Küsimus teadjamatele

Muusikast ja muustki ...

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Küsimus teadjamatele

Postitus Postitas StargateMax »

Lühiseletus ei mahu pealkirja ära, seega selgitan siin: olen näinud, et paljud mängivad trumme, basse, akorde jne. sisse nagu laivis ja need jäävad justkui mällu ja hakkavad ennast kordama, nagu siin videos on hea näide: https://www.youtube.com/watch?v=x-wNwD3UbcA

Ma ei saa siiani aru, kuidas ja millega seda saavutatakse?

Mul on ka sellised pad-id olemas, aga kui ma trummi-pluginasse sellega mängin ja DAW on recording, siis ta lihtsalt loobib noodid sisse suvalises kohas ja mängib maha täpselt sama lohakalt, nagu ma nad sisestasin. Lõpuks on trackil lihtsalt pudru ja kapsad. :shock:
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
Project X
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 215
Liitunud: 09 Aug 2005, 16:01

Re: Küsimus teadjamatele

Postitus Postitas Project X »

Rõõm näha, et ikka veel muusika vastu huvi tunned. Igaljuhul, kui kanalil teisi videosid vaadata siis tundub, et kasutatakse FL studiot ja loopimist. Selleks, et asi paremini kõlaks quantizetakse kogu asi grid'i. Näiteks iga step on 1/16 või 1/8 lööki pikk. Harjutamine ka abiks, et sisestamisel/mängimisel tempos püsiks.
Kaeva natuke live looping videotes. Kindlasti leiad enda DAW kohta ka õpetusi.
Proovida võid ka step sequencer otsingut.

Ise kasutan niisama jämmimisel Moog'i, TR-8s ja teiste asjade sisemisi sequencere. Sündid on omavahel midi kaudu clockitud ja kõik püsib tempos ja stardib korraga.
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Re: Küsimus teadjamatele

Postitus Postitas StargateMax »

Teretere, ikka tore näha kunagisi tuttavaid siit foorumist! :D

Muidugi tunnen suurt ja suurenevat huvi muusika vastu. Ega ma siis ilmaasjata endale teatavaid riistvara-sünte ei hankinud 2018.a keskpaiku. Eriti fännan just 90ndate soundi. Akustilised soundid ei huvita, vaid ikka need klassikalised sünditeemad, millel on nii nostalgiline kui ka põnev heli (üks lemmikuid on Korg 01/W päts nimega Wonderland).

:arrow: Aga teema juurde tagasi -- kasutan Cubase 8 Pro ja leidsin selle variandi ise just eile üles, kuidas auto-quantize toimib. Väga lihtne tõesti. Oli vaja vaid ülalt F2-ga kuvatava paneeli pealt MIDI juures sisse lülitada AutoQ ja lisaks ka "merge", mistõttu saingi panna tavapäraselt loopima näiteks 4x16 (1/16) pikkusega. Recordimise käigus kirjutab ilusti üle, liidab uued noodid lihtsalt samasse juurde ega tekita iga loopi järel uut eraldi "kasti".

FL Studio ei meeldi ega hakka kunagi meeldima. :D Värvid ja välimus hakkavad kohutavalt vastu.

Muidugi sellest ma pole veel aru saanud, kuidas saaks MIDI kaudu väliseid sünte Cubase'i tempo järgi syncida. Olen proovinud, aga ei ole mingit efekti.
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
Project X
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 215
Liitunud: 09 Aug 2005, 16:01

Re: Küsimus teadjamatele

Postitus Postitas Project X »

Cubase pead midi sync'i saatma panema ja välise kola midi clocki vastu võtma.
Peaks olema kuidagi nii "Transport menu>Project Synchronization Setup>MIDI Clock Out" ja valid sealt midi pordi mille kaudu sync saata.
Õhtul saan vaadata kuidas asi täpselt käib.
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Re: Küsimus teadjamatele

Postitus Postitas StargateMax »

Jälle olen siin tagasi. :D Triton Rack-i kohta mingit infot? Tundub kuidagi tagurlik ja absurdne, et Korg pani sinna sisse hulga seadeid ja parameetreid, millel pole mingit efekti ega mõju. Näiteks User Scale ehk iga klahvi tuunimine centidega. Tuuni kuidas tahad, täpselt Eq.Temp. skaala on nagu raudpolt paigas ja miski ei muutu. Roland Fantom-XR küll toimis. Kohe kruttimise ajal kenasti muutus ja sellega sain korda. :) Imelik,e t korg on dummy seadeid ja parameetreid oma tarkvarasse toppinud...

