Native Instruments KOMPAKT - soft sample-player

Riist- ja tarkvara arvustused

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Native Instruments KOMPAKT - soft sample-player

Postitus Postitas raen »

Pilt

Tegu on siis "sample player`iga", ehk progega, mis mõeldud eelkõige vabriku-sondide mahamängimiseks. Saad ise ka oma samplitest sounde koostada, aga see on tõesti vaid üsna algelisel tasemel. Aga, see polegi siin oluline!

Müüakse seda vaid plaadi peal, ehk siis otse allalaadida kusagilt ei õnnestu. Mina ostsin saksamaalt, internetipoest http://www.musik-schmidt.de

KOMPAKTi install käis nobedalt, saad ise valida, mida installid ( VST, DX, standalone jne ), kuhu installid ja kas võtad kaasasoleva soundipaketi ka. Mina siis panin DX-versiooni ja muidugi ka soundipaketi.

Kõik toimis hoobilt ja ei vajanud mingit häälestamist. NI asjadega on aga see kamm, et ostetud asjad toimivad ainult 30 päeva, vahepeal pead need NI kodukal registreerima. Spets autoriseerimis-proge moodustab sinu arvuti konfiguratsiooni arvestades ainulaadse ID koodi, mille siis saadad NI kodukale ja sealt siis omakorda saad seerianumbri, millega asja lõplikult tööle saad. Sellega siis välistatakse, et proget kasutatakse korraga mitmes arvutis.

Idee on hea ja õiglane, aga minu ID koodi kohta teatas NI kodukas, et sorry, ei tunnista omaks! Kõlavate vandumissõnade saatel installisin Kompakti uuesti ja oh rõõmu, ema tundis nüüd lapsukese ära! Ühtlasi sain peale registreerumist-autoriseerimist võimaluse NI kodukalt tõmmata endale uuendusi/täiendusi. Aitähh, kallid sõbrad!

KOMPAKT on siis, nagu öeldud, proge mis mängib maha n.ö vabriku sounde. Installiplaadil on kaasas oma 2 giga sounde ja seal on kõike - trummidest viiuliteni. Enamvähem kõik on head, mõned isegi väga head.

KOMPAKT on aga võimeline sööma ka rida võõraid sämpliformaate ja just selles ongi tegelik asja võlu. Konvertimine käib väga lihtsalt, sikutad hiirega faili KOMPAKTi ja see juba ise automaatselt teeb töö ära. Ja võid siis soundi juba salvestada KOMPAKTi enda formaadis, kui tahad, et see hiljem oleks kiiresti kättesaadav.

Erinevate formaatite KOMPAKTi keelde tõlkimine, nagu oodata oli, kulges vahelduva eduga - mõned soundid kanditi üle väga täpselt, mõnedel aga tekkisid loop-pointi vead ja/või võtsid filtrid vale asendi. Üldiselt on see küll levinud häda enamvähem kõikide sämplerite puhul.

KOMPAKT ise-enesest on aga väga asjalik. 8-kanaliga, ehk siis korraga saad sisse laadida 8 erinevat soundi. Igal neist kanalitest saab eraldi määrata, milline on MIDI sisend ja kuhu suunad audio väljundi. Mida see annab? Aga seda, et võid näiteks moodustada 8-kihilise soundi, mis korraga kõlab, kui vajutad klaverit. Või siis, igale kanalile selga oma sound, igale ette oma MIDI träkk ja väljund siis koos ( või saadad kõik eraldi audiokanalina, kui tahad ). Mugav ja protsessorisõbralik, kui pead käima tõmbama ainult ühe virtuaalse instrumendi.

Kõik toimib kiiresti ja stabiilselt. Igal kanalil on eraldi regullitavad efektid ja ADSR parameetrid. Efektid ( reverb, delay, chorus ja EQ ) on väga head, ning pole küll mingit vajadust mõne efektiplugina lisamiseks.

Kui oled juba soundid kõvakettale, KOMPAKTi folderisse salvestanud, siis sealt leitakse need kähku üles ja isegi päris suured failid on kiired tulema.

GUI on lihtne ja loogiline, aga kiri on nii krd-i pisike, et minu vanainimese silmad väsivad küll ruttu ära, kui pean mööda menüüsid kolama. Kus mu lugemisprillid nüüd olidki ... ? :D

Aga üldiselt, korralik asi. Soovitan!
Viimati muutis raen, 25 Sept 2006, 13:39, muudetud 4 korda kokku.
Bladetone
Tegija
Tegija
Postitusi: 46
Liitunud: 13 Mär 2005, 21:39

Postitus Postitas Bladetone »

olen uurinud neid NI instrumendi sämplereid küll kontakti, Intakti ja ka kompakti.
Minu arust üsna sarnased olemuselt ja funktsioonidelt.
Miks just üht eelsitada teisele? (btw. suht sama interface ka)

Väga pop ja powerful on just kontakt 2, miks mitte seda just ei eelistanud?
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Need on kõik natuke erineva suunitlusega programmid.

KOMPAKT on siis eelkõige juba valmis soundipankade mahamängija ehk teisisõnu soundimoodul.

KONTAKT on sämpler - lisaks valmis soundipankade mängimisele saad ka ise väga põhjalikult sämpleid editeerida, neist soundipanku moodustada jne. Seega märksa täiuslikum riist, aga kõvasti kallim ka.

INTAKT on aga loop-player, ehk siis rütmi- või instrumendiloopidega manipuleerimise tööriist.
Muhv2003
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 62
Liitunud: 14 Jaan 2006, 11:43

Kompakt

Postitus Postitas Muhv2003 »

Kasutan Akai ja wave samplite jaoks Kontakt samplerit. Kontakti hyydsõnad on lihtsus ja kvaliteet.

Ideaalne riistapuu millega rytmi teha ntx.

Kontakt 2 -l on vähemalt minu jaoks asjad keerulisemaks aetud, pole nii lihtne ja arusaadav kui versioon 1. Samas on versioon 2-l eeliseks uued effektid mida saab lisada igale samplile.
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

Mina veel siiani otsin endale sobivat samplerit, mis oleks piisavalt arusaadav ja mugav kasutada. Olen proovinud HaLion 3-e, VSampler'it ja miski oli veel... ei mäleta... aga need tundusid mulle liiga arusaamatud. :?
Kontakt-i ega Kompakt-i pole veel proovinud.
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Paganama pätid! :( -

"The sampling instruments INTAKT and KOMPAKT will be discontinued as individual products effectively immediately. Comparable functionality is provided by the more powerful KONTAKT 2 and BATTERY samplers. Owners of the individual versions of INTAKT and KOMPAKT can make use of a special crossgrade offer for KONTAKT 2."
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

hehhehhehee! :D
Vabandust, et naljakas oli.
Huvitav, kas see on siