Mille pealt tulevad sinu fonod?

Tegevmuusikute rõõmud ja mured

Moderaator: Moderaatorid

Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Mille pealt tulevad sinu fonod?

Postitus Postitas raen »

PS. Mõned nüansid veel, mis mulle meeldivad uue BackTraxi juures -

esiteks, kõiki settungeid saab muuta ka sel ajal, kui lugu käib ( StageTraxx seda ei võimalda )

ja teiseks, BackTrax võimaldab lugude nimistusse korraga laadida ka mitu erinevat playlisti. Näiteks oma fonod + vahemuss. StageTraxx kustutab uue listi laadimisel eelneva listi ära.
randal
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 99
Liitunud: 10 Sept 2011, 16:00

Re: Mille pealt tulevad sinu fonod?

Postitus Postitas randal »

Vot, hea uudis. Uuendab see ennast ise või tuleb uus versioon eraldi osta?
----------------------------
mitmekülgselt andetu
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Mille pealt tulevad sinu fonod?

Postitus Postitas raen »

Siiani on kõik uuendused tasuta olnud
randal
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 99
Liitunud: 10 Sept 2011, 16:00

Re: Mille pealt tulevad sinu fonod?

Postitus Postitas randal »

Jaah, panin sunduuenduse käima ja tuligi. Väga norm.
----------------------------
mitmekülgselt andetu
Ivar
Äss
Äss
Postitusi: 213
Liitunud: 30 Okt 2006, 14:12

Re: Mille pealt tulevad sinu fonod?

Postitus Postitas Ivar »

Aga paraku on ka üks suur miinus asjal-nimelt kui ipodi laadida laulutekst ja kogemata selle skrollimise käigus sinna peale toksata, mitte sujuvalt puudutada, ilmub allaotsa klaviatuur. Seda klaviatuuri ei õnnestunud mul muidu ära saada kui backtrax kinni panna. Veelgi enam-see klaviatuur peidab ära ka backtraxi start ja stop nupu, mistõttu uue loo käivitamine on võimatu :(
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Mille pealt tulevad sinu fonod?

Postitus Postitas raen »

Ivar kirjutas:Aga paraku on ka üks suur miinus asjal-nimelt kui ipodi laadida laulutekst ja kogemata selle skrollimise käigus sinna peale toksata, mitte sujuvalt puudutada, ilmub allaotsa klaviatuur. Seda klaviatuuri ei õnnestunud mul muidu ära saada kui backtrax kinni panna. Veelgi enam-see klaviatuur peidab ära ka backtraxi start ja stop nupu, mistõttu uue loo käivitamine on võimatu :(
iPod Touchi versiooni juures on tõesti jah nii, et kui aktiveerid lyricsi näitamise funktsiooni, siis ilmub loo käivitades laulutekst automaatselt ekraanile ja peidab lugude nimekirja ära. Kahjuks aga loo lõppedes soft ise uuesti tagasi nimekirja juurde ei naase, vaid tuleb sõrmega "tõmmata". Ja vot sel hetkel on tõesti nii, et kui selle "tõmbamise" asemel kogemata hoopis "toksata", siis arvab soft, et sa tahad lauluteksti editeerida ja ilmubki ette klaviatuur. Ja mina pole ka siiani leidnud ühtegi muud meetodit, peale softi täieliku kinnipaneku, kuidas seda klaviatuuri eest ära saada.

Ilmne apsakas ja see vajaks kindlasti parandamist. Kas keegi viitsiks autorile kurta? Ma ei tahaks ise hakata kirjutama talle, sest hea oleks, kui keegi teine ka suhtleks. Asi selles, et eks softide kirjutajad vaatavad muidugi eelkõige müüginumbrite pealt, kas ja kuipalju asju arendada, aga kui ikka suur hulk kasutajaid kiidab teda ja nõuab ka uusi täiendusi, siis on loota, et neid ka tuleb.

Kokkuvõtteks - see klaviatuuri-probleem puudutab vaid iPod Touchi versiooni. iPadi peal on kõik väga bro.