Edit: see Cubase midi-sync ka ei toimi, näppisin neid Project sync setup seadistusi. Nüüd on "offline" asemel lihtsalt "idle" ja sünt endiselt käib oma enda kella järgi.
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
Project X
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 215
Liitunud: 09 Aug 2005, 16:01

Re: Küsimus teadjamatele

Postitus Postitas Project X »

Niih just katsetasin Cubase 10. Transport -> Project sync setup -> Destinations ja sealt valin "MIDI Clock Destinations". Panen linnukese pordile kust saadab midi clocki. Lisaks on linnuke "Always Send Start Message".
Sündi poolelt näiteks JV 2080 puhul valin system seadete alt Clock Source - MIDI. Trikk on muidugi osade süntide puhul selles, et neil on patchidel eraldi seadistused tempo osas. Kas on siis patch tempo või system tempo. JV puhul patch seadete alt Common - Clock source valid system.
Tritoni kohta ei oska öelda - ei ole veel leidnud piisavalt odavat ebayst :D
Ahjaa trikk, et clock'i saadaks on see, et sul projekt jookseb ehk siis play oled pannud.
Siiani olen saanud kõigi süntidega käima ja ei ole raketiteadus ;)
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Re: Küsimus teadjamatele

Postitus Postitas StargateMax »

Sain nüüd clocki tööte, väga hea hint. :D
Ikka pagana kebens on see riistvara tundmaõppimine omal käel. Sul on Cubase 10 ja sa ei jaksa Tritonit osta? :D Triton Rack on sellega samas hinnas või odavam isegi, ma enda oma sain Jaapanist, maksin tolli ka ära, lõpuks kokku kuskil 450 eur.
Tahtsin JV2080 osta, aga siis avastasin, et Roland tegi 1080 VST kujul ja see on peaaegu sama asi, mis 2080, ülimugav tweakida VST kujul seda. :) JD990 pakub huvi, aga hetkel odavaimad liiguvad 650-ga ilma tolli ja postikuluta arvestades.

2 asja said lahenduse. :) Tean, et Tritoni skaalat saab tuunida, aga keegi ei räägi, kuidas. Mulle igal juhul jääb mulje, et see on dummy feature.
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
Project X
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 215
Liitunud: 09 Aug 2005, 16:01

Re: Küsimus teadjamatele

Postitus Postitas Project X »

Ma olen upgrade teed läinud ja iga kord jääb uuendus 99 euro kanti seega Triton Rack ikka kallis :D
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Re: Küsimus teadjamatele

Postitus Postitas StargateMax »

On's Cubase 10 nii hea, et vääriks 8 pealt upgrade? Pro-st räägin siis.
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
Project X
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 215
Liitunud: 09 Aug 2005, 16:01

Re: Küsimus teadjamatele

Postitus Postitas Project X »

Eks tal on pisikesed asjad edasi arenenud. Mixconsole snapshots on päris kasulik näiteks. Kiirem/mugavam sidechaining. Parem variaudio jms. Mingist versioonist tuli parem zoomimine - mõlemas suunas venitab.
Pisikesed asjad mis teevad töö kiiremaks ja mugavamaks.
See, kas vääriks upgrade on individuaalne. Isiklikult lugesin uuenduste listi iga kord läbi ja mõtlesin neeeeeh, aga palgapäeval uuendasin ikka ära :D
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Re: Küsimus teadjamatele

Postitus Postitas StargateMax »

Mul oli läpakas veel Cubase 5, aga põhiarvutis on 8 olnud sellest alates, kui see välja tuli. Hiljuti just käivitasin 5, kuna 8 polnud sinna installitud/uuendatud. Ikka päris õudne, kui ebamugav oli kasutada. Ja kunagi veel kasutasin SX3, millega üldse alustasin 2005/2006, kui Reasoni pealt avatud süsteemi peale üle läksin.

Ma vaatasin, et 8 pealt 10 peale uuendus maksab 200 EUR. Hetkel vist pole väärt. Oleks 99, siis teeks ära. :D

Selline Triton Rack on hetkel ilmselt soodsaim. Suhteliselt sama hind, millega ma enda oma sain, kuid siin on 2 nupukorki kadunud, kuigi müüja andmetel sellest hoolimata tehniliselt on täiesti korras. https://www.ebay.com/itm/KORG-TRITON-RA ... :rk:8:pf:0

Imestama paneb see, et ma ei leia googeldades infot Tritoni tuunimise kohta. Ainult see info, kuidas kõiki 12 nooti tuunida, aga mitte seda, et miks mul see ei anna mingit efekti. Ainult global tuning annab efekti.
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
Vasta