teravate nurkadega lõikav eq - kas on üldse tehtud?

Muusikast ja muustki ...

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
mxer
Tuntud tegelane
Tuntud tegelane
Postitusi: 21
Liitunud: 15 Juul 2005, 21:30

teravate nurkadega lõikav eq - kas on üldse tehtud?

Postitus Postitas mxer »

kõik graafilised eqd mida mina kohanud olen lõikavad/upitavad sagedusi pehmlt ja ümaralt.
kas keegi on kohand ka mõnda jõhkrat ja keemilist isendit, mis lõikaks nurgeliselt?:twisted: (ma mõtlen just graafilist eqd)
PriitS
Äss
Äss
Postitusi: 107
Liitunud: 20 Veebr 2006, 19:51

Postitus Postitas PriitS »

Näiteks Auditionis on see filter täiesti olemas - FFT Filter (Fast Fourier Transform) tõlkes umbes et "kiire harmooniline muundur". Seal on võimalik täiesti täisnurkselt sagedusi lõigata - vedades hiirega punkte. Samamoodi nagu joonistaks "volume curve". Ainus puudus on sellejuures see, et seda filtrit ei saa kasutada "multichannel" funktsioonis vaid ainult Edit aknas. Tähendab reaalajas ei toimi - kui siis ainult "preview"-d kasutada ja siis protsessida.
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Tegelikult saab iga EQ-ga, millel annab Q väärtust muuta, küllalt kirurgiliselt tegutseda. Sama ka siis low- ja highcut`iga - enamasti pakuvad kõik EQ-d siin erinevaid lõikenurki.

FFT võimaldab tõesti väga meelevaldselt sagedusi retsida ( näit. Magixi e. Samplitude hostidel on ka üks selline varustuses olemas ), aga ma kardan, et tulemus on kõike muud, kui kõrvasõbralik.
Project X
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 215
Liitunud: 09 Aug 2005, 16:01

Postitus Postitas Project X »

Tegelikult on see FFT päris hea asi...sellega saab teha mõnusaid PAD tüüpi sounde...näiteks jätad alles ainult terve loo Do noodi harmoonilised...tulemuseks on suht äge ulmeline pad sound :)
mxer
Tuntud tegelane
Tuntud tegelane
Postitusi: 21
Liitunud: 15 Juul 2005, 21:30

Postitus Postitas mxer »

tänud vihjete eest:)

eqd mille peale mina olen sattunud paistavad asju ikka alati ümaralt lõikavat, vähemalt graafikuid vaadates.
plaan teha väga keemilisi ja rangelt oma frequensi sektoris istuvaid trumme.
Vasta