süntesaator+arvuti=?

Muusikast ja muustki ...

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
teresiis
Tuntud tegelane
Tuntud tegelane
Postitusi: 15
Liitunud: 13 Mai 2008, 21:09

süntesaator+arvuti=?

Postitus Postitas teresiis »

Mõni aeg tagasi tõin välismaalt kaasa süntesaatori, mis ühendub siin vooluvõrku läbi adapteri (100V→ 220-240V-ks). Kas nüüd süntesaatori ühendamisel arvutiga peaks ka adapterit kasutama?
alvin18
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 75
Liitunud: 25 Sept 2006, 08:10

Re: süntesaator+arvuti=?

Postitus Postitas alvin18 »

Anna andeks mu rumal küsimus a mis pordi ja juhtmega sa arvuti taha ühendad? Midi, USB, serial? Ja kas ma saan õieti aru et see adapter teeb pingest 100 V (USA-s siis nt 110 V) pinge 230 V? Või vastupidi, et teeb 230 V-st 100 V? Mis on süntesaatoril endal märgitud nimipinge toite sisendi juures? Kui ca 220-240 V, siis pole adapterit üldse vaja, kui on ca 110 V siis oleks vaja alandajat 220 V-->110 V peale, a või on oopis 12 V? siis on vaja uut adapterit õige pingega ja lubatud koormusega võrdselt või rohkem mis sünt ise tarbib. Mis adapteri enda peal kirjas on? Kui on ikka et teeb 110 V --> 220 V-ks, siis saab pauku kui selle sisse ühendad. Või noh põletad kaitsme läbi. Aga mis puutub arvuti ja sündi vahelisse juhtmesse, siis sinna küll ju mingit vahelüli pole vaja. Ma süntidega pole kokku puutund. Mis andmed sealt jooksevad? Audio, digi, midi...?
teresiis
Tuntud tegelane
Tuntud tegelane
Postitusi: 15
Liitunud: 13 Mai 2008, 21:09

Re: süntesaator+arvuti=?

Postitus Postitas teresiis »

Jah, tänan vastamast. Täpsustan siis: adapteril, mida kasutan, on kirjas "For Europe etc INPUT 220-240V→OUTPUT 100V). Küsisingi igaks juhuks sellepärast, et seni olen siin sellise ühendusega sünti mänginud ilma pauguta ega taha ka, et see juhtuks süntesaatori (Midi) arvutiga ühendamisel.
Kasutaja avatar
enar
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 78
Liitunud: 17 Okt 2004, 16:39

Re: süntesaator+arvuti=?

Postitus Postitas enar »

Kui Euroopas tuleb seinast 230 voldine vahelduvvool, siis Ameerikas on selleks 120 voldine ning Jaapanis 100 voldine vahelduvvool. Samas elektoonikaseadmed kasutavad sisemiselt madalapingelist alalisvoolu, mis tavaliselt pole kõrgem kui 20 volti. Seetõttu tuleb seinast tulev 230/100 voldine vahelduvvool muundada toiteplokis madalapingeliseks alalisvooluks.

Kui enamus kaasaegsetest toiteplokkidest tõõtab väga laias sisendpingete vahemikus, nagu 100-240 volti minu läpaka puhul, siis odavama otsa toiteplokid töötavad ainult kas ainult 230 või ainult 120/100 voldise pingega. Ilmselt sinu süntekal ongi odavama otsa toiteplokk ning see töötab ainult 100 voldiga (Jaapani versioon?). Selleks, et seda ka Euroopas kasutada, tuleb lisada muundur, mis muudab 230 voldise pinge 100 voldiseks pingeks.

Elektoonikaseadmeid omavahel ühendades ei oma võrgupinge enam mingit tähtsust, kuna kasutatakse ühendusviise, millel on omad nõuded ja standardi. MIDI näiteks peaks olema +-15 voldine alalisvool, mis on alati +-15 volti sõltumata võrgupingest. See on juba iga seadme toiteploki mure need vajalikud +-15 volti tekitada ettenähtud võrgupinget kasutades.
teresiis
Tuntud tegelane
Tuntud tegelane
Postitusi: 15
Liitunud: 13 Mai 2008, 21:09

Re: süntesaator+arvuti=?

Postitus Postitas teresiis »

Aitäh sulle Enar asjaliku ja põhjaliku vastuse eest! Ostsin tõesti selle süntesaatori jm Tokyost oma Jaapani-õpingute ajal (aga laulurahvas nagu me oleme, tuleb ju vahel peale igatsus ennast muusikaliselt väljendada, sealt ka see ost). Nüüd siis sooviks kogu selle krempli kohandada Eesti voolutugevuse ja pingetega... Ja suur tänu kõigile, kes leidsid aega ja viitsisid sel teemal kaasa mõelda.
Vasta