Eelmise aasta detsembri keskel üllitas Steinberg iPadile mõeldud programmi Cubasis, mis oma olemuselt peaks olema tuntud DAW Cubase kohandus iOS'ile.
'
Tegemist on piiramatu ridadearvuga multitrackiga (piiriks on vaid loo ressursinõudlikkus - kui palju effekte kasutad näiteks), mis toimetab kenasti nii MIDI kui audioga.
MIDI tarbeks on programmiga kaasas üle 70 HALioni Sonicul baseeruvat virtuaalinstrumenti alates klaveritest ja kitarridest, lõpetades süntide ja trummidega.Valik ei ole just teab mis suur, kuid siiski piisav ja enamus pillidest kõlab päris talutavalt. Loodetavasti lisatakse tulevikus lisasaundide ostmise võimalus.
Trummikomplekte saad oma äranägemist mööda ka varieerida, kahjuks ei ole võimalik päris oma komplekte kokku panna - saundivalik on piiratud antud trummikomplekti saundivariatsioonidega - kolm-neli basstrummi, soolotrummi jne. Võimalus võtta üks saud ühest komplektist ja teine teisest vähemasti hetkel puudub.
Positiivse üllatusene tuli kõikide pillide juures võimalus salvestada 16 valmis akkordi, mida siis padide abil valida saad. Esiteks ei ole vaja pidevalt oma näppe virtuaalsel klaviatuuril väänata ning teiseks on akkordide konstrueerimise valikus ka dom7, aug, sus4, dim jne, mistõttu saad endale ette valmis seada keerukamaid akkorde, mida võibolla reaalajas mängida ei oskaks.
Effektide valikust leiad 11 effekti alates reverb; chorus, delay, lõpetades kompressori, overdrive, aga ka näiteks Amp Simulatoriga !
Viimane toimib kitarrihelide (ka virtuaalinstrumendina) mudimisel vägagi kenasti. Effektide parameetrid on käsitsi seadistatavad, et nadjust sinu soovile ja maitsele vastaksid. Kahjuks ei saa näiteks reverb puhul valida ruumi tüüpi, pead selle ise kolme parameetrit seades (time, pre-delay, brightness) ise paika seadma.
Effektid saad laadida kas Sen effektidena (kui kasutad ühe ja sama seadistusega effekti mitmel erineval real) või iga rea jaoks eraldi Insert effektina (mis loomulikult nõuab rohkem jõudlust)
Programmiga on kaasas ka 300 audio ja midi loopi (trummirütmid), suurem osa neist minu muusikamaitse jaoks kasutud.
Midifailidega saab Cubasis hakkama äärmiselt kenasti - kopeerid need kas iTunes või siis wifi kaudu iPadi, General Midi puhul tunneb programm ka saundid kenasti ära, edasi töötad nii nagu midiga ikka -vahetad saunde, muudad tugevusi, mudid effekte. Mugav, kiire ja ülimalt loogiline on Cubasisega miditööd teha.
Instrumente saad salvestada nii virtuaalklaviatuurilt (helitugevus sõltub sellest, kuhu kohta klahvil vajutad -mida kõrgemalr, seda vaiksem on heli - ehk siis virtuaalne puutetundlikkus); PAD-idega (väga mugav just trummipartiide või eelsalvestatud akkordide jaoks jaloomulikult on olemas ka "piano roll" vaade. Reaalajas mängides saad lisada "quantitize" funktsiooni, mis sinu koperdamised ja taktist möödamängimised kenasti ära silub.
Korduvad partiid võid salvestada "juppidena" (loopidena), mida ühe vajutusega saad üha uuesti ja uuesti kopeerida.
Audio mudimiseks ja muutmiseks on programmis äärmiselt mugav audio-editor, kus saad valmis heliklippi lõigata, kopeerida, loomulikult on olemas "normalize" funktsioon ja palju muud.
Mugava lisana on programmil ka "backround audio" funktsioon, mis võimaldab jätta Cubasise tausta salvestama, et mõne teise programmiga sinna partiid sisse mängida !
Valmis loo saad salvestada m4a fromaati (256kbit/s) CD kvaliteegiga Wav failina (44.100, 16 bit) või siis midifailina. Töös oleva projekti saad eksportida ka Cubase failina ning avada selle oma arvutis Cubase programmiga.
Kui hästi Cubasis iPadi peal jookseb ?
Allpool lisatud helinäidis on 8 rida virtuaalinstrumente, send effektina reverb, master effektina kompressor, lisaks 8 insert effekti ja seda jooksutas iPad 2 ilma ühegi probleemita ! EI ole just paha tulemus tahvelarvuti kohta.
Väikese ülevaate, kuidas toimub töö programmiga Cubasis saad siit: http://www.youtube.com/watch?v=YelCPTaIp8k
Kuidas kõlab 100% Cubasisega kaasas olevate virtuaalpillidega salvestatud lugu kuuled siit:
https://soundcloud.com/galaxyone/cubasi ... ry-breathe
Steinberg Cubasis iPad
Moderaator: Moderaatorid
Re: Steinberg Cubasis iPad
Asjalik ülevaade! Mul tekkis küsimus, et kas seda oleks mugav ka laivis fonode ettemängijana kasutada? Kuidagi nii, et saaks pillide vahekordi ka otse laval kiirelt sättida. A la, et lähed keikkale ja kuulad, et pagan, selles ruumis võiks basskitra natsa rohkem olla ... muudad kusagilt üldsettungitest selle volume ära ja siis ainult paned MIDI-faile käima-seisma ... Ja kõikidel fonodel siis see suhe oleks sama