Kuidas valida sünti-et mängida sülti?

Tegevmuusikute rõõmud ja mured

Moderaator: Moderaatorid

Marchrabbit
Äss
Äss
Postitusi: 221
Liitunud: 15 Mai 2009, 22:51

Kuidas valida sünti-et mängida sülti?

Postitus Postitas Marchrabbit »

Jälle on päevakorral sündi vahetus,kuna Roland EXR hakkab ennast ammendama. Selleks ,et mitte ise jalgratast leiutada,küsin siin teadjamate arvamust. Meie bänd üritab siis mängida nii,et sündi pealt jooksevad style põhjad,millel vahetame duure ning mängime peale soolosid või akordsaadet. Teine mees mängib akustilist kitarri .Laulame mõlemad kordamööda. Huvi on soetada selline sünt,millel oleks võimalikult suur mälu erinevate stiilide jaoks,võimalikult palju võimalusi stiili seadistamiseks(Rolandi coverid on päris head) ning võimalus ka ise stiile luua. Soundid ehk helid peaks olema juba algseades mängukõlbulikud,et ei peaks enne igat lugu mingeid eriseadeid timmima.(see osa olli jälle Yamahal parem) Valgusega nupud on ka muidugi head,siis saab veel päästa,kui mõni seade on jäänud sisse lülitamata. Praegu on kogu repertuaar üles ehitatud Rolandi pilli sisse salvestatud stiilidele,uus pill võiks muidugi tunda ka seda faili formaati ,et ei peaks kõike ümber tegema jälle. Millise pilli poole peaks nüüd vaatama? Ei saa väga salata ka,et rahaline lagi on seal kusagil 700-800eur juures.Noor bänd ei teeni veel nii palju,et kannataks kallimat pilli osta ja pere kõrvalt ei kannata sellele hobile nii palju peale maksta ka.
Kindlasti otsime kasutatud pilli. Nõuannete eest ette tänades... :roll:
ansambel "Lihtsad Poisid"
Kasutaja avatar
Manchoa
Äss
Äss
Postitusi: 184
Liitunud: 23 Veebr 2010, 08:59

Re: Kuidas valida sünti-et mängida sülti?

Postitus Postitas Manchoa »

Et asju optimeerida, peaksid alustama sellest, et mida sa tahad ja vajad.

* Kas vajad "stiilidega" sünti, kus ise reaalajas harmooniat vahetad või kasutad pigem midifonogramme ? Või vajad hoopiski reaalajas MIDI modifitseerimisvõimalust.
* kui suurt klaviatuuri vajad. Kui kasutad pigem stiile ja "parema käega" suurt midagi ei tee, ei ole ju mõtet osta täismõõdus "raske klahviga" pilli.
* Kui oluline on Sinu jaoks saund. Kas vajad tavalist GM/GM2 saundidega pilli, tahad natukene rohkem helivõimalusi kui tavaline GM, või tahad saundi pigem ise omanäoliseks timmida ?
* kas vajad mingeid lisavõimalusi ? Näiteks mikrofoni võimalust sündil, et saad kajad ja muu sarnase otse südndist võtta ? Või äkki hoopis vokaaliharmooniat ?
* ja olulisim - MILLINE ON SINU REAALNE HINNAKLASS. Ehk siis - mis onmaksimaalne hind, mida oled nõus välja käima.

See viimane on vast isegi olulisim.
Pilt

How Much Money can i spend ?
TY
Kasutaja avatar
Manchoa
Äss
Äss
Postitusi: 184
Liitunud: 23 Veebr 2010, 08:59

Re: Kuidas valida sünti-et mängida sülti?

Postitus Postitas Manchoa »

Kuna ma ei tea, mis on Sinu "rahakott", ja SRX, kui suht-koht lastesüntesaator, ei anna ka mingit eelaimdust, lähtun esialgu vajadustest ja võimalustest. Soovitan vaadata Roland GW-8 või Roland Prelude. Sisuliselt sutheliselt sarnased pillid. Tegelikult ainus erinevus on selles, et Prelude'l on oma sisekõlarid, GW-8'l ei ole. Kui sa sisemisi kõlareid ei vaja, läheksinmina GW-8 peale. Selles hinnaklassis oleks Roland vaieldamatult parim valik. Korg samas hinnakalssis pillid on oluliselt kehvemate näitajatega. Kui tahad GW-8 'st midagi kõvemat, pead arvestama hinnaklassiga üle 1330 EUR
TY
Kasutaja avatar
Manchoa
Äss
Äss
Postitusi: 184
Liitunud: 23 Veebr 2010, 08:59

Re: Kuidas valida sünti-et mängida sülti?

