Mänguaeg

Tegevmuusikute rõõmud ja mured

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
randal
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 99
Liitunud: 10 Sept 2011, 16:00

Mänguaeg

Postitus Postitas randal »

Avastasin mina eile, et olen vist vanaks jäänud. Siis kui rohi oli rohelisem, taevas sinisem, viin odavam ja naised ilusamad, oli kõrtsus (ja ka igal pool mujal) mänguajaks tavaliselt 4x45 minutit. Vähemalt enamuses kohtades; tõsi, vahel oli neljas sett lühem, et pillimehed natuke lisanutsu ka teha saaksid. Ja seda tavaliselt sai. Nüüd aga kuulen-näen siit-sealt pidevalt, et mängitakse 3x30 ja 3x40 kaupa? Mis ajast see nii käib? :P Parim leid oli ühe bändi kodukalt, kus oli kirjas, et bänd esineb kas 3x40 või 4x30 minutit. :D
----------------------------
mitmekülgselt andetu
Antti
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 73
Liitunud: 25 Nov 2006, 10:41

Re: Mänguaeg

Postitus Postitas Antti »

Tallinna ja lähiümbruse kõrtsudes-pubides on 3x40(45) traditsioon ikka juba päris vana, lõunaosariikides on aga siiani enamuses kohtades käibel veel vana hea 4x40, kellele hea kellele mitte. Mulle isiklikult meeldib 3 setti rohkem ja küsimus pole ainult raha ja tööaja suhtes. Osad pubid (nimesid nimetamata) praktiseerivad tõepoolest ka 4x30 kodukorda, iseenesest pole mul ka selle vastu midagi, küll aga on 30min sett tantsurahvale lühikesevõitu ja 30min paus jälle pikavõitu, kui aga tegemist on pigem "trehvunks-shot-ja edasi klubisse" tüüpi kui tantsukohaga, siis miks ka mitte.

Millal ja mis asjaoludel 4 setti 3 peale kahanes ei oska öelda, aga 90-ndate teises pooles kui sai aktiivselt üle Eesti mängimas hakatud käima, siis oli selline kodukord juba valdav. Ma arvan et põhjuseid tuleks otsida üldises hinnatõusus ja turusituatsiooni muutustes, ühel hetkel oli muusikute poolt surve kõrgema töötasu saamiseks päris suur, paraku ei saanud/tahtnud tööandjad sellega kaasa minna, see 3x40 on ilmselt mingisugune kompromiss.
antti
randal
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 99
Liitunud: 10 Sept 2011, 16:00

Re: Mänguaeg

Postitus Postitas randal »

No ma käin ka vahel kohas, kus on 3x30, aga ok, omamoodi koht ka natuke, ja ise olen ikka väike nõks pikemalt lasknud. Lihtsalt enda jaoks oli huvitav, kuna ma pubisid ja kõrtse eriti ei tee, siis kogemata avastasin. Kinniste pidudega nagunii teine teema.
Ja noh, minu põhiaktiivsed mänguajad jäid vahemikku 84-94, mis sealt edasi sai, ei tea :) Kui 2006 uuesti mängima hakkasin, tegelesin ainult kontsertkraamiga, ja kui nüüd mingi 2010 hakkasid jälle asjad vahel ka kõrtsundust nõudma, siis tegin ikka omamoodi, nii harva kui seda siis tehtud sai :)
Teema, õigemini huvi tekkis sellest, et ühe bändi kodukalt leidsin juhuslikult, et 'ansambel mängib vastavalt vajadusele 3x40 või 4x30 minutit', ja siis tuli meelde, et minu käest on ka mingite pidude puhul küstud, et kas ma mängin 3x30 või 3x40, ja see oli minu jaoks natuke üllatav, eriti kui arvestada, et tegemist ongi üritustega, kus rahvas sülti haukab, viina viskab ja tantsu lõhku tahab :D
----------------------------
mitmekülgselt andetu
Ivar
Äss
Äss
Postitusi: 213
Liitunud: 30 Okt 2006, 14:12

Re: Mänguaeg

Postitus Postitas Ivar »

See valik- kas 3x40 või 4x30 ei ole midagi ebaloomulikku. Kokku teeb 120 minutit mänguaega, viimasel juhul käib bänd laval 4 korda, ehk teeb 4 setti, aga reaalselt rohkem ei mängi. Seda viimast varianti praktiseerivad mitmed 3-e seti bändid kui soovitakse 4 setti tellija poolt. 3 setti tekkis siis kui Eestisse tekkisid pubid-nõuka ajal oli restos tõesti 4x45 minutit. Vaheaja pikkust tol ei mäleta, võimalik, et oli ainult 15 min.
Kasutaja avatar
valdek
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 80
Liitunud: 18 Okt 2004, 21:29

Re: Mänguaeg

Postitus Postitas valdek »

Mina pole küll juhtunud sellisesse 3x40 pubisse,no ma muidugi pole ka eriti käinud.Ükskord tahtsin kuulata ,kuidas Hellad Velled kõlavad ka,kuidas sound.Tegid ka 4x40,tavalises pubis ja niipalju kui olen juhtunud käima,ikka on 4-sed setid.
Lühikesi törtse tehakse ööklubides ,kui bänd peale läheb.Pubides olen mina kohanud ikka 4setist värki.Sellepärast oli mulle see jutt ka siin suht üllatus,no 3x30, pubis????Minule ,kui kliendile,oleks küll natuke nadi,tulevad ,teevad törtsu ja juba vaheaeg,järgmine kord ei tahagi tulla sellisesse kohta.No see minu arvamus.Ise ma ikka 4sed teen ja 45min :D .Sünnipäevadel minna selle 30 minutiga peale,no siis oleks ikka ilmne nurin majas.Inimesed jõuavad hoogu minna ja juba vaheaeg.
aasta66
Tegija
Tegija
Postitusi: 34
Liitunud: 28 Juun 2007, 08:30

Re: Mänguaeg

Postitus Postitas aasta66 »

Ei saa aru sellest probleemist. Minu arust: kes maksab - see tellib ka mängu aja pikkuse. Olen mänginud 3x40 ja 4x 30 ja 6x45, see oleneb kõik omaniku soovist.
randal
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 99
Liitunud: 10 Sept 2011, 16:00

Re: Mänguaeg

Postitus Postitas randal »

aasta66, probleemi polegi, ainult küsimus, mis on praeguseks juba kenasti vastatud saanud :)
Nagu vastustest näha, siis on ka käitumised ja kogemused erinevad :)
----------------------------
mitmekülgselt andetu
Kasutaja avatar
Morino
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 53
Liitunud: 01 Apr 2010, 17:50

Re: Mänguaeg

Postitus Postitas Morino »

Mängin ise nii palju kui on kokku lepitud! Konkurents paneb asjad paika! Kui ametlik aeg läbi saab ja rahvas tahab, mängin edasi. Bände on eestis ülipalju ja kindlasti leidub ka neid kellelle meeldib rohkem esineda kui kopikaid lõhki lüüa!
randal
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 99
Liitunud: 10 Sept 2011, 16:00

Re: Mänguaeg

Postitus Postitas randal »

Eeh, Morino, kahju, et siin 'Like!' nuppu pole :)
----------------------------
mitmekülgselt andetu
Vasta