Kustom Defender V15 - kitarri lampvõimendi

Riist- ja tarkvara arvustused

Moderaator: Moderaatorid

Ivar
Äss
Äss
Postitusi: 213
Liitunud: 30 Okt 2006, 14:12

Re: Kustom Defender V15 - kitarri lampvõimendi

Postitus Postitas Ivar »

Nagu Raen ennustas, et hakkan varsti oma võimu modima, nii ka juhtus. Esimene vajalik modifikatsioon on tehtud. Nimelt puudus võimedil standby lüliti. Selle lüliti eesmärk pole mitte ainult võimu vaigistada, vaid sellega saab pikendada ka lampide eluiga, kui võimendi lülitada sisse nii, et standby on sisse lülitatud, ning lambide kuumenedes alles standby välja lülitada. Nimetatud lüliti katkestab lampide anoodpinge ahela. Stanby lüliti sain tekitada ilma et oleks pidanud mõnda auku juurde puurima või võimendi välimust muutma. Nagu esimeses postis kirjutasin, on võimendil lüliti, mis lülitab kas 4w või 15w väljundvõimsust. Ehkki ma võimendi skeemi ei leidnud, tuginesin Orange võimu skeemile, kus võimsust lülitatakse anoodpinge muutmisega. Eeldasin, et mul käib asi samamoodi, visuaalselt tundus ka, et juhtmed lähevad kuhugi toiteahelasse. Poest sain välimuselt täpselt samasuguse lüliti, aga kolmeastmelise. Seega keskmises astmes on anoodahel katkestatud ja võimendi standby asendis. Äärmised asendid töötavad nagu ennegi. Projekti maksumus 2,20 eurot ja 15 min tööd :)
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Kustom Defender V15 - kitarri lampvõimendi

Postitus Postitas raen »

Kas valjukat ka vahetama hakkad?
Ivar
Äss
Äss
Postitusi: 213
Liitunud: 30 Okt 2006, 14:12

Re: Kustom Defender V15 - kitarri lampvõimendi

Postitus Postitas Ivar »

Hetkel ei näe põhjust, aga kunagi ei tea ette, mis elu toob 8)
Ivar
Äss
Äss
Postitusi: 213
Liitunud: 30 Okt 2006, 14:12

Re: Kustom Defender V15 - kitarri lampvõimendi

Postitus Postitas Ivar »

Nüüd jõudsin ka nii kaugele, et soetasin võimule mikri senheiser E606. Siiani sai kasutatud võimu cabinet emulaatori väljundit, kuid juhtmega signaali võttes jääb valjuhääldi enda heli üldvõimendusse jõudmata. Teatavasti on ka kitarrivõimendi valjuhääldil oluline osa kõla loomisel, erinevad valjuhääldid kõlavad erinevalt, simulaatoril on aga omakõla, mis ei sõltu kasutatavast valjukast. Nimetatud mikker on spetsiaalselt mõeldud kidravõimu mikkimiseks. Kuna ta võtab signaali ühe külje pealt, siis saab teda ka juhetpidi riputada võimu ette, mis on liveolukorras vägagi mugav. Tihti on laval nii vähe ruumi, et pole võimalik standi panna mikrile ja kes see ikka ühte lisavidinat tahab kaasa tassida. Tegin ka katseid: mikker vs cab simu väljund. Signaali lasin arvutisse, kuulasin kõrvaklappidega, et võimalikult vähe võimu otseheli kuuleks, isegi padjad sai võimu ette pandud. Tulemused: mikrofoniga heli oli õhulisem, kõrged helid polnud nii teravad ja kõrvakriipivad. Juhtmega heli oli pinnapealsem, kõrge ots teravam, eriti kriipis kõrva kui mängisin sillapoolse helipeaga kõrgeid noote. Madal ots oli mikriga puhas ja kõlav, juhtmega veidi teravam. Mikri asetasin valjuka äärde, kuna laval pole ka võim suunatud mulle otse kõrva, nii peaks olema realsem kõla sellel mida eemalt kuulen. Hekitugevus oli katset tehes võimul veidi väiksem kui laval, mida vaiksemaks võimendit keerad, seda väiksemaks erinevused lähevad mikriga võetud heli ja juhtme vahel, see on ka täiesti loomulik. Kokkuvõttes olen ostuga rahul, laval korra ka juba käidud, eest kuulates oli heli ka parem kui enne.
randal
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 99
Liitunud: 10 Sept 2011, 16:00