PS. Anttile peaks BackTrax meeldima, sest siin on asi just nii lahendatud, et lugude nimekirja osa on suhteliselt kitsas, võrreldes lauluteksti poolega
randal
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 99
Liitunud: 10 Sept 2011, 16:00

Re: Mille pealt tulevad sinu fonod?

Postitus Postitas randal »

Samas muidugi touchi pealt teksti lugeda on suht piin... :) Minu olematu nägemise juures vähemalt :D Btw, ma pole muidugi kordagi katsetanud, aga kust ta need tekstid üldse välja korjab? Ja mis formaadis need olema peaksid?
----------------------------
mitmekülgselt andetu
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Mille pealt tulevad sinu fonod?

Postitus Postitas raen »

BackTrax ( nagu ka Stage Traxx ) näitab MP3-e faili sisse lisatud teksti. Mina toimetan seda teksti lisamist iTunesi abil, aga ilmselt on taolist nn. "tagimist" võimalik teha ka muude programmidega.

Mis aga sellesse BackTraxi bugi puutub, siis hea uudis on, et parandatud vers on olemas ja peaks lähiajal iTunes Store'i ilmuma.
Ivar
Äss
Äss
Postitusi: 213
Liitunud: 30 Okt 2006, 14:12

Re: Mille pealt tulevad sinu fonod?

Postitus Postitas Ivar »

randal kirjutas:Samas muidugi touchi pealt teksti lugeda on suht piin... :) Minu olematu nägemise juures vähemalt :D Btw, ma pole muidugi kordagi katsetanud, aga kust ta need tekstid üldse välja korjab? Ja mis formaadis need olema peaksid?
Selles programmis on 3 teksti suurust, seega saab teksti päris suureks teha, siis pead muidugi skrollima vahepeal, kuna kõik ei mahu ju ekraanile.
randal
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 99
Liitunud: 10 Sept 2011, 16:00

Re: Mille pealt tulevad sinu fonod?

Postitus Postitas randal »

Ivar, vot see kerimise teema ongi see, mida ma kohe mitte ei taha ega viitsi :) Kas kõik või mitte midagi :D

Raen, selge, katsetan huvi pärast ära :)
----------------------------
mitmekülgselt andetu
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Mille pealt tulevad sinu fonod?

Postitus Postitas raen »

Kord on Vestman all ja Piibeleht peal ... :-)

Stage Traxx lasi just vers.2 -e välja.

Uut niipalju, et sarnaselt BackTraxile on ka Stage Traxx nüüd loobunud eraldi n.ö "playeri aknast". Vasakul on lugude nimekiri, klikid nime peale ja paremal avaneb kohe laulu tekst. Selle suht kasutu eraldi playeri kaotamisega võideti palju vaba ekraaniruumi juurde.

Vabanenud ruum on kenasti täidetud igast kellade-viledega, ja tuleb tõdeda, et need on päris nutikad. Endiselt on täitsa vahva see stopperi-funktsioon ... Lähed peale, klikid stopperi nulli ja ei mängi kunagi kogemata üle õige aja! :-)

Olemas on ka volume slider, ja saab määrata, kas regullib konkreetse loo, või terve playlisti volumet. Tähelepanuväärne on, et see muudetud volume jääb mällu. Seega, kellel fonod on ebaühtlase nivooga, siis töö käigus saab need paika ajada ja edaspidi enam sellega muret pole.

Lugu, mis on ärakõlanud, muutub nüüdsest värvilt lillakaks. Taas hea leid - kui BackTraxil kaob mängitud lugu üldse nimekirjast ja seda tuleb soovi korral taas hakata laadima ( näiteks, kui rahvas palub mõnd lugu korrata ), siis Stage Traxxil on see endiselt playeris olemas, lihtsalt teist värvi.

Nutikaid nüansse on aga veelgi, näiteks see, et teksti suuruse saab iga loo jaoks eraldi määrata ja ka see salvestub automaatselt mällu. Nüüd on olemas ka korralik PDF-manuaal, nii, et otse äpi aknas saab asjad endale selgeks teha.

