Stiilide kasutamisest-siin võiks kogemusi vahetada.

Tegevmuusikute rõõmud ja mured

Moderaator: Moderaatorid

Marchrabbit
Äss
Äss
Postitusi: 221
Liitunud: 15 Mai 2009, 22:51

Stiilide kasutamisest-siin võiks kogemusi vahetada.

Postitus Postitas Marchrabbit »

Kuna See teema hakkas arenema hoopis arvustuste rubriigi all-mõtlesin,et alustaks päris uut teemat. Kõigepealt on küsimus üldse põhimõttes: Osa pillimehi kasutab stiile ,osa sissemängitud fonosid ja on ka karaoke mehi :D . Igaühele oma. Stiilide kasutmisel loetakse suurimaks puuduseks,et rütmimustrid kipuvad korduma ja lood muutuvad seetõttu üksteisega sarnaseks. Seda probleemi aitaks vältida võimalikult suur erinevate stiilide hulk,millele oma lugusid üles ehitada. Stiile võib ka ise teha,aga olen aru saanud,et see on päris vaevaline ja aeganõudev protsess. Kui keegi teab mõnda head programmi-võiks soovitada. Teine võimalus on stiile hankida erinevate tootjate pillide foorumite lehtedelt ,kas juba oma pillile sobivasse formaati konverdituna või konvertida neid ise õigesse formaati. Siinkohal võin soovitada sellist programmi nagu Style Works. Paraku on selle värske versioon päris krõbeda hinnaga ja vanema versiooni kasutamisel ei saa õiget tulemust. Põhiliseks probleemiks konverditud stiilide puhul on,et pillid on sageli paigast ära ja see moonutab saundi kohati päris õudsaks. Samuti lähevad paigast ära helitugevused. Roland Prelude puhul olen sellisel juhul lihtsalt pärast proovinud style make-up funktsiooni abil striile uuesti kohendada,aga päris head tulemust vist ei saagi :( Püüdes selgusele jõuda,miks selline asi juhtub olen aru saanud,et pillide soundipangad on väga erinevad ja mahe orelisaund võib peale konvertimist seetõttu asenduda näiteks terava brass -soundiga-kui sedasi juhtub korraga mitme pilliga (tavaliselt juhtubki),siis ongi õudukas stiil jälle valmis.
Ilmselt me siin foorumis stiilide vahetamiseni ei jõua sest kes tahaks ikka oma bändi saunde teistele ära jagada. :?: Samas võiks kogemusi ikka vahetada,kuidas stiilide töötlemisel saada väiksema vaevaga paremat tulemust.
Lisan alustuseks omalt poolt paar linki kus on erinevatele pillidele konverditud stiile saadaval.
http://www.psrtutorial.com/sty/keyboards/roland.html
http://home.planet.nl/~aeduin/downloadRoland.htm
Loodan,et stiilide puhul ei ole tegu piraatlusega?
ansambel "Lihtsad Poisid"
metsasarv
Algaja
Algaja
Postitusi: 4
Liitunud: 04 Mär 2010, 16:35

Re: Stiilide kasutamisest-siin võiks kogemusi vahetada.

Postitus Postitas metsasarv »

Loodan,et stiilide puhul ei ole tegu piraatlusega?

Yamaha arranger-pillide puhul on piraatluse koha pealt juhendis nii karm jutt, et ära parem pilli ostagi. Isegi esineda ei tohtivat, kui vabriku stiile kasutad :-/ Paaril korral olen nn piraatluse otsa komistanud sel moel nagu oodata. Et jään hiljaks ja mingi fail eemaldatud ja kuri kiri asemel. Kunagi tahtsin PSR-1500-le foorumist lubatud-kiidetud custom klaverisounde, need olid kadunud. Premium-stiile on siin-seal välgatanud ja kadunud. Ühes, ma ei mäleta kus foorumis, olid Roland G-70 sise-stiilid (jällegi olnud) ja jänt kiri asemel. Nii et mõneti võidakse olla solvunud mõne uuema pilli preset-stiilide levitamisel. Piraatluse alla saab üleüldse muidugi minna faili füüsiline asukoht, mitte lingi asukoht, ses mõttes ei tasu siin muretseda.
Ja need jojosoft.dk ja psrtutoriali laadsed lehed on ju vabatahtlikult levitatav rahvalooming, mo meelest VÄGA kasulikud lehed. Isegi pillide tootjate seisukohast, kuna annavad tootele oodatud lisaväärtuse.
Enamus Rolandi stiile, mis mul on kogunenud , on tõesti konverditud ja tihtipeale kõlavad nagu külmand konservid. Kõvad ja kandilised. Peale suuremaid järamisi olen mitmete stiilide puhul käega löönud ja võtnud stiilidest vaid nö kondid, ehk vaid bassi ja trummi, kui asi väärt tundus. Ehk siis kasutamiseks full keyboard scan mode-s, klaveriga. Näiteks.
alland
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 63
Liitunud: 15 Juul 2009, 20:13

