Välimuselt ja kujult on uus vanaga täpselt identne, vaid kaalu on 1 kg rohkem - 18 kilo. Aga see on ikkagi väga väike kaal ühe subbaka kohta. Olgu veel lisatud, et neid subbakaid on ülimugav transada ja laval paigutada, kuna sangad ja sanga õõnsused on väga hea kuju ning asetusega.
Aga nüüd aktiivist lähemalt -
Sarnaselt passiivile on ka siin max SPL-iga natuke hämatud - kui paberid lubavad 131 dB, siis kasti enda peale on kirjutatud 126. Aga kuivõrd passiiv annab igati pädevat rõhku välja, küllap teeb seda ka aktiiv ( pole veel jõudnud keikkadel täislaksuga testida )
Seda enam, et aktiivil on sees tegelikult kaks 500 watist võimendimoodulit ja teine on siis mõeldud kas lisasubbaka või satelliitkõlari toitmiseks. Eks kaks subbakat teevad ju topelthäält. Ja olgem ausad, ühemehe-bändil on alati kergem käia auto vahet kaks tiiru, kui punnitada ühe korraga ühte suurt kasti.

Kui tagakülje pilti vaadata, torkab kohe silma, et siin pole ON-OFF nuppu. Ilmselt on mõeldud, et asja tüüritakse kusagilt kesksest vooluklotsist. Seega ei tohi unustada, et juhet seina lükates võib subbakas kohe tulistada. Tõsi, tagant nupust saab asja "mute" peale lükata ( ta jätab selle meelde, isegi, kui vool ära võtta )
Voolupistik on PowerCon-tüüpi lukustiga pesa. See on küll üks ütlemata proff ühendus, aga kui juhtme koju unustad, siis kohapealt juba naljalt asendust ei leia. Huvitav on ka, et see valge voolupesa on mõeldud mõne lisaseadme toitmiseks, aga tavaline pistik sinna sisse ei lähe. Ju on see pesa midagi enamat, kui lihtsalt sinisega rööbiti ühendatud.
Tagaküljel on ka kaks lisakõlari pesa. Neist vasakpoolne on rööbiti sisemise valjukaga, teine aga on teise võimumooduli oma. Miinimumtakistus ühe võimumooduli kohta on 4 Ohmi, seega saab erinevaid lisakõlareid kasutades kokku maksimaalselt välja pigistada 2 x 800 W.
Presette on kokku neli ja neid on lihtne nuppudega vahetada ( juhindudes roheliste ledide järgi ). Esimene preset on subbakas+sat ja cross on 100 Hz juures. Teine on subbakas+sat, cross 140 Hz ( mõeldud väiksemate satikate jaoks ). Kolmas on 2 x subbakas, cross 100 Hz juures.
Neljas preset on aga cardioid-subwoofer. See on üsna põnev asi ja üritan selle kohe esimesel võimalusel ära proovida. Mõte on selles, et pannakse kaks subbakat teineteise peale ja üks neist keeratakse "näoga" bändi poole. Selle signaal on põhisubbakaga vastandfaasis ja väikse viivitusega. Eesmärgiks on summutada lavale jõudev bassitümin. Võib ju mõelda, et kes viitsiks kõlarit kaasa tassida selleks, et heli VÄHEM oleks!? Aga kes teab, kui ikka lava saab mõnusalt vaikseks ...
Siit subbakalt ei leia VOLUME või GAINI potekat. Samade nuppudega, millega presette muuta, saab muuta põhivõimu tugevust teise võimumooduli suhtes, valikus on -6, -3, 0 ja +3 dB.
Veel on pesad SIGNAL IN ja LOOP THRU ning ongi kõik. Tagakülje metallplaat on ühtlasi ka radika eest.
Eks ma hakkan nüüd sellele subbakale lähinädalatel usinasti valu andma ja kirjutan jälle.