Minult ka midagi siis...

Musa - kuulamiseks ja kommenteerimiseks

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Minult ka midagi siis...

Postitus Postitas StargateMax »

Kuna mul pole praegu üksikuid MP3-sid saadaval, siis on siin selline 4 looga pleier. Nii et kohe 4 lugu tuleb korraga! :)

Olgu siinkohal veel öeldud, et esimene lugu on väga pikk (9 min.) ja kohe alguses 10-20 sekundiga ei saa õiget pilti kätte.

http://www.zone.ee/sgm
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Noo nii, istusin ja kuulasin. Tuleb tunnistada, et omas elemendis vingelt paned! :D

Kohati meenutab Mike Oldfieldi või Enigmat, aga see on pigem kompliment. Igatahes on su helimaastikud leidlikud ja üleminekud teemalt teemale õigeaegsed ja põhjendatud. Eriti meeldis näiteks "Coconuts`i" üleminek viimases kolmandikus.

Soundid on sul head ja kõlavad väga pro-lt. See on aga samas kaheteraga mõõk - taolisi pad-e ja voc-e on kuuldud juba liigagi palju. Proovi kasutada midagi sellist, mis poleks nii "turvaline ja siidine euro-sound" :)

Kidra soolod olid hästi mängitud, ainult kiirelt järjest jooksvad noodid reetsid, et tegelikult liigub hoopis sõrm klahvidel. See on aga sämpleri puhul paratamatu - kitarrist ei mängi kunagi järjestikke noote sama atakiga.

Kui aga veel üritada norida, siis see võib olla minu isiklik kiiks, aga mulle sümpatiseerivad pigem lühivormid, kus kõik käib kiirelt ja motiivid nii pikalt ei kordu. Üleüldse olen ma vist küllalt fantaasiavaene inimene aga puhtalt instrumentaalmusa kuulamisel jääb mul nagu midagi puudu - hirmsasti tahaks sõna tuge tunda ...

Ja natuke nagu külm ja elutu on musa, kus pole ühtki "päris häält"

Aga kokkuvõteks - omas stiilis kindel kvaliteet. Ootaks nüüd sinult midagi veel hoopis teistmoodi ja üllatavat! :D
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

No kõigepealt tänud põhjaliku jutu ja kriitika/kiituse eest! :)
raen kirjutas:taolisi pad-e ja voc-e on kuuldud juba liigagi palju. Proovi kasutada midagi sellist, mis poleks nii "turvaline ja siidine euro-sound" :)
hehe, aga miskipärast mulle meeldib selline hääl. Ei tahaks nagu midagi muud ka panna vahele... Kasutan peamiselt Atmosphere'i ja Embracer'it. Esimeses loos olid ka Symhony of Voices' sämplid. Mul on siiski üks lugu, kus on Cakewalk Rapture'iga tehtud taustad + muud helid, need kõlavad veidi isemoodi küll. Teine lugu "?" oli tehtud ainult Vanguardiga, ainult trummid ja rütm olid sämplerist. :D
raen kirjutas:Ja natuke nagu külm ja elutu on musa, kus pole ühtki "päris häält"

Aga kokkuvõteks - omas stiilis kindel kvaliteet. Ootaks nüüd sinult midagi veel hoopis teistmoodi ja üllatavat! :D
Tuleb varsti! :D Leiutasin paar lugu, mis pole nn. "minu stiil", aga lahe tulemus, ma arvan.

Mulle on ka hakanud tunduma ilma vokaalita musa elutu, seepärast otsingi meeleheitlikult vokaalisämpleid, mis oleksid sellised "eeterlikud" või midagi sellist kerget ("Coconuts", seal veidi oli ja ka "Over the mountains"), mis poleks selline tugev laul.

PS. Oldfield ja Enigma ongi mul elu jooksul enim kuulatud artistid! Esimene on lemmik ka. Pealegi võib sarnasust tekitada ka see, et Oldfield kasutab päris palju samu pluginaid, nagu mina! :D Lugesin hiljuti kusagilt tema viimase aja tegemistest...
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
Project X
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 215
Liitunud: 09 Aug 2005, 16:01

Postitus Postitas Project X »

Kuulan siin ise kah...minuarust on seda reverbi ikka tapvalt palju :S kaob konkreetsus ära ja kõik on selline hägu (esimeses siis eriti).
Aga stiililt on asi väga PRO!
Kui tahad vocalit, aga ise pole laulumees siis kasuta ikkagi oma häält ja lisa asjale Vocoder. Juhid Vocoderit mingi atmospheric pad'iga ja saadki sellised hägusema vocali...tasub katsetamist.
Sul jääb veel ise kitarre mängima õppida ja ongi meil oma eesti Mike Oldfield olemas :P
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

ee... minust vist kidrameest ei saa... too härra Vanapõld alustas ikka lapsena juba. :P
Seda ma tean, et mul kipub see reverb esialgu liiale minema, kärbin teda veel lõpliku miksimise faasis. Sa ProjectX oled hea indikaator! :D Hakkad kohe kisama, kui reverbi on natukenegi palju. Samas reverb teeb musa selliseks "suures saalis" ja koos delayga veel ka "mägedevaheliseks", seepärast meeldib. Kuigi paha asi on selles, et kerge on liiale minna ja see teeb heli kuidagi kumisevaks ja pudruseks. Väga vähese reverbiga aga tundub kuidagi liiga "pealuu seest" ja steriilne, eriti süntide puhul.