Postitus Postitas Manchoa »

Kuna Sa räägid pigem kasutatud pillidest, siis soovitaksin Sul pigem võtta näiteks Juno D (ca 300 EUR kasutatuna), teha fonod eelnevalt valmis ja Juno pealt kaasa mängida.
TY
Marchrabbit
Äss
Äss
Postitusi: 221
Liitunud: 15 Mai 2009, 22:51

Re: Kuidas valida sünti-et mängida sülti?

Postitus Postitas Marchrabbit »

Tegelikult ei ole kindlalt eesmärgiks kasutatud pill. Hinnaklass on küll kusagil 6-10 tuh.eek (400-700 eur.) Odava hinnaga ahvatleb mind Yamaha MM6,aga see sinu soovitatud Roland GW 8 jäi mulle endalegi silma. Musik Schmidt e-pood pakub seda ka päris mõistliku hinnaga(postikulu ma muidugi ei vaadanud)Eestis müüb seda marki pille vist IS Music Team-peab sinna uurima minema. Põhjus,miks selle teema tegin on veel selles ,et siin on mainitud Korg PA 50 -süldimeeste lemmikuna. Samas on Roland mind isegi oma lastepilliga juba natuke võlunud ja nii see segadus tekibki. Mängimise poole pealt tahaks jääda just selle stiilide ja reaalajas harmooniate vahetamise peale.Panustaks just võimalikult erinevatele ja eesti muusikale sobivatele stiilidele ning hea on,kui saaks ise stiile muuta.
ansambel "Lihtsad Poisid"
alland
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 63
Liitunud: 15 Juul 2009, 20:13

Re: Kuidas valida sünti-et mängida sülti?

Postitus Postitas alland »

Rolandi arrangeritega kogemusi pole, ent Korgi julgen soovitada.
Sinu pakutud hinnaklassi jäävad nii Pa50 kui ka peaaegu Pa500.
Mistahes pilli out-of-the-box stiilidega muidugi väga kaugele ei jõua, oluline on, kui suur on community (või kui osav stiilimeister ise oled), kus saab stiile osta-müüa-vahetada.
Korg KronosX & M3 & Pa2x Pro • NI Komplete 7 & Kore 2 • Reaper • Ableton • Omnisphere • soundcloud.com/allandd
Kasutaja avatar
Manchoa
Äss
Äss
Postitusi: 184
Liitunud: 23 Veebr 2010, 08:59

Re: Kuidas valida sünti-et mängida sülti?

Postitus Postitas Manchoa »

PA500 julgen Korgist tõepoolest soovitada ja kasutatuna on neid päris he ahinnaga liikunud. Stiilid on head, saundid on isemängija kohta normaalsed kuigi mulle meeldivad Rolandi omad rohkem. Yamaha MM6 oli mul käes ja sai siin hiljuti Roland Sonic Cell vastu vahetatud. Kodus mängimiseks ja harjutamiseks sobib, aga keikadele ära sellist pilli küll vii. Laguneb kohe laiali - ürn ja õhuke plastmass. Kaal - ca 5kg - ütleb juba ise.
Saundi poolest (loomulikult maitse asi) soovitan mina ig akell Rolandi poole vaadata.
TY
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Kuidas valida sünti-et mängida sülti?

Postitus Postitas raen »

Käisin ise just nädal tagasi sama tee läbi ja minu jaoks väljus võitjana Roland GW-8.

Põhjuseks see, et esiteks on tegu tehnoloogiliselt suht uue masinaga. Vaata konkurente ja enamus neist jooksutab ainult vana USB 1 standardit ( GW-8 on USB 2 ). Näiteks.

