500ms lag helikaardis, muuta ei saa

Muusikast ja muustki ...

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 356
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

500ms lag helikaardis, muuta ei saa

Postitus Postitas StargateMax »

Tervist! :)

Sain siis uue arvuti hiljuti, jõudu on vägagi piisavalt (CPU: Ryzen 9 5900X, RAM: 32 Gb DDR4, Xonar Essence STX helikaart), aga Cubase 11 pro heli venib pool sekundit klahvi (või hiire) vajutuse järel (ka mahamängimise start ja stop on viivitusega).

Kasutan Asio4All tarkvara, kuna Windows 10 ei lasegi muud kasutada. Eelmise palju aeglasema arvuti peal (juba 8a vana, i7 prose jms., samuti win 10) oli sama helikaardiga, sama Cubase 11 pro, sama asio4all-ga latency ainult paarkümmend ms ja kõik toimis kenasti. Proovisin praegu uues arvutis kõiksugu asju, et seda parandada, miski ei aita. Asio4all seadete muutmine vaid muudab Cubase'i seadete aknas kuvatava latency numbri suurust, aga see reaalsuses ei pikenda ega lühenda kostuvat latency efekti, mis on eriti kummaline. :shock:

Osta või uus audio interface... :roll:
Mu eelmine arvuti läks stuudiosse, seal on Presonus Audiobox USB 96 ja enne oli vaid läpakas sellega ja töötas hästi. Lihtsalt mu üldarvuti võiks ka toimida nagu enne. Alati ei jõua minna stuudiosse, kui inspiratsioon tuleb peale.

edit: uue arvuti helikaart või audio interface ei vaja mingit erilist sisendit vms., lihtsalt mahamängimiseks peab olema lühike latency.
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1313
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: 500ms lag helikaardis, muuta ei saa

Postitus Postitas raen »

Hea meelega aitaks sind, aga olen enamvähem elu aeg olnud mäki peal, ega tea asio-draiveritest jms midagi. Ütlen ausalt, ei tahagi teada :-)
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 356
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Re: 500ms lag helikaardis, muuta ei saa

Postitus Postitas StargateMax »

Pole hullu. :D Tellisin uue ja seekord 19" helikaardi stuudio jaoks, et endine stuudio helikaart (Audiobox USB 96) panna igapäeva-arvuti taha, kus see lag probleemiks oli. Kui tellimus sai tehtud, siis järgmisest päevast alates oli lag kadunud! :o Põhjust ei tea siiani.
Aga igal juhul on 19" helikaart stuudiosse ägedam, sest sellel on rohkem I/O võimalusi ja 2 kõrvaklapiväljundit.
Vasta