Re: Stiilide kasutamisest-siin võiks kogemusi vahetada.

Postitus Postitas alland »

Marchrabbit kirjutas:Siinkohal võin soovitada sellist programmi nagu Style Works. Paraku on selle värske versioon päris krõbeda hinnaga ja vanema versiooni kasutamisel ei saa õiget tulemust.
Karta on, et ka krõbedama hinnaga stiilipöörajad ei suuda kvaliteetselt stiile pöörata teise formaati, sest mida nutikamate pillide stiilid, seda rohkem sõltuvad nad konkreetse pillimudeli eriomadustest, sealhulgas eelkõigfe soundi kvaliteedist. Konverteerijaid võib kasutada küll "musta töö ärategemiseks", aga kasutatava stiili saamine on sealt edasi aega, oskusi ja kõrva nõudev käsitöö.
Korg KronosX & M3 & Pa2x Pro • NI Komplete 7 & Kore 2 • Reaper • Ableton • Omnisphere • soundcloud.com/allandd
PriitS
Äss
Äss
Postitusi: 107
Liitunud: 20 Veebr 2006, 19:51

Re: Stiilide kasutamisest-siin võiks kogemusi vahetada.

Postitus Postitas PriitS »

Ka mina toetan alland´i arvamust. Olen omalajal teinud neid stiile nii et tolmab. Aga kui seda üritada kasutada mõne muu firma masina peal, on põhimõtteliselt mõtekam asi uuesti teha kui hakata olemasolevat asja ümber tegema. Kas või näiteks velocity on juba masinatel erinev - mis väärtusest alates "hakkab snare tööle" jne.
Marchrabbit
Äss
Äss
Postitusi: 221
Liitunud: 15 Mai 2009, 22:51

Re: Stiilide kasutamisest-siin võiks kogemusi vahetada.

Postitus Postitas Marchrabbit »

Nii,et tuleb tõdeda kurba tõsiasja- Kui tahad kuulata Korg Muzikant stiile-tuleb osta endale Korg Muzikant. Ja kui oled Roland Prelude omanik,siis lepi sellega,et sellest pillist ei tule Korgi häält mitte kuidagi. :cry: :cry: :cry:
ansambel "Lihtsad Poisid"
alland
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 63
Liitunud: 15 Juul 2009, 20:13

Re: Stiilide kasutamisest-siin võiks kogemusi vahetada.

Postitus Postitas alland »

Marchrabbit kirjutas:Nii,et tuleb tõdeda kurba tõsiasja- Kui tahad kuulata Korg Muzikant stiile-tuleb osta endale Korg Muzikant. Ja kui oled Roland Prelude omanik,siis lepi sellega,et sellest pillist ei tule Korgi häält mitte kuidagi. :cry: :cry: :cry:
Sama brändi lähedased mudelid mängivad üksteise stiile üsna hästi, Korg Musikant (Pa500 kesk-euroopa šlaagritele kohandatud mudel) stiilid mängivad Korg Pa seeriate peal. Yamaha PSR stiilid samuti omavahel. Erandid muidugi on - Tyros SA voices või Korg Pa DNC - neid kasutavad ka vastavate arrangerite stiilid ja konverteeri kuidas tahad - kui seda su pillis pole, siis pole.
Korg KronosX & M3 & Pa2x Pro • NI Komplete 7 & Kore 2 • Reaper • Ableton • Omnisphere • soundcloud.com/allandd
metsasarv
Algaja
Algaja
Postitusi: 4
Liitunud: 04 Mär 2010, 16:35

Re: Stiilide kasutamisest-siin võiks kogemusi vahetada.

