
Nagu pildilt näha, on sellele mikservõimule juba transa-kast ümber ehitatud. Rihm on küljes, võta ainult kaas maha, ühenda pillid ja kõlarid külge ning anna tuld! Kast on plastmassist, mis tundub olema VÄGA vastupidav ja purunemiskindel. Rihm samuti, küll aga ei olnud eriti usaldusväärne plastmassist rihmapannal ( võibolla minu paranoia ... ). Aga kuna asi ise kaalub 12,7 kg ( mis pole küll liiga raske, aga ka mitte päris sulgkerge ), siis sidusin pandla asemel rihma lihtsalt sõlme. Kuigi kastil võiksid lisaks rihmale küljes olla ka mõned sangad, kust haarata, on see kokkuvõttes väga korralik ja praktiline.
Võimendil on kokku 4 mono ja 4 stereo sisendit. Sõna "stereo" on siin aga natuke petlik - tegelikult on tegu monovõimuga ja stereosisend miksitakse lihtsalt monoks kokku. Tõsi, võimendit on võimalik kasutada ka puhta stereo-võimendina ( vastavalt siis näiteks sündi üks kanal võimendi ühe kanali alla pannes ja teine teise alla ja võimendist peale keerata ühel kanalil "main" ja teisel "monitor" kanal ). Küll on aga see natuke ebamugav ja pealegi saab main EQ lisada ainult kas monitori või main-kanalile.
Igal kanalil on kõrgete ja madalate EQ ning FX send - nimelt on sisse ehitatud ka 24 bitine multiefekt. Võiks öelda, et see FX on ülimalt primitiivne, aga teisest küljest jälle ülimalt mugav ja lihtne. Tegu on valmis presettide kasutamisega, keerad aga nuppu ja esindatud on peamiselt reverb, chorus ja delay. Midagi rohkemat siin pole, aga mina olen selle "ühe-nupu-süsteemiga" rahul. Mõte selles, et mängin pubides juba aastaid ja tean, et üldefekti juurde ei kummardata mängu ajal MITTE KORDAGI! ( kui, siis ainult selleks, et paigast läinud nuppe kohendada ). Ja kui ikka tõesti jääb väheks, siis saab ka välise efektiprose järgi ühendada ( pesad on olemas )
Võimendil on peal ka seitsmene üld-EQ, et vajadusel kompenseerida kõlarite puudujääke ja/või ruumi akustikat. Mina seda eriti ei kasuta, aga hea, kui on olemas!
Võimsuse koha pealt on asjad huvitavad - GIGRAC 600 annab 4 Ohmiste kõllide puhul välja 2 x 300 Watti, 8 Ohmiste puhul 2 x 220 Watti. Aga nagu eespool öeldud, tegu EI OLE stereovõimuga. Sees on küll kaks 300 Watist võimu, aga signaali käsitletakse kummagi võimendusastme jaoks siiski monos. Sellist tüüpi mikservõimendite konseptsioon on päris põnev - üks kanal ( võimendusaste ) on mõeldud n.ö saali mängimiseks, teine aga pillimeestele monitooringuks ( mõlemas kanalis on identne monosignaal ). Seega siis on tagaküljel üks kõlari pesa "saali kasti(de)" jaoks, teine aga "monitori kasti(de)" jaoks. Ka mikseri poole peal on "saali" ja "monitori" volüümid eraldi reguleeritavad. Ja lisaks saab ka nupuga valida rezhiimi, kus "saali"-signaal suunatakse mikserist võrdselt mõlemasse võimendisse ( ja sealt mõlemasse kõlaripessa )
Juhul, kui kasutad mõlemat võimendusastet, ühendad mõlemasse pesasse 4 Ohmise kõlari ja keerad mõlemad saali poole, siis saad kokku 600 Watti helivõimsust! Pole paha, mis? Pluss veel muud variandid ( näiteks, kasutad ainult ühte 8 Ohmist kõlarit ja saad 1 x 220 Watti , juhul kui ruum ikka väga väike jne )
Võib küll algul tunduda võõrastav, et tänapäeval veel mono-riistu tehakse. Aga tuleb välja, et tehakse küll ja et just pisemate bändide jaoks on selline kompaktne mikservõim ideaalne lahendus. Kui mõelda, et üsnagi sageli ei paikne inimene pubis kõlarite suhtes "õieti", siis kaob stereoheli kasutamise mõte ja pigem on just targem mõlemasse kõlarisse monosignaal lasta. Taolisi mikservõimendeid on turul mitmeid, aga GIGRAC on omapärane just oma transakasti poolest. Helikvaliteet on sel - nagu on. Selge see, et mingi hi-fi see pole, aga lärmakas pubis täiesti omal kohal. Võimsust jagub ja eks sahinaid ka, kui rohkem peale keerata. Primitiivsemale võimendile omaselt käib sisse- ja väljalülitamisel kõlarites "põmps". Kõik muu tundub küll väga "bojevoi"

Kokkuvõtteks, see asi on mul alles uus. Eks ma hakkan sellele nüüd kõvasti hagu andma ja kui miskit laguneb, annan ka siin teada.