Like a bird

Musa - kuulamiseks ja kommenteerimiseks

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
PriitS
Äss
Äss
Postitusi: 107
Liitunud: 20 Veebr 2006, 19:51

Like a bird

Postitus Postitas PriitS »

Selle loo sõnade ja muusika autor on Ester.
Arranzeering on minu teostus.
Salvestamisel, miximisel kasutasin järgmist inventari:
mic - AKG 414, preamp Tascami digikonsool, Sony oxfordi EQ, Reverb, Steinbergi vocoder.
Vokaali rikastasin RSO Vocal Magic Pro ning RSO Extreme Warmth pluginatega + Powercore compressor.
Masterdus - TC Electronicsi plugin MD3 + Nomad Factory Brickwall limiter.
Sünad on Motifi omad.
like a bird.mp3
Like a bird
(6.11 MiB) Allalaaditud 213 korda
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Like a bird

Postitus Postitas raen »

Korralik töö! Mida rohkem kuulan, seda paremaks läheb. :)

Ühtlane ja soundiliselt väga paigas.

See vokoodri kasutamine on põnev trikk, vahelduseks tavalistele taustahäältele. Laulja on ka igati arvestatav ja mida loo lõpupoole, seda vabamaks esitus läks.

Kui siis, ainuke miinus minu jaoks - paluks nüüd sama asi eesti keeles! :D
Kasutaja avatar
enar
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 78
Liitunud: 17 Okt 2004, 16:39

Re: Like a bird

Postitus Postitas enar »

Alustaks sellest, et väga hea lugu. Lugu mis kutsub uuesti kuulama ning jääb mõneks ajaks pähe kummitama. Kuulasin esialgu paar korda arvuti kõllidega, ning siis viisin mälupulga peal suurde helisüsteemi. Suure helisüsteemiga kuulates jäi nagu midagi puudu, justkui liiga hõre oli. Kuskil poole loo pealt jääd ootama, et nüüd kohe tuleb midagi lisaks, mis aga jääb tulemata.

Keelest niipalju, et vaevalt sama lugu õnnestub eesti keeles teha. Laulja hääl ning sõnad on instument nagu kõik muud instrumendid ning kui lugu on tehtud saksofonile, siis viiuliga sama fiilingut ei saa kuidagi. Seda enam, et inglise keel on laulmiseks sobivam kui eesti keel. Häälduses on paljud sõnad ühesilbilised ning kas lõppevad vokaaliga või annab vokaali silbis venitada: I-love-you versus Ma-ar-mas-tan-sind.
PriitS
Äss
Äss
Postitusi: 107
Liitunud: 20 Veebr 2006, 19:51

Re: Like a bird

Postitus Postitas PriitS »

Tänud kommentaaride eest!

Raenu ja Enariga täiesti nõus! Aga kuna lugu oli neiul juba aegadest valmis, samas tahtsime katsetada stuudios laulmist, siis kukkus välja hetkel selline versioon. Mulle endale väga meeldib laulja hääle tämber. Klaverisaade sai ajutiselt tehtud laulmise jaoks. Hiljem natuke kohendasin ning sünad mängisin ka hiljem peale. Olen proovinud ka igast muid instrumente peale sobitada.. saaks teha väga ägeda diskensi või trance'i vms, aga ei taha. Selline meeldib rohkem.
Kindlasti peaks selles loos olema rohkem vokal-fille, instrumentidest võibolla orkestripille.
See lugu jääb hetkel nii nagu on kuni parema idee tekkimiseni.

Igatahes on Lauljale sõnum edastatud, et inimesed ootavad eestikeelset lugu. See ka tuleb :)
Vasta