Cubase 5 tempo probleem ajab juba hulluks

Muusikast ja muustki ...

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Cubase 5 tempo probleem ajab juba hulluks

Postitus Postitas StargateMax »

Huvitav, kas keegi teab öelda, miks Cubase 5 tempo muutmisega ei tule kaasa midi trackid ja noodid? :shock:
Oletame, et mul on algselt tehtud lugu 120bpm (tempo: fixed), aga siis tahan muuta 130 peale. Muudan. Aga ainuke asi, mis muutub, on grid! Noodid ja need värvilised kastid jäävad kõik samaks (grid-i suhtes venivad pikemaks, üle quantize piiride). Sellist jama ei olnud Cubase SX3 puhul, kus kõik toimis nagu vaja. Nii palju lugusid on lihtsalt nurka visatud, kuna musaprogramm ei võimalda tempot muuta. Tempot kahandades muutub ainult grid pikemaks, taaskord jääb kõik muu, mis just peaks muutuma kaasa, samaks! :evil:
Tuhnisin googles ringi sama asja jaoks lahendust leides, aga mitte midagi pole. On vaid mured audio-klippidega seoses, kuid mul on MIDI-trackid!
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Cubase 5 tempo probleem ajab juba hulluks

Postitus Postitas raen »

Ma küll ise Cubaset ei kasuta, aga copy Rada7 foorumist -

nujah, cubase 5 jõudis oma updatedega versioonini 5.5.2, mis on sisuliselt kasutamiskõlbmatu, crashib täiesti arusaamatult, kõige vajalikumad uuendused nagu ntx. variaaudio ei suvatse kõrgematel resolutsioonidel mitte sekunditki töötada:-( Foorumid on nurisejaid täis, aga tegijate poolt tuleb sellist Ansipi ja Savisaare stiilis hülgemöla, et anna olla või siis ei vastat mitte sõnagi. Versioon 6 peaks küll tasuta olema, raha oleks küll päris piinlik küsida,sisuliselt ei saadutki ju 5-te kordagi korralikult käima.
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Re: Cubase 5 tempo probleem ajab juba hulluks

Postitus Postitas StargateMax »

hmm, mul on vist 5.1, aga jah, sitem ta on, võrreldes SX3-ga. Kahjuks pidin SX3 maha jätma, kuna see ei toeta VST3 pluginaid. :(
5 crashib tõepoolest palju, aga mitte nii, nagu tavaline windowsi proge, vaid palju hullemini: ette tuleb Cubase enda error, all on [OK] nupp, millele klikkides viskab alati bluescreeni ette ja siis ei ole muud teha kui arvuti küljest hard reset.
Siiski selle tempo asja puhul peab mingi nõks olema. See ei ole normaalne, et valmis loo tempot muutes loo kiirus ei muutu, vaid muutub ainult grid! Ennekuulmatu!
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
juuliusaugust
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 54
Liitunud: 07 Mai 2006, 13:02

Re: Cubase 5 tempo probleem ajab juba hulluks

Postitus Postitas juuliusaugust »

Kas oled vahepeal selle tempo asja korda saanud. Minul on küll selles suhtes asi korras. Proovisin siin igat pidi, aga minul ei "õnnestunud" sinu probleemi saavutada. Ok, asi lõppes muidugi crashimisega.
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Re: Cubase 5 tempo probleem ajab juba hulluks

Postitus Postitas StargateMax »

hmm, ma nüüd pole põhjalikult uurinud, aga pärast Win 7 x64 clean installi panin ka Cubase uuesti peale, äkki mõni update ununes ära vms., ei tea. Esialgu defaultina ajab tempo segast nagu ennegi. Siis seal tempo koha (Track või Fixed) all on veel üks pisike junn, mida saab lülitada. Lülitasin seda, sinna ilmus punane kiri "Offline" vms. ja siis tundus, et tempo muutmisega läksid ka noodid kaasa. Muidugi tempo oli seekord ka Fixed, mitte Track.
Kindlalt tean, et enne Win 7-t, kui oli XP pro, proovisin palju rohkemad asjad läbi ja tookord miski ei aidanud.
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
juuliusaugust
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 54
Liitunud: 07 Mai 2006, 13:02

Re: Cubase 5 tempo probleem ajab juba hulluks

Postitus Postitas juuliusaugust »