PS. Kas Enigma siis ei kasuta palju reverbi? Mulle tundub, et vahel on ta ikka päris ohtralt uputanud sellega.
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
Project X
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 215
Liitunud: 09 Aug 2005, 16:01

Postitus Postitas Project X »

Tegelikult on nii, et mul endal on ka see mägede kaja koguaeg kõrvus ja üritan sellega võidelda :D
Kui ise lugusid teen siis...alguses lasen olla nii nagu on, aga lõpus keeran wet/dry umbes poole peale mis ennem oli või siis vähendan reverb time, et ei jääks nii hullult tinisema.

Ahjaa...Vanapõld olevat natuke segane kah...huvitav kuidas Sinuga lood :D?
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

Vanapõld segane? Mis mõttes? :D Ma seda küll ei tea, aga eks igaüks ole muidugi mingis mõttes segane ju. :lol: Ma kunagi väiksena mängisin trummi lastevoodi pulkadega ja pooled trummid olid üldse plekist ja muuks otstarbeks mõeldud asjad...
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
Kasutaja avatar
valdek
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 80
Liitunud: 18 Okt 2004, 21:29

Postitus Postitas valdek »

Kuulasin ka neid lugusi,mul on autoriga üks maitse,meeldib ka selline kuulamismusa,kuigi jah lõputult ei kuula,meeleolu peab olema vastav,natuke nukker ja üksindust vajav.Eriti hea on sellist musa klappidega kuulata,paned pähe ja hõljudki kusagil mägede kohal või kosmoses.Minus tekitavad need lood sellist looduse avaruse tunnet,mäed,mässav meri ja taevas.Siinkohal olen autoriga jälle nõus,kui reverbi vähe,siis ei teki sellist avaruse tunnet,kui lugu kuiv ja istub pea sees,siis ei tekita ka selliseid emotsioone nagu nende lugude mõte võibolla on.Siinkohal väljendaks veelkord oma arvamust,et kõikidele lugudele ei saa sama miksimise skeemiga läheneda :roll: On sellist stiili lugu,mis peaks tekitama avaruse ja kauguse emotsiooni,tuleb ka miksida nii,et tekiks selline tunne,see ju kuulamise musa.Sellises stiilis nagu Raen siin on välja pannud,kus vokaalil tähtis osa,on selge, et sellele tuleb jälle läheneda hoopis teistmoodi .Ma ise pole mingi tegija aga minu arvamus on selline ja eks see ole ka kuulaja kõrvas,aga põhimõtteliselt on nende lugude miksimise juures ära tabatud ja teostatud see tunne mida need lood peaksid kandma endas :) Minus igatahes tekitasid need lood küll sellist kauguse ja avaruse emotsiooni,muidugi võib vaielda, kas seda reverbi on nüüd natsa palju või mitte.Asi on ka võibolla selles,kellel on milline käekiri välja kujunenud.Raen ütleb kindlasti, et siin on palju reverbi,sest tema käekiri on miksimisel teine,autor ütleks võibolla Raenu lugude kohta,et reverbi vähe,sest tema teeb sellist musa ja on miksimisel oma käekiri.Niiet erinevates stiilides lugudele tuleks läheneda erinevalt.Sellepärast olekski tohutult huvitav,kui loo autor miksiks näiteks Raenu lugu,oleks huvitav vaadata , millise kõla saaks tema käekirjaga miksitud lugu :wink:
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

Voh see oli põhjalik seletus! Olen nõus sellega, et erinevaid stiile ei saa miksida ühe vitsaga. Ega sellisele rahulikule relax-ile ei keera pop-i või techno reverbi jm. effektide seadeid taha ja vastupidi. See ei sobiks. Seda kindlasti, et Raen teeb minu jaoks väga reverbi-kuiva musa, aga tal on teine stiil, kuhu ei sobigi palju reverbi -- muutuks häguseks pudruks, eriti vokaal. Tal on mõnusalt selgelt kõik pillid ja värgid välja toodud, aga mina tahan jätta osa asju nagu kaugele "mägede taha" ja seda saab teha reverbiga mängides. Muidugi neid mägedetaguseid hääli ei või esiplaanil valjult lasta, vaid ainult vaikselt taustale põimida.

