Helikaart, RCA ja TRS väljunditega

Muusikast ja muustki ...

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
juuliusaugust
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 54
Liitunud: 07 Mai 2006, 13:02

Helikaart, RCA ja TRS väljunditega

Postitus Postitas juuliusaugust »

Küsimus selline, et kas on olemas sellist helikaarti, millel oleks olemas RCA ja TRS tüüpi väljundid? Miks küsin? Sellepärast, et sooviks korraga helika taga hoida ja kasutada monitore ja tavalisi resiiveri taga olevaid kõlareid.
PS. oman ESI Juli@ helikat, millel vastavad väljundid olemas, aga sellel see jama, et mõlemaid korraga kasutada ei saa.
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

M-Audio Audiophile 192-l on kaks paari identseid väljundeid. Mõlemad on küll TRS tüüpi, aga usun, et vastavate üleminekute kasutamine pole probleemiks. Mul ongi nii, et ühe väljundi taga stuudiomonitorid, teise taga arvuti "krapid".
juuliusaugust
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 54
Liitunud: 07 Mai 2006, 13:02

Postitus Postitas juuliusaugust »

Oot, aga kui on olemas vastavad üleminekud, siis saaks mina ju enda Juli@ teha niimoodi, et ostan kõigepealt nö. TRS tüüpi "vargapesa". Teisisõnu, teeks ühest väljundist kaks ja sealt omakorda jagaksin siis veel ühe väljundi RCA-ks. Siukesed nö. "vargapesad peaks ju vist olemas olema? Aga kust oleks võimalik saada üleminekut TRS-lt RCA-le (mina pole näinud kusagil kahjuks).

PS. lugesin oma jutu korra üle ja ei saanud midagi aru, mis ma kirjutasin, loodetavasti keegi saab paremini aru ja oskab midagi tarka öelda.
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Puht füüsiliselt on ju selline väljundi jagamine erinevate asjade vahel võimalik küll, aga ma ei kujuta hästi ette, kas see ka elektroonika mõttes hästi lubatud on. Ilmselt oleks siiski vajalik mingi pisike skeem vahele ehitada.

Siit edasi liiguvad näit. minu mõtted küll juba pisikese mikserpuldi soetamise peale ... :)
Ivar
Äss
Äss
Postitusi: 213
Liitunud: 30 Okt 2006, 14:12

Postitus Postitas Ivar »

Ah võid ühendada küll. Sisendeid võib kokku ühendada, väljundeid ei soovita. Väljundi jagamine aga tähendabki ju sisendite kokkuühendamist. Signaal võibolla veidi sumbub, aga katseta, kuidas toimib. Juhtme võid ju ise teha.
juuliusaugust
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 54
Liitunud: 07 Mai 2006, 13:02

Postitus Postitas juuliusaugust »

Nu eks ma pean midagi aretama hakkama jah. Aga see mikseripuldi soetamine on küll hea mõte jah, ise ei tulnudki selle peale.
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Muide, seesamune Samson C-Control oleks ka ilmselt sinu probleemile parim lahendus http://forums.vaikene.net/viewtopic.php?t=65
juuliusaugust
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 54
Liitunud: 07 Mai 2006, 13:02

Postitus Postitas juuliusaugust »

Nii, sain nüüd vajalikud üleminekud ja asi täiesti toimib :) Jääb üle vaid loota, et see väljundite jagamine monitoridele, resiiverile ja helikaardile fataalselt ei mõju.
Kui ma monitore ja resiiverit samal ajal ei kasuta, siis ei tohiks ju midagi juhtuda. Kui samaaegselt kasutada, siis võib midagi läbi põleda, on mul õigus?
Project X
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 215
Liitunud: 09 Aug 2005, 16:01

Postitus Postitas Project X »

oeh...ära kujuta endale asju ette. Ei juhtu midagi kui kasutad korraga. Ainuke mida võid jälgida, et toite saaksid asjad ühest kohast ja, et sa midagi lühisesse ei lase :)
juuliusaugust
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 54
Liitunud: 07 Mai 2006, 13:02

Postitus Postitas juuliusaugust »

Nii, nüüd igatpidi proovitud ja katsetatud. Tundub, et see jagamine ikka päris õige ei ole, resiiveri lööb üsna kergesti klippima. Peab vist ikka uue helika seotama.
Vasta