Ok, mul on muidugi tavaline Win 7 (mitte x64). Mul endal on jälle natuke teine probleem. Rewire'dades Reasoniga ei suuda ta tempot hoida. Reasoni track alustab justkui nigu varem, kui Cubase oma. Kui korraks stoppi vajutada ja siis uuesti jätkata, siis sünkroniseerib ilusti ära. Varem, Win XP-ga seda jama ei olnud. Olen proovinud ka igasugu asju, aga tulutult. Ka netist pole abi saanud, kuigi teemasid selle kohta on olnud päris palju.
Ahjaaa, selline asi ka veel, kui keegi oskab aidata, mis teema on sellega, kui ma tahan nt. mingit parameetrit hiirega lohistades muuta, siis kui ma olen liiga pikalt (nii umbes alates 6-7 sek) hiire nuppu konstantselt all hoidnud, siis ühtäkki kaob mul seesama nt. efektiprotsessor ekraanilt ära ja parameetrit ka enam edasi muuta ei saa. Nt. kui tahan mingit nuppu (nt. Filter Res) automatiseerida (nt. 15 sekundit hiire vasakut nuppu all hoides), siis pean seda ikka pärast joonistades tegema. Ühtlaselt tehes ei saa. Ma usun, et seda saab kusagilt Preferences'dest muuta, aga kahjuks ei ole seda leidnud. Väga segane ja komasid täis jutt sai, aga äkki keegi sai aru, milles minu probleem seisneb ja oskab aidata.
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Re: Cubase 5 tempo probleem ajab juba hulluks

Postitus Postitas StargateMax »

Ise kasutasin Reasonit üle 5 aasta tagasi, alles siis läksin Cubase peale üle. Polegi neid koos käima proovinud panna (veel).

Kas see nupu hoidmise jama on ikka Cubase 5-ga? Mul on sama asi. Hoian midagi all (ei pea olema mingi plugina nupp, vaid ükskõik mis asi), siis u. sama aja järel kaovad VST-asjad eest ära ja pean nupu lahti laskma. Ei märganud seda XP all, see ilmus Win 7 pro x64 juures.
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
juuliusaugust
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 54
Liitunud: 07 Mai 2006, 13:02

Re: Cubase 5 tempo probleem ajab juba hulluks

Postitus Postitas juuliusaugust »

Cubase 5-ga jah. Ja ei pea olema plugina nupp (võib olla misiganes asi). XP aegu ei ole Cubase't omanud, seega kogemus puudub. Cubase 5 on üldse esimene Cubase, mis minu kätte on sattunud.
juuliusaugust
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 54
Liitunud: 07 Mai 2006, 13:02

Re: Cubase 5 tempo probleem ajab juba hulluks

Postitus Postitas juuliusaugust »

Oehh... sain nüüd lõpuks sellest "hiirenupu" probleemist jagu. Mina tegin järgneva õpetuse järgi:
I do it this way,

run regedit
go to HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop
right click and add new Stringvalue
name it HungAppTimeout
right click on it and choose change
then put 1000000 in the "data" field

Works on every computer here

Õpetus pärineb sellelt saidilt.
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Re: Cubase 5 tempo probleem ajab juba hulluks

Postitus Postitas StargateMax »

Väga hea info, tänud selle eest! :D Mul ka toimis ja eemaldas instrumentide kadumise probleemi.

EDIT:
Hmm, ei aidanud, ühtäkki jälle viskas endiselt kõik eest, kui hoidsin tavalist horisontaal-scrollbar'i all! :(
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
juuliusaugust
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 54
Liitunud: 07 Mai 2006, 13:02

Re: Cubase 5 tempo probleem ajab juba hulluks

Postitus Postitas juuliusaugust »

Nujah, tundub, et 64 bit-se Win 7 peal siis ei toimi õigesti. Seal Cubase foorumis ka olid 64 bit-se kasutajad rohkem hädas. Aga praegu peaks juba Cubase 6 väljas olema. Äkki see on normaalsem. Tegelikult mul see hiirenupu probleem ei käinudki nii palju närvidele, kui see, et programm crashib tohutult ja mingi lambihetkedel. Loodetavasti 6 on parem.
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Re: Cubase 5 tempo probleem ajab juba hulluks

Postitus Postitas StargateMax »

Mul 5 crashis XP peal tohutult, isegi bluescreeni nägin päris palju, aga nüüd selle Win7 x64 peal pole kordagi crashinud u. kuu aja jooksul.
Ei tea, kas see 6 ikka on parem. :D
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
Vasta