Ja sellega, kuidas seda stiili musa kuulata ja mis emotsioone ja kujutlusi tekitab, olen ka nõus. :) See pole peo- ega seltskonnamuusika, see stiil on rohkem sellistele unistajatele, nagu mina! :D
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
Kasutaja avatar
enar
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 78
Liitunud: 17 Okt 2004, 16:39

Postitus Postitas enar »

Otse lennuki pealt ja lukkus kõrvadega, aga minu punktid lähevad kõige esimesele loole (Elerin). Tegemist siis korraliku kompositsiooniga, kus on huvitavaid üleminekuid ja lugu ise toimib tervikuna.

Mõned mõtted reverb-i kasutamise kohta kah. Klaver on oma olemuselt löökpill (haamrike lööb keele pihta) ja löökpillide puhul tuleb reverb-i kasutamisel väga ettevaatlik olla. Looduses (mägedes näiteks) löökidel ei ole eriti kaja, vähemalt mitte sarnast kaja kui tavalisel inimhäälel (ehk on sellel midagi tegemist müüdiga, et pardi prääksatusel ei ole kaja?).

Ehk siis ainuke koht, kus reverb häiris, oli klaver. Tavalise kuulaja arvamus siis :)
PriitS
Äss
Äss
Postitusi: 107
Liitunud: 20 Veebr 2006, 19:51

Postitus Postitas PriitS »

San Fierro lugu on ülikõva... Kui ma varsti oma stuudio valmis saan, tule oma lugusid lintama, katsetama!
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

hehehe! :lol:
Aga see San Fierro on pmst "jam", nagu Raen ütles. Tehtud puhtalt Kontakt 2 sämplipangast leitud tükkidest. Uurisin kõik instrumendid ja hääled läbi, kuini jõudsin ühte kausta lõpupool... seal siis olid sellised lahedad sämplid, et hakkas kohe peas lõng jooksma, et teeks midagi erimoodi sealt kokku. Muidugi pasunate, synth strings-i ja trummide kohapealt aitas kaasa Bandstand.
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
markorillo
Algaja
Algaja
Postitusi: 7
Liitunud: 29 Nov 2005, 13:29

Postitus Postitas markorillo »

Ahoi,

Kuulasin neid ja päris laheda mulje jättis. Reverbi on teised siin juba nii palju kommenteerinud, et omalt poolt ei lisaks midagi. Lihtsalt seda, et selle üleküllust kurdaks vist ainult esimeses ja kolmandas loos. Lisaks Oldfieldi ja Enigma sarnasusele tuli mulle meelde tegelikult esimesena hoopis Itaalia päritolu DJ Robert Miles, kelle "Dreamland" kõlas üsna sarnaselt Sinu viljeldava muusikaga.

1) Elerin. Väga hea. Vinge helistiku oled valinud - re diees minoor! Kas 6 dieesi (wow!) on Su isiklik eelistus või oled transponeerinud mõnest lihtsamast? Tunnistan, et ise enamasti üle 4 märgi ei kasuta. :) Kitarr on väga lahe. 04:30 algav klaverikäik samuti. Väga meeldib ka see, kuidas oled wah-wah kitarriga mõnusad käigud vahele mänginud. Need annavad sellist mõnusat tagahammaste tunnet - on mida mõnuga ampsata ja närida. :)

Kui üleüldse soovitusi jagada, siis kolm asja: intro faasis kipub paaris kohas meloodia pisut seisma jääma - ehk on võimalik pisut velocity variatsiooniga mängides sinna veidi elu lisada või paaris korras meloodia mõnusama tundega uuesti sisse mängida. Teiseks uuriks, et mis instrumendiga bassikäik on praegu tehtud? Ise kasutaks pigem midagi lihtsama kõlakujundiga (nt fretless bass, acoustic bass), sest ülemise registri reverb dikteerib enda meelest suhteliselt konkreetset bassikäiku. See natuke häirib. Võimalus on ka bassi reverbi natuke maha võtta ja või dubleerida seda mõne pehme basstrummiga. Kolmas asi - klaveri sample võiks ülemistes registrites ka veidi puhastada: nt 5:02-5:19 kui tuleb ülalt kaks käiku alla: F#-E#D#-A#, E#-D#-C#-G# jne siis klaver üheskoos voice?'ga kriibib pisut kõrva, sest voice on klaverist kaheksandik tooni madalam. Kui hiljem ainult voice sama käiku mängib, siis on mulje parem.

3) Coconuts. Kui pealkirja nägin, siis tuli esimese asja meelde Monty Pythoni I've Got A Lovely Bunch Of Coconuts, kuid ilmselgelt on Sinu lugu hoopis teisest ooperist. Hehe! :D

Hästi mõnus on 4:13 triller. Väga meeldib voice kokku panduna bassikäiguga, mis 1:05 kuni 1:25 enda alla võtab. Sarnase motiivi ümber võiksid ehitada veel vähemalt 10 lugu ja rahvas oleks sillas. :) Uurin, et mis sample'ga konkreetselt tegemist on?

