Alustuseks - mis imeloom on Integra 7 ja miks see mind üldse huvitama peaks ?
Integra 7 on Rolandi poolt sel suvel avalikkusele tutvustatud 2-rack mõõdus saundimoodul, kuhu on kokku kogutud 256 Super Natural tehnoloogial põhinetgvat akustilist saundi, 1109 Super Natural tehnoloogial põhinevat sündisaundi, 21 Roland V-Drums pealt tuntud Super Natural tehnoloogial põhinevat trummikomplekti, 896 "tavalist" saundi valikuna Rolandi parimatelt süntidelt, 14 "tavalist" trummikomplekti Rolandi parimatelt süntidelt.
Lisaks sellele kõik Rolandi SRX laienduskaardid :
* SRX-01: Dynamic Drum Kits
* SRX-02: Concert Piano
* SRX-03: Studio
* SRX-04: Symphonique strings
* SRX-05: Supreme Dance
* SRX-06: Complete Orchestra
* SRX-07: Ultimate Keys
* SRX-08: Platinum Trax
* SRX-09: World Collection
* SRX-10: Big Brass Ensemble
* SRX-11: Complete piano
* SRX-12: Classic Electric Pianos
ning valik parematest Rolandi SUPER NATURAL laienduskaartidest Fantom G süntide ARX kaardid):
* ExSN1: Ethnic Super Natural (17 saundi)
* ExSN2: Wood Winds Super Natural (17 saundi)
* ExSN3: Session Super Natural (50 saundi)
* ExSN4: Acoustic Guitar Super Natural (12 saundi)
* ExSN5: Brass Super Natural (12 saundi)
* ExSN6: SFX Super Natural
SRX laienduskaartide näiteid saad kuulata siit: http://www.rolandus.com/flash/demos/srx/srx_demo.html
Super Natural saundide kuulamiseks lindistasin mõned näited otse Integrast Logic Studiosse (otse USB audio ilma ekvalaiseri või töötluseta):
* Klaverid: http://www.catarsis.eu/klaver.mp3
* Kitarrid: http://www.catarsis.eu/kidrad.mp3
* Orelid: http://www.catarsis.eu/orelid.mp3
* Viiulid: http://www.catarsis.eu/strings.mp3
* "Pasunad": http://www.catarsis.eu/saksid.mp3
* Trummid: http://www.catarsis.eu/trummid.mp3
Super Natural saundide seadistamiseks ning muutmiseks, loomulikult ka kõikide teiste parameetrite seadmiseks on olemas tasuts programm iPadile:


Ühe miinusena tooksin välja selle, et iPad ühendub Integra külge kas eraldi müüdava Wifi pulga kaudu (maksab umbes 80 EUR), või siis läbi USB ühenduse, kuid seljuhul ei saa kasutada USB audio-midi ühendust.
Ka virtuaalsete laienduskaartide kasutamisel on piirang - mingil põhjusel on korralik võimalik sisse lugeda vaid 4 laienduskaarti (Intergral on 4 virtuaalselt laienduskaardi pesa). Mis on sellise lähenemise mõte ning miks ei võiks laienduskaartide saundid olla lihtsalt eraldi saundikategooriatena, jääb arusaamatuks. Suur probleem see küll ei ole, kuna saundivalik on niigi lai, kui aga tahan kasutada lisaks sisseehitatud saundidele näiteks paari saundi Stuudio kaardilt, paari näiteks mõnelt Super Natural laienduselt jne, siis pean arvestama, et saan vaid 4 kaarti korraga mällu lugeda, ehkki soovin mõnelt laienduselt vaid üht saundi....
Ehk muudetakse see piirang tulevaste tarkvarauuendustega.
Loomulikult on Intergral Rolandi tuntud COSM tehnoloogial põhinevad effektid, kuid effektimootor on täiesti uus ja parem. Seetõttu ei kõla ka SRX ning ARX laienduskaartide saundid üks - ühele samamoodi nagu Fantom G; Fantom X, Jupiter 70/80 või näiteks AX seeria süntides või V-drums digitrummides.
Kui kõrvutasin SRX kaarte Juno Stage sündis samade virtuaalsete kaartidega Integras, oli erinevus muljetavaldav. Interga efeektimootor annab neile helidele oluliselt pehmema, naturaalsema ning laiema kõla.