Postitus Postitas metsasarv »

Sama rida. Olen pikka aega üritanud Yamaha psr stiile oma Rolandile pookida. Enam-vähem õnnestunuks, kui nii üldse arvestada, on vaid mõni osutunud. Omal ajal oli mul ideefix, et kui saaks ristata Rolandi klaarid saundid Yamaha stiilidega.Yamaha psr-id, milledel soolohääli peaaegu viimase ajani polnud, eriti klaverit, aga isegi igivanadel kräppidel olid väga muheda saundiga stiilid, tehtud praktiliselt eimillestki. Tõuaretustulemused ikkagi kesised, sestap tihti vaid bass ja trumm pluss full-scan klaver.
Praegu näen küll, et Yamaha on oma saundid , sh klaverid korda teinud. Seda mitte ainult T4 (olen ikkagi arrangeri fänn,digiklaverid minu jaoks out :-) ), vaid ka mitmed asjalikud klaverid T3 ja ka paljudel väiksematel mudelitel.
Stiilidest veel - PSR1500 mängib väga muhedalt Casio stiile! Ei mäleta, vist olid psrtutoriali lehel, kuskilt olen igavese posu tirinud.
Kasutaja avatar
Morino
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 53
Liitunud: 01 Apr 2010, 17:50

Re: Stiilide kasutamisest-siin võiks kogemusi vahetada.

Postitus Postitas Morino »

Kunagi sai Korg PA60-nele teiste pillide stiile poogitud. Selleks, et normaalselt mängiks, tuli kõik trackid ringi muuta. Korg PA seeria pillidel saab ühele stiilile teistelt stiilidelt tracke ümber kopeerida.
Marchrabbit
Äss
Äss
Postitusi: 221
Liitunud: 15 Mai 2009, 22:51

Re: Stiilide kasutamisest-siin võiks kogemusi vahetada.

Postitus Postitas Marchrabbit »

Jälle üks uus võimalus ära tehtud,mis võib päris häid tulemusi anda. Kui teisaldada midi fail Style Works programmi abil Rolandi stiiliks. Nii saab midi failist otsida just sobivad osad introle,basic,variatsioon ja -ending osale. Samuti "fill in" ehk ülemineku käigud. Kui on viitsimist nokitseda ja kannatlikult sovivaid stiili osasid välja valida siis saab päris korraliku tulemuse. Seda küll pärast seda,kui stiil on pilli imporditud ning valesti kõlavad instrumendid sobivate vastu vahetatud ning pillide helitugevused paika seatud. Kui algmaterjal on korralik,siis on tulemus igal juhul meeldivam ja isikupärasem,kui netist tõmmatud stiilil või teise pilli stiili konvertimisel. Niimoodi saab kasutada ka põhimõtet-igale loole oma stiil,mis on just selle loo jaoks sobiv.Mul ei lähe kuidagi meelest Raeni arvamus,et tegelikult ketravad arrangerite stiilid lõpmatueni ainult pisikesi midi faili jupikesi,millest on tingitud ka nende monotoonsus ja see,et lugudesse ei teki mingit arengut. See ülalkirjeldatud meetod siiski lisab usku,et ka stiile kasutades saab inimestele meeldivat muusikat pakkuda.
ansambel "Lihtsad Poisid"
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Stiilide kasutamisest-siin võiks kogemusi vahetada.

Postitus Postitas raen »

Marchrabbit kirjutas:Mul ei lähe kuidagi meelest Raeni arvamus,et tegelikult ketravad arrangerite stiilid lõpmatueni ainult pisikesi midi faili jupikesi,millest on tingitud ka nende monotoonsus ja see,et lugudesse ei teki mingit arengut
Minu sõnad neh! :-)

Aga ma olen ka alati rõhutanud, et maailmas ei ole üht ja ainsat tõde, mis automaatselt kõigi jaoks sobiks! Teie tõde on täpselt sama õige, kui minu oma! :-)
andresl
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 63
Liitunud: 22 Mai 2006, 17:24

Re: Stiilide kasutamisest-siin võiks kogemusi vahetada.