5) San Fierro. Intro on super. Kuni 30 sekundini oli tõsi mõnus gruuv, mida kuulaks vist tundide kaupa. Seejärel rikkus pilti pisut keskmises registris kostuv Pluck Guitari tidiritirittiri (sama sound, mis peegeldab 1:52 paaniflöödi meloodiat). Sellele peegelduv kick/pluck bass on küll väga lahe. Ma ei tea - kui selle asemele otsida mingi olustikku sobivam mahlasem instrument, siis oleks üldmulje tippklass. Ise katsetaks kasvõi pehme overdrive kitarriga.

Kokkuvõtteks - muusika kritiseerimisel on palju ikkagi maitse küsimus. Mäletan, et kunagi esimest korda Mr Lawrence'i pala "Annabel" kuuldes leidsin, et tegemist oli pehmelt öeldes kehvapoolse tööga. Pisut hiljem harjusin ära ja lõpuks hakkas suisa meeldima. Kui leiad, et Sulle endale mõni nendest asjadest, mille kallal olen siin sõna pruukinud ikka väga meeldib, siis jää ikka endale kindlaks. Jõudu! Loodetavasti õnnestub peatselt järgmisi lugusid kuulda ja kommenteerida. :)

Marko
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

Tänud pika jutu eest! Panen kindlasti nii mõndagi kõrva taha. Loodan, et see teema ei kustu siit niipea, sest seda on hiljem hea üle vaadata, kui CD-d salvestama hakkan ja lugusid lõplikult timmima. :)
1) Elerin. Väga hea. Vinge helistiku oled valinud - re diees minoor! Kas 6 dieesi
Pean jälle ütlema, et kuna pole muusikat õppinud ja koolis musatunnis oli "laevade pommitamine" käsil, siis ei jaga sellest hiina keelest suurt midagi. Noodikirja tunnen vaid niipalju, et ei aja seda ladina tähestikuga segi. :lol:
Tegelikult tean, mis on diees ja bemoll, aga selle teadmisega asi piirdubki, praktikas ei kasuta.
Teiseks uuriks, et mis instrumendiga bassikäik on praegu tehtud?
Bassikäik on ju seal vist ainult bmm---bmm---bmm... jne. Ülilihtne. Tegin vist selle Trilogy-ga, aga pole kindel. Kui jah, siis ilmselt oli tegu "electric rock picked" vms. Ei mäleta täpselt, selle uurimiseks peaksin loo uuesti avama, aga hetkel ei viitsi! Olen vahel kasutanud ka Cubase enda lihtsaid sünte. Ja bassile ma ei pane pea kunagi reverbi, sest see hakkaks kumisema ja nii üldiselt ei tehta. Iseasi, kui on tegemist fretlessiga, mis mängib kõrgematel toonidel.
Väga meeldib voice kokku panduna bassikäiguga, mis 1:05 kuni 1:25 enda alla võtab. Sarnase motiivi ümber võiksid ehitada veel vähemalt 10 lugu ja rahvas oleks sillas. Smile Uurin, et mis sample'ga konkreetselt tegemist on?
Selle ma leidsin ühelt sämplite CD-lt, mille sain kunagi ühelt sõbralt. Terve CD oli täis igast dance ja r&b stiilis sämpleid ja siis üks oli selline lahe. Terve CD ja ainult 1 heli kõlbas! :D
5) San Fierro. Intro on super. Kuni 30 sekundini oli tõsi mõnus gruuv, mida kuulaks vist tundide kaupa. Seejärel rikkus pilti pisut keskmises registris kostuv Pluck Guitari tidiritirittiri (sama sound, mis peegeldab 1:52 paaniflöödi meloodiat). Sellele peegelduv kick/pluck bass on küll väga lahe. Ma ei tea - kui selle asemele otsida mingi olustikku sobivam mahlasem instrument, siis oleks üldmulje tippklass. Ise katsetaks kasvõi pehme overdrive kitarriga.
Kuna siin oli nüüd tegemist looga, kus olid valmismängitud klipid ja ma panin seed oma äranägemise järgi kokku, lisasin vaid tausta, trumme ja pasunaid Bandstandiga juurde, siis ei saa seal niisama lihtsalt idrat vahetada. Siis peaks meloodia hiirega käsitsi sisse tippima. Vb isegi kunagi viitsin! Aga eks sealt vb saab eemaldada mõne üleliigse tilulilu. :P

Nojah, ma teen 100% oma musast arvuti sees, kasutades pluginaid, päris pille ei oska mängida kahjuks.
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
Vasta