CD input?

Muusikast ja muustki ...

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

CD input?

Postitus Postitas raen »

Kes seletaks ära, miks kuradi pärast on mikserpultide CD, TAPE jne sisendid nii tundlikud, et kui sinna vastav riistapuu külge ühendada, ajab see puldi moonutama? :roll:
PriitS
Äss
Äss
Postitusi: 107
Liitunud: 20 Veebr 2006, 19:51

Postitus Postitas PriitS »

Olen kasutanud nii Yamaha, Behringeri, Mackie pulti ja sellist jama pole veel täheldanud. Hea kui sul oleks puldi plokkskeem, kust saaks siis näpuga rida ajada, kuhu see sisend täpselt jookseb ja mis sinna vahele jääb.
Kuna sel sisendil heeblit pole, on see määratud mingi kindla tundlikusega. Enamasti on RCA ehk siis laiatarbeseadmetele mõeldud sisend -10 dB nivoo. Võib olla ka, et väljundtakistus ei sobi sul kokku sisendtakistusega. Äkki Di-Box on abiks..

PriitS
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Just RCA sisendi liigtundlikust ma siin kurdangi. :)

Kusjuures see samune häda oli ka igati asjalikul Mackie puldil, mida omal ajal kasutasin - CD mängijat vastavasse sisendisse oli suht mõttetu ühendada, kohe oli kuulda, et koormab sisendi üle. OK, lahendasin asja nii, et kas võtsin signaali CD mängija kõrvaklapi väljundist ( sellel mudelil õnneks oli see olemas ) ja keerasin sealt maha, või panin sisendi puldis mikrofoni kanalite alla ja keerasin sealt gaini maha.

Praegu aga mul Gigracil ühegi sisendi tundlikuse vähendamise võimalust, ega ka Denoni DJ CD-mängijal väljundi tugevuse vähendamise võimalust pole, ja nii ajabki n.ö "kaasaegse tugevusega" plaat asja ( küllalt kuuldavalt ) moonutama ... :cry:
Ivar
Äss
Äss
Postitusi: 213
Liitunud: 30 Okt 2006, 14:12

Postitus Postitas Ivar »

No aga pane siis juhtmele pingejagur (attenuaator) vahele. Kõige lihtsam on 1 takisti kanali kohta, (väärtus katseliselt valida), viisakam on 2-e takistiga või suisa reguleeritav karp.
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

eks päästaks jah, kui mingi taoline vahekarp tekitada. Lihtsalt, hinge ajab täis, kui on olemas "CD In", aga kasutada ei saa ... :?
Vasta