Postitus Postitas andresl »

Ise ei ole viitsinud jamada, aga näit. yamaha stiil on sisuliselt midi fail, mida saab igas sequencer- programmis mudida. Tarvis ainult .sty laiend nimetada .mid laiendiks arvutis. Nii palju olen proovinud, et täitsa toimis selline ümbernimetamine ning ka maha mängis arvutist (markeritega kenasti stiilide variatsioonid, fillid jms. tähistatud). Aga kõiksuguste sysexite, programmimuudatuste jms. kirjutamine on piisavalt vaevaline käsitöö (tuleb käsitsi midi faili sisse kirjutada data tabelite alusel, sest midi teated peavad olema õiges ajalises järjestuses, et näit. programmi vms. muuta), et pole väga viitsinud lähemalt uurida. Mõnevõrra võib sellist tegevust lihtsustada, kui on viitsimist natuke programmeerimist õppida. http://ctrlr.org/ on väga huvitav projekt, mis suhteliselt lihtsa vaevaga lubab ehitada enda pillile sobiva vst controlleri. psr s900 projekt on mul praegu pooleli- kanali eq-d, programmimuudatused põhimõtteliselt töötavad, aga tahab veel natuke mudimist- pole lihtsalt aega olnud edasi nokitseda.
Kasutaja avatar
Manchoa
Äss
Äss
Postitusi: 184
Liitunud: 23 Veebr 2010, 08:59

Re: Stiilide kasutamisest-siin võiks kogemusi vahetada.

Postitus Postitas Manchoa »

Ise ei ole stiile enam mõned ajad kasutatud, aga kunagi Korg PA-500 peale sai küll terve hulk korralikke stiile pandud.
Sel pillil ju lisaks muule võimalus kõik tehasestiilid, mis sulle ei meeldi, lihtsalt ära kustutada ning enda omad asemele panna.
Nii hämmastav kui see ka ei ole, leiab tonnide viisi stiile ka "piraadina".
Ehk siis piisab vaid veidi torrentites või emules ringi tuhnida.
Yamaha stiilid olid vast kõige nõrgemad. Sellised suhtelised tuimad ja staatilised ning taktiliselt kõige lühemad, kuid näiteks Rolandi omad sobisid Korgile kenasti. Samuti Kurzweili ja Soltoni omad. 100% kõiki stiile ei saanud tõepoolest saundide sobimatuse tõttu kasutada, aga tubi 90% küll ja oma PA-500 sai kenasti mulle sobivaid stiile täis laotud. Kasutasin style works programmi, mille sain selleks mõneks ajaks oma sõbralt kasutamiseks ja toimis kenasti. Kui ma nüüd õigesti mäletan, oli vist kõige rohkem probleeme justnimetl Yamaha stiilidega sest neil kippusid trummid olema 11 kanali, mitte klassikaliselt 10 peal.
TY
Marchrabbit
Äss
Äss
Postitusi: 221
Liitunud: 15 Mai 2009, 22:51

Re: Stiilide kasutamisest-siin võiks kogemusi vahetada.

Postitus Postitas Marchrabbit »

Roland-arranger.com user club lehel on suve jooksul üles riputatud päris hulga uusi stiile. Nuhkisin seal veits ringi ja leidsin,et kasutaja Olisan kasutab tõenäoliselt Roland Prelude sünti.Igal juhul hakkasid tema konverditud stiilid minu Prelude peal suht hästi tööle. Kellel huvi on vaadake siia:
http://www.roland-arranger.com/smf/inde ... &board=7.0
ansambel "Lihtsad Poisid"
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Stiilide kasutamisest-siin võiks kogemusi vahetada.

Postitus Postitas raen »

Aitähh viitamast!
Marchrabbit
Äss
Äss
Postitusi: 221
Liitunud: 15 Mai 2009, 22:51

Re: Stiilide kasutamisest-siin võiks kogemusi vahetada.

Postitus Postitas Marchrabbit »

Nädalavahetusel sai siis jälle külastatud seda Roland Arranger foorumi stiilide nurgakest. Leidisn sealt veel terve hulga stiile. Nüüd on ka mingid kogemused tekkinud,mida saan jagada,nagu teema pealkirjas seisab. Roland Prelude peal on võimalik peale kohendamist suht hästi toimima saada Korg Musikant-i stiile. Neil esineb siiski vahest ka vigu,mis pilli kokku kipuvad jooksutama.Samas,umbes 70% õnnestub neist peale vajalikke pilli track-ide vahetust nii hästi toimima saada,et asi on vaeva väärt. Väga huvitavaks osutusid Soltoni stiilid,mis on üllatavalt hea naturaalse-ja akustilise kõlaga. Kõige kehvem tulemus on alati olnud Yamaha stiilidega. Need on tõesti peale konvertimist nagu külmutatud konservid. Üldiselt päris põnev ajaviide neid stiile paika kruttida ja proovida.
ansambel "Lihtsad Poisid"
Vasta