Teiseks, GW-8-l on sees Fantoomi soundid ja soundipanga kogusuurus on 256 MB. Seda on täitsa palju, isegi Rolandi enda teised pillid, peale Fantoomide, omavad vähem.

Kolmandaks, GW-8 on korraga nii arranger, kui ka workstation. Ehk, saad nii "käe pealt" mängida, kui ka lood masinaga kodus valmis teha. Mälupulgale mahub 999 lugu, oskab lugeda nii MIDI-faile, kui ka MP3-sid

Neljandaks, Yamaha samas hinna ja võimalusteklassis on PSR-S550. Pillil pole tegelikult viga, aga mind häirib, et puudub normaalne MIDI-liides ( on, aga üle USB ), puudub normalne LINE OUT ( on väljund kõrvaklapiväljundist ) ja puudub "modulation wheel" ( on vaid "pitch bend" ). Lisaks veel on sel ruumi raiskavad kõlarid! ( milline profimuusik vajab kõlareid sündi sees, eriti veel livel? )

Viiendaks - Rolandi pillide loogika ja koostekvaliteet on mulle hea mulje jätnud. Kaalusin ka Korgi PA-500 Musikanti ( see siis Euroopa rütmidega "Saksa süldi"-pill ), aga Korgi fännid, vabandust, kuid Korgi asjad on jätnud mulle väga hapra tunde ( olgu või näiteks padKONTROL - krõks, ja katki ta mul oligi ... ). Sama on kirjutatud ka PA-500 kohta, kodus kasutada OK, livele soovitav mitte minna.

Kuuendaks - Roland GW-8-l on "E" mudel, milles rida "euro-süldi" rütme, ja rütme saab ka ise teha/allalaadida. Kui tahad rohkem ladinavärki, sobib "L" mudel, aga on ka "hiina" mudel, kui tahad ... :-) Tõsi, regioone pärast ise ümberkonffida ei saa, valik tuleb kohe teha.

Seitsmendaks ja viimaseks - hind on GW-8-l ikka väga kobe

EDIT - minu Roland GW-8E on juba Poolas ... :-) Kui kätte saan ja esimesed muljed olemas, eks siis tuututan siin ka
Marchrabbit
Äss
Äss
Postitusi: 221
Liitunud: 15 Mai 2009, 22:51

Re: Kuidas valida sünti-et mängida sülti?

Postitus Postitas Marchrabbit »

Kuna Rolandi pilli on saand juba peaaegu aasta kasutada siis on mullegi tema loogikas üht-teist meeldima hakanud ja ei tahaks jälle pilli kasutamist päris nullist alustada,mingi sarnasus on Rolandi pillidel ikka olemas.Nii,et ootan Raeni arvamuse ära ja siis
tuleb võtta tõsiselt plaani pilli hankimine.Kui ikka midagi väga tahta,siis on kõik võimalik.
ansambel "Lihtsad Poisid"
Kasutaja avatar
Manchoa
Äss
Äss
Postitusi: 184
Liitunud: 23 Veebr 2010, 08:59

Re: Kuidas valida sünti-et mängida sülti?

Postitus Postitas Manchoa »

Raen ! Mul on olnud õnn (tänu IS Musicule, kellele minu suured tänud !) ära proovida ja uurida põhimõtteliselt kõik Rolandi pillid, mis mulle vähegi on huvi pakkunud ! Kui vajaksin workstation-arrangerit, oleks ka minu valik suure tõenäosusega GW-8. Kuna ma stiile ei vaja ning olen harjunud sekventserit kasutama "suure ekraani peal", ongi minu valik Juno Stage. Lisaks oli määravaks SRX laiendusvõimalus. Lisaks Midi ja Mp3 failidele (kuni 320 kbps ja tunnistab ka variable bitrate), mida Sa mainisid, mängivad nii Juno Stage kui ka GW-8 Wav ja Aiff faile ja seda suisa 24 bit. Ehk siis - kui on korralik mälupulk (mul praegu "istub" sees 16GB), viska põhjad 24 bit AIFF failidena peale ja ka stuudiosse minnes ei kisu helitehnikul nägu krimpsu - jälle see mp3 !
TY
Kasutaja avatar
Manchoa
Äss
Äss
Postitusi: 184
Liitunud: 23 Veebr 2010, 08:59

Re: Kuidas valida sünti-et mängida sülti?