Re: Kustom Defender V15 - kitarri lampvõimendi

Postitus Postitas randal »

Noh, nagu Su enda testid näitasid, oli mikriga kõige heam :) Eks ta nii olegi, lisaks on Sul sellisel kujul ka rohkem saundilist variatiivsust, kui erinevaid kabinette kasutada saad/tahad.
Endal lambikal jookseb mul liin välja kohe peale eelvõimu, seega pole mul sellest väga palju abi (lõpulampide küllastus jääb ju vahelt ära), kuigi, pean tunnistama, see on isegi suhteliselt hää. Kasutan siiski nii transi kui lambika ees mikrit, kas siis ettekinnitatavat Superluxi või üht vana BG 1.1, mis üsna universaalselt igasuguste asjade jaoks sobib.
Üldiselt saadki realistlikuma tulemuse korraliku mikriga vs liinid/DI-d/simud :)
----------------------------
mitmekülgselt andetu
Ivar
Äss
Äss
Postitusi: 213
Liitunud: 30 Okt 2006, 14:12

Re: Kustom Defender V15 - kitarri lampvõimendi

Postitus Postitas Ivar »

Liini ei soovitaks kasutada, kuna seal puudub kõrgeid lõikav filter, mis on olemas cab simu väljundis. Cab simu ju põhiliselt lõikabki kõrgeid sagedusi umbes peale 5kHz, nagu ka kitarri valjuhääldi. Alumise otsa lõikab ka valjuhääldi ära, aga see pole antud juhul nii määrav. Filtri puudumisega kannatab kõige enam draivisaund, mis muutub vägagi teravaks "mesilaseks". Aga kuna kitarri valjuhääldi pole ka teistel sagedustel päris lineaarne (nagu iga teinegi valjuhääldi) ning lisaks eeldan et erinevatel helitugevustel ka sageduskarakteristik mingil määral muutub, lisaks valjuhääldi enda moonutused ja ka teatav kompresioon, mis alnico magneti puhul peaks suurem olema kui keraamilise-siis kõike neid muutujaid cab simu paratamatult ei anna edasi.
randal
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 99
Liitunud: 10 Sept 2011, 16:00

Re: Kustom Defender V15 - kitarri lampvõimendi

Postitus Postitas randal »

kahe otsaga asi muidugi, eks see oleneb ka valjukast ja nimetatud liinist. Nagu alati, minu tehnilised teadmised jäävad kõvasti alla mu kõrvakuulmisele, aga näiteks http://www.alarrandal.org/thepunt/?Demo on salvestatud lambika liini kaudu, ja sain just selle saundi, mida tahtsin. Krt seda teab, vbl on ka mingi filter vahel või mis iganes.
Samas on mu 10" kabinetil rõvedalt kile valjukas, nii et pean ekuga päris kõvasti mängima, 12" seda probleemi õnneks pole :D
----------------------------
mitmekülgselt andetu
Ivar
Äss
Äss
Postitusi: 213
Liitunud: 30 Okt 2006, 14:12

Re: Kustom Defender V15 - kitarri lampvõimendi

Postitus Postitas Ivar »

Siin kidrasaund täitsa ok, muidugi puudub võrdlus kuidas siis oleks olnud kui mikriga oleks võetud :)
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Kustom Defender V15 - kitarri lampvõimendi

Postitus Postitas raen »

Mikriga combot võttes lisandub teatav ruumiheli, see teeb soundi mahedamaks ja lisab soundile nn "3D" iseloomu. Ehk siis, vaieldamatult rikastab kogu soundipilti.

Analoogsimu, mis on põhim vaid EQ ja vb ka pisut draiv, jääb seetõttu paratamatult soundiliselt veidi kitsamaks ja vaesemaks.

Digisimu sisaldab ka seda ruumiheli, mida mikker combole lisab.
Vasta