Raen - "Sügisnukrus" ( remixed by Priit )

Musa - kuulamiseks ja kommenteerimiseks

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Raen - "Sügisnukrus" ( remixed by Priit )

Postitus Postitas raen »

See on tegelt üks päris vana lauluidee, mis aga ei olnud kuidagi seda õiget vormi ja väljundit leidnud. Nüüd aga korraga tundsin, et aeg on küps ja laulsin-mängisin asja linti. Selline aeglane rock-ballaadi stiil sobis minu arvates laulu olemusega hästi.

Priit Sootla sattus ka asja kuulama ja käis kohe mõtte välja, et ( kuna mu arranzheeringud on ju reeglina väga kuivad ja hõredad ) ta mängiks siia ühtteist juurde. Mõeldud-tehtud ja kui ma olin lõpuks Priidu tehtud versiooni kuulanud, siis eriti nagu enda oma ei tahtnudki enam kuulata ... :)

Siin siis Priidu tuunitud "Sügisnukrus" - http://www.vaikene.net/raen/musa/sygisnukrus(priit).mp3
Heiti
Tuntud tegelane
Tuntud tegelane
Postitusi: 16
Liitunud: 22 Aug 2006, 10:26

Re: Raen - "Sügisnukrus" ( remixed by Priit ) UUS!

Postitus Postitas Heiti »

Väga super teostus.... ka laul ise on väga hea ülesehitusega ehk algus natuke liigpikalt "hõre" aga see ainult et ehk.....
Avaldad ehk natuke tagamaid ka kuidas tehtud - trumm tundub kuidagi liiga hea masina jaoks?
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Raen - "Sügisnukrus" ( remixed by Priit ) UUS!

Postitus Postitas raen »

Tegelikult on trumm ikka masin ... :)

Või noh, kas naturaaltrummi sämplid, mida trigerdavad elusa trummari mängitud MIDI-biidid, on ikka masin? Trummid on tehtud Addictive Drums'iga http://www.xlnaudio.com/

Aga eks Priit seletab ehk juba ise lähemalt. Igastahes temalt jah väga maitsekad täiendused minu träkkidele.
PriitS
Äss
Äss
Postitusi: 107
Liitunud: 20 Veebr 2006, 19:51

Re: Raen - "Sügisnukrus" ( remixed by Priit ) UUS!

Postitus Postitas PriitS »

Alguses tundus mullegi, et laul on alguses hõre, aga pärast mitmekordset kuulamist ei oskakski sinna rohkem midagi lisada.
Algusesse lisasin natuke ambient efx-i tuule näol.. Raeni trackile lisasin natuke ruumikust ja reverbi ning ka kergelt kompresseerisin.
Trummid kohendasin edasi vastavalt Raeni teosele ja lähtudest stiilist, meeleolust. Väga paksuks ei tahtnud seda lugu enam teha, aga kuna ise klahvkar, siis panustasin omalt poolt natuke sünasid juurde lisades "warm pad"-i. Minule see lugu väga meeldib.
Heiti
Tuntud tegelane
Tuntud tegelane
Postitusi: 16
Liitunud: 22 Aug 2006, 10:26

Re: Raen - "Sügisnukrus" ( remixed by Priit )

Postitus Postitas Heiti »

Kuna mulle meeldib haiglaselt selle loo trummi sound siis küsin eelkõige Priidult selle saamisloo kohta - kas keerasid selle soundi kokku Addictive drum-i enda editoriga (natuke raske uskuda) või siis lasid kõik kanalid edasi squencerisse ja miksisid seal? Kas kogu komplekt on kasutatud Addictive drumi või on osad asjad (plaadid... soolokas) ehtsad? Kui saad/raatsid räägi lahti, midamoodi igale erinevale kanalile lähenesid....
Tänud ette!
PriitS
Äss
Äss
Postitusi: 107
Liitunud: 20 Veebr 2006, 19:51

Re: Raen - "Sügisnukrus" ( remixed by Priit )

Postitus Postitas PriitS »

Võtsin projekti lahti ja hakkasin siis uurima, et mida ma siis õigupoolest tegin. Kuram. suurt mitte midagi :) Võetud on kõige tavalisem preset (startup sobis näiteks) ning vastavalt ülejäänud pillide kõlale, kogu loo kõlale, üldisele loo meeleolule sai hakatud siis erinevaid komponente vahetama. Ei viicinud kõik eraldi audioteks exportida ja selleks ei näe ma siiani mingit tungivat vajadust.
Komponente vahetades jäävad aga nende sätungid samaks, (EQ, compress jne) tähendab preseti üldkõla jääb samaks kui komponente vahetada. Lisasin rohkem reverbi ja ruumi.
Nii et jah, kõik asjad on tehtud seal samas pluginas ilma väliseid asju kasutamata.

PriitS
Vasta