Postitus Postitas Manchoa »

Ah jah - kuna GW-8 kasutab samuti "Fantomi" saundimootorit, saab user patchide alla kenasti importida JV ja XV patchid ! Siis oleks nagu kaks sünti koos Sul olemas....
TY
Marchrabbit
Äss
Äss
Postitusi: 221
Liitunud: 15 Mai 2009, 22:51

Re: Kuidas valida sünti-et mängida sülti?

Postitus Postitas Marchrabbit »

Tõsiste jõupingutuste tulemusel on tekkimas võimalus valida 2 pilli vahel.
1) Roland GW8 E
2)Roland Prelude
Esimene siis uus ja teine napilt aasta vana. Hind enam vähem sama.Mulle on jäänud mulje,et GW8 E on uuem mudel ja sisaldab endas rohkem tehnilisi võimalusi.Prelude on kallim,kuna sisaldab kõlareid,aga tehnilisi võimalusi on vähem. Kas keegi oskab siinkohal nõu anda?
ansambel "Lihtsad Poisid"
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Kuidas valida sünti-et mängida sülti?

Postitus Postitas raen »

Mina saan asjast aru nii, et GW8 ja Prelude on samale tuumale üles ehitatud, aga suunitlused on pisut erinevad - Prelude on arranger ja sellest johtuvalt on tal 6 fill-in'i ( GW8-l 4 ) ja erinevalt GW8-st oskab Prelude oma ekraanil laulutekste jooksutada. GW8 on positsioneeritud pigem workstationina ja erinevalt Preludest on sel 16-track sequencer ja pole kõlareid. Aga olgem ausad, ka GW8 on tegelikult täisväärtuslik arranger.

Muus osas peaksid nad üsna sarnased olema.

GW8 kohta oskan öelda seda, et soundid on tõesti head! Üks lugu on mul just siin tegemisel ja enamus pille said mängitud just GW8-ga, võetud siis sündi audioväljundist arvutisse. Kui tavaliselt läheb arvuti-sämpleriga soundide otsimisel jube aeg ja katsetamine, siis GW8-ga oli asi lihtne - mängisin esimeste ettejuhtunud soundidega ära ja asjad istusidki miksingus kenasti kokku. Vb see ongi see raud- versus softpillide erinevus ...

Mis stiile puudutab, siis neid saad GW8-l lõputult uuendada. Vaikimisi võtab GW8 neile imporditud stiilidele alla kõige lihtsamad GM soundid, pead need käsitisi ära muutma ja stiili faili ülekirjutama.

Ainuke kitsaskoht, mis selle kõige juures on, on see, et trummide üksikuid sounde muuta ei saa, saad vahetada terve komplekti korraga. Kuigi, trummide kitid on täitsa OK-d ja enamasti ka kenasti balansis, siis mõne imporditud stiili juures ikka kipub mõni trummisound kas vale soundiga, või vale tugevusega kõlama. Kas neid asju on võimalik sündi enda, või ka arvuti editoris ( ainult windoosale! ) muuta, ma kahjuks ei tea. Pole uurinud, kuna pole vaja läinud
Kasutaja avatar
Manchoa
Äss
Äss
Postitusi: 184
Liitunud: 23 Veebr 2010, 08:59

Re: Kuidas valida sünti-et mängida sülti?

Postitus Postitas Manchoa »

Olen "katsunud" päris palju erinevaid software teemasid, alustades Logicu EXS24 või Sound Stege'ga, lõpetades Sample Tank, Independence (vist üks parimaist, mida olen kasutanud) ja Kontakt'iga. Saundipangad on mõõdetavad gigades, aga paraku ikkagi raua vastu ei saa. Minu arvates vähemasti. VÕi kui saavad, siis on selleks vaja liiga palju juramist ja "inseneritööd", nagu nende kõikvõimalike BFD ja muude virtuaaltrummidega. Mina eelistan iga kell rauda.