Ainuke miinus, mille ma enda jaoks leidsin, on endiselt see, et kui tahta ühe loo mängimise ajal järgmise võtta näiteks kusagilt nimekirja kaugemast otsast, siis see soovitud lugu tuleb kindlasti ka mängu ajal aktiivseks teha. Kui seda ei tee, siis võtab Stage Traxx vaikimisi listist järgmise loo ja koos sellega hüppab ka nimekiri vastava loo juurde. Ehk siis, pead uuesti skrollima hakkama. BackTraxil on see paremeni lahendatud - nimekirja vaade ei sõltu sellest, milline lugu millisest nimekirja otsast parajasti mängib.

Aga muus osas, tubli töö ja nagu öeldud, siin on asjalikke momente veel, uurige ise lähemalt!
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Mille pealt tulevad sinu fonod?

Postitus Postitas raen »

PS. Olgu veel mainitud, et see stopper on eriti kavalalt lahendatud - stopper käivitub hetkest, kui sa vajutad esimese loo PLAY. Ja kui viimase loo kõlamisest on möödas vähemalt 10 minutit, läheb stopper automaatselt nulli ( võid ka ise muidugi loenduri nulli klikkida ). Kohe näha, et autor jagab pillimeeste elust nii mõndagi! :-)
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Mille pealt tulevad sinu fonod?

Postitus Postitas raen »

Üks nüanss veel - kuna Stage Traxxile on lisatud see volumede korrigeerimise funktsioon, siis kõlab Stage Traxx oma n.ö "null posängis" oluliselt vaiksemalt, kui Back Trax, mille väljundnivoo sõltub vaid iPadi enda volumest. Selleks, et ka Stage Traxx'ist max nivoo kätte saada, tuleb nii playlisti nivoo, kui ka iga loo eraldi nivoo lükata +6dB, ehk siis maxi peale.
Ivar
Äss
Äss
Postitusi: 213
Liitunud: 30 Okt 2006, 14:12

Re: Mille pealt tulevad sinu fonod?

Postitus Postitas Ivar »

Viimasel ajal hakkasin täheldama imelikku anomaaliat. Vahel harva esinemise ajal läks põhi, mida mängis maha ipod, korra vaiksemaks ja seejärel helitugevus taastus. Kahtlustasin juba oma aktiivpulti, kui paar nädalat tagasi saabus tõde meie õuele. Nagu arvata võis, oli viga "tihendis", ehk siis minu poolne rumalus. Kuna vahel kodus sai ipodi kasutatud ka netis käimiseks, siis loomulikult oli wifi otsing sees. Algselt kui masin oli uus ja suht tühi, see probleeme ei tekitanud. Hiljem sai sinna installitud ka skype ja FB messenger. Ma ei tea kuidas skaibiga lood on, aga FB messengeril on "tore" omadus vaba võrgu puhul ennast sisse logida. Nüüd piisab kui keegi mängu ajal saadab sulle sõnumi ja tekibki sel hetkel mahamängival helil hetkeline tugevuse langus. Lisaks muidugi ka messengeri kõlks, mis ei pruugi esitatavasse muusikapalasse sugusi sobida. Nüüdsest istub mul ipod ilusti lennurežiimi peal ja enam probleeme pole tekkinud. Seega soovitus kõikidele, kel mahamängijatel interneti ühendus-esinemise ja ka taustamuusika mängimise ajaks see välja lülitada 8)
Antti
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 73
Liitunud: 25 Nov 2006, 10:41

Re: Mille pealt tulevad sinu fonod?

Postitus Postitas Antti »

see lennurežiim tasub igal muul juhul ka käigus hoida keikka ajal, sest tänapeäeva massinavärgi teed on tihti imelikud. Ilmselgelt pole FB messenger ainus äpp mis kusagil taustal mingeid omi asju ajab, ei ole mul tarvis kui keset lugu otsustab keegi, et on hea aeg ntx versiooniuuenduseks vms. Ma olen sellist seadet algusest peale kasutanud iPadil puhtalt preventiivsetel põhjustel.
antti
Vasta