Flashback Mini Delay

Riist- ja tarkvara arvustused

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
Ivar
Äss
Äss
Postitusi: 213
Liitunud: 30 Okt 2006, 14:12

Flashback Mini Delay

Postitus Postitas Ivar »

Kui eelmises kirjutises andsin vihje, et varsti oman ka TC Electronic Flashback Mini Delayd, siis nüüd on see aeg käes. http://www.tcelectronic.com/flashback-mini-delay/ Tegu väliselt minimalistliku ja pisikese delayga, võimaluste poolest aga sugugi mitte väike. Plokil on 3 keeratavat nuppu, delay time, effect level ja feedback, nagu kajadel ikka. Omaette lisa on audio tap, mis erineb tavalisest jalaga tapitavast delayst selle poolest, et hoides jalaga lülitit all, heli katkeb ja strummides keeli, võtab delay selle intervalli omaks. Ma pole küll kunagi ühtegi tap delayd enne omanud, kuna laval kasutan püsivat delay aega, aga minu loogika ütleb, et jalaga tapitav delay on siiski parem, kuna delay aega saab muuta mängimist katkestama. Lisaks jalaga tapitaval delayl ka vagusdiood vilgub tempo taktis, flashbackil aga mitte. Kuna aga tegemist on lisafunktsiooniga, mis pole minu jaoks väga oluline, siis hea et mingigi võimalus delay aega muuta ilma nuppu keeramata ikkagi on. Olulisem funtsioon on tone print editor. Ühendades ploki mini usb pesa arvuti usb pesaga, saab kaja parameetreid muuta oma suva järgi, samuti saab laadida alla erinevaid kajasid-digital, analoog, lintkaja, slap jne. Võid muuta ka ploki hoopis choruseks, flangeriks või vibraatoks. Ka potensiomeetrite reguleerimisulatust saab muuta või hoopis määrata neile uued funtsioonid. Olles 2 esinemist selle kajaga teinud, kasutasin esimene kord digital kaja, teine kord lintkaja. Võimalik et jäängi viimase juurde. Lisaks saab alla laadida ka tuntud kitarristide kaja parameetreid, neid lausa mobiiltelefoni kaudu, kui on iphone või android. Paned telefoni kitarrihelipea ligi ja mõne hetkega on uus profiil sisse laetud. Et aga mul on windows phone, siis sellele appi pole. Ipodile app on, aga mul jällegi vanem op süsteem peal, ei hakanud vahetama. Kuna mulle meeldib parameetreid plokis muuta ikkagi oma suva järgi, mitte kellegi teise saundi kasutada, siis sellesse võimalusse väga ei süübinud. Aga kujutan ette, et selline variant võib olla vajalik, kui mängid päevas erinevate koosseisudega ja vaja saada erineva karakteristikuga kajasid. Plokil on true bybass, mis jällegi positiivne asi.
Kokkuvõtteks-kel vaja lihtsat delayd, mida saab konfigureerida oma maitse järgi, julgen antud plokki soovitada.
Vasta