Jutt oli siin küll "süldimuusikast", kuid minu arvates saabka seda teha kahte moodi. Süldina (läbu) või siis kvaliteetselt.
Mina ei liigita meie bändi süldibändi alla. Oleme laulnud siina ja sealpool piiri ja pigem liigitaks ennast pubibändina.
Miks nii ?

Iga lugu annab mängida kas korralikult ja kvaliteetselt, või siis "umpa-upma-radi-ruiradi" süldina.
Siin sõltub kõik sellest, kas ja kui palju viitsitakse loo kallal vaeva näha.

* Üks võimalus on võtta loo duurid ja siis sündi enda rütmidega see kuidagi maha mängida. Siin sõltub kõik mängija loomingulisusest ja ka pillist endast. Igasuguste tüüpiliste Yamaha PSR asjade suhtes tekib mul totaalne allergia.

* Teine võimalus on võtta netist midi fono, laadida see endale sünti ja siis maha mängida. See on vist isegi lamedam variant, kui eelmine.

* Kolmas võimalus on võtta seesama netifono, kuid teha see "omanäoliseks". See eeldab juba oma pilli tundimist ja natukene paremat pilli, kui suvaline PSR. GW8 on selles osas heaks valikuks. Varieeri tempot, vaheta pille, lülita mõned pillid ülds välja ja mängi ise oma partii asemele. Trummil ja trummil ning bassil ja bassil on siinkohal väga suur vahe. Samuti sellel, millises vahekorras pillid omavahel kõlavad !

* Neljas võimalus on lugu ise algusest lõpuni ise ja oma käekirjaga valmis teha.

Raen tõi siinkohal välja ühe väga suure kitsaskoha. " see, et trummide üksikuid sounde muuta ei saa"

Näiteks Roland Discover 5, mida mina hetkel kasutan, võimaldab seda teha. Ise valin, milline basstrumm, milline solnik jne. Lisaks saan ka kõikide komponentide omavahelisi tugevusi varieerida. Ka Juno Stage võimaldab seda, kuid mitte loopõhiselt (nagu Discovery) vaid saan salvestada ise User Drums alla enda tehtud komplekte.

Tüüpiline "viga" süntide valmistrummide puhul on liialt domineeriv soolotrumm.
Rusikareegel oleks - basstrumm lööb 0dB, soolotrumm lööb -2 dB ja perkussioonid löövad -20 dB. Tüüpilisel sünditrummil lööb solnik basstrummist mitu db üle. Basskitarr peaks lööma -10dB peal. See kõik on teostatav, kui viitsid oma pilliga vaeva näha.

Siit tulebki minu jaoks erinevus pubibändi ja süldibändi vahel !
TY
Marchrabbit
Äss
Äss
Postitusi: 221
Liitunud: 15 Mai 2009, 22:51

Re: Kuidas valida sünti-et mängida sülti?

Postitus Postitas Marchrabbit »

Ok. Tänan asjaliku vastuse eest. Vahepeal üritasin kaupa teha Is Music Team Tartu kauplusega.Nemad nimelt andsid lootust pilli järelmaksuga soetada. Kõik oligi peaaegu hea,kuni selgus hind =1000 eur.Sellepeale kerkis mulle silme ette Musik Schmidt netipoe kampaaniahind 639 eur. Tundub,et see tehing jääb vist ära. Musik Schmidt juba järelmaksuga ei müü :roll: Tuleb vist valida teine variant- Roland Prelude. Üks minu kodukandi pillimees on nõus tegema aumeeste kokkuleppe ja müüma selle mulle järelmaksuga,hinnaga 800 eur. (praktiliselt uus pill).Sellepärast mõtlesingi,et kas on mõtet iga hinna eest seda Roland GW 8 E-d taga ajada või on Prelude praktiliselt sama.
eelkõige otsin just lives mängimise pilli,mida oleks laval lihtne seadistada ja kodus eelnevalt programmeerida.Praegu jään siiski style failide kasutamise ja nende isikupäraseks muutmise variandi juurde.Üks variant oleks veel võtta pangast mingi räige intressiga väikelaen ja ikkagi Musik Schmidt-ist see GW8 ära tellida :roll:
ansambel "Lihtsad Poisid"
Vasta