Digital Mixer

Muusikast ja muustki ...

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
Project X
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 215
Liitunud: 09 Aug 2005, 16:01

Digital Mixer

Postitus Postitas Project X »

Kui kellelgi on aega ja kogemusi digitaalsete mixeritega siis võiks natuke seletada. Olen iseseisvalt uurinud, aga ikka väga müstilised tunduvad.
Võikski seletada ühendamisest, eelistest, võimalustest, sequenceri ja puldi koostööst jms
Defmic
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 84
Liitunud: 29 Dets 2005, 18:24

Postitus Postitas Defmic »

Ma ei tea, kas see on digitaalne mikser :P
Aga mul on Tascam FW 1082.

Koos Cubasega oled nagu imedemaal.
Hullult mõnna on. Paned puldist radasid eraldi vaiksemaks kõvemaks paned play/stop, record jne. Kerid selle kettaga või lased kohe loo algusesse.
Paned mute või soolo. Mida iganes. Väga mõnna ikka.

Siis konkreetsel aparaadil on olemas 4 (Shiftiga saab veel 4 funktsiooni) programeeritavat nuppu.
F1-F8
Väga mugav on sinna alla panna näiteks paste funktsioon.
Cut, copy, delete, undo jne. Väga mugav.

Maksis palju, aga mina olen selle aparaadiga väga rahul.
Project X
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 215
Liitunud: 09 Aug 2005, 16:01

Postitus Postitas Project X »

Mismoodi arvutiga ühendatud? vaatan, et asjal firewire...kas heli ja midi signaalid jooksevad seda pidi? Kuidas heli ruutimine käib - kas saab mõlemat pidi heli suunata, et siis puldist arvutisse ja arvutist pulti või kuidas?

Idee tegelikult selles, et tulevikus on plaanis teha suurem investeering (kui rikkaks saan :D) ja nüüd ongi küsimus kui palju see mu elu lihtsamaks teeks.

EDIT:
See konkreetne Tascam on rohkem kontroller kui digipult ma mõtlen rohkem Behringer DDX3216 või Yamaha 01X või 01V96
Viimati muutis Project X, 20 Dets 2006, 17:36, muudetud 1 kord kokku.
Defmic
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 84
Liitunud: 29 Dets 2005, 18:24

Postitus Postitas Defmic »

Seda na kartsin, et see pole digi värk.
Aga heliliigub mööda firewire mõlemat pidi.
Paned aga puldi sisendisse pilli ja määrad cubasest millist sisendit tahad ning vajutad record.
Ütleks ühe korra veel: See aparaat on mugav
8)
Project X
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 215
Liitunud: 09 Aug 2005, 16:01

Postitus Postitas Project X »

Eks ta natuke ikka ole digi aga ta selline nuditud värk...pole EQ'd, Compressorit jms - need peaksid eraldi siis kas VST või raua kujul olemas olema :roll: samas on suur vahe kas käia selle eest ~10 000 välja või osta Yamaha 01V96 ~40 000 EEK'i eest.
Samas ei näe ma siis enam otsest mõtet helikaardil sest sellel on ju sama osa olemas?
Kuidas sellel latency'ga on? palju minimaalne on? manuaalis nägin 32? mõte siis selles, et kui puldi külge ühendada midi keyboard kas kannatab reaalajas mängida?
Defmic
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 84
Liitunud: 29 Dets 2005, 18:24

Postitus Postitas Defmic »

Minu arust ongi see helikaart 8)
Ja EQ on softipõhine, nuppudest nagu saad krutida, mingi cubase eq mõjub siis.
Latency min on 32 jah.
Midit ei ole üldse sellel asjandusel kasutanud.
Kuna ei oska klaverit mängida.
Ja kuna mul ei ole midi klaviatuuri.
PriitS
Äss
Äss
Postitusi: 107
Liitunud: 20 Veebr 2006, 19:51

Postitus Postitas PriitS »

Tascam FW on tõepoolest helikaart-controller, mida juhitakse siis läbi Firewire kaabli. See ühendusviis on piisavalt võimas, et igasugust infi mõlemat pidi edasi-tagasi suunata. Samas toimib ta kui helikaart, nii et PC/MAC-i enda helikaart pole enam muusika tegemiseks vajalik. Stuudiosse sobib selline pult ideaalselt, tal on olemas korralikud mikkri eelvõimendid. Ühildub hästi steinbergi ja Pro Toolsiga. Väga mugav on näiteks audio - video sünkroniseerimine. Küll aga on nats tülikas selle puldiga Live-del käia, sest puldil puudub interface. Saab küll, aga siis peaks olema mingisugune arvuti või kuvar seal juures. Pult ise on ostes suht väike aga see on konstrueeritud nii, et talle saab juurde osta lisa heeblitega plokke ja neid ühendada kruvidega pea-puldi külge. http://www.tascam.com/Products/FW-1884.html
Peale selle on ta väga töökindel ja täpne.
Isiklikult ei soovita Behringeri pulti, ta on küll digi ja mõnus ja odav AGA. Olen kasutanud seda mõned korrad ja see pult jookseb konkreetselt vahel kokku, kaotab ära miskipärast parameetreid jne. Behringeri puldil on nimelt võimalus diski abil sisse sööta erinevai compressori, EQ jm. parameetreid. Juhtus nii, et kodutööna valmistasin puldi ette, aga kui sättisin puldi Livel üles, oli kõik salvestised ära kadunud. Väga nutune.
Kui aegajalt puldiga väljas miksimas käia ja ka kodus stuudiotööd teha on Yamaha 01V puldid väga töökindlad. Ise oman Y 01V96 pulti. Enamus Live helimeestest kasutab juba seda pulti, kuna võimalusi on väga palju ja on äärmiselt mugav. Kusjuures olen kuulnud et selle seeria puldi hinnad on märgatavalt langenud juba alla 40.000. Hind on küll kallis aga pulti jätkub kauaks ja on võimalik edasi laiendada (lisa slot kaart, DA konverterid lisa sisendite jaoks). Yamaha 01V96-d on võimalik juhtida läbi USB pordi kaudu ja ühildub väga hästi Steinbergiga. Samas kui on ühendatud 01V ja PC/MAC Firewirega on võimalik lindistada korraga 16 eraldi audio kanalit. Samuti võimalus kasutada motoriseeritud heebleid, Jog-ketast, defineerida omale User Key-sid. Ainuke vahe Tascamiga on see, et Yamaha puldil ei ole heeblid puutetundlikusega.
Kes Livedel ka helindamist tahab teha, sel soovitan Yamahat, kui ainult stuudiotööd teha, siis kindlalt Tascamit. Ärge ostke Behringeri.
Project X
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 215
Liitunud: 09 Aug 2005, 16:01

Postitus Postitas Project X »

Vohh vat see on juba selline vastus mida ma kuulda tahtsin :)

ma ise jõudsin ka umbes samale järeldusele, et stuudiosse on see Tascam sobilik riist.
Arvutis oleva helikaardi jätaks ma ikkagi alles sest sellel väiksem latency :)
Livesid ma otseselt ei tee ja selle jaoks on olemas analoog pult nii et targem on vaadata ikkagi kontrolleri laadset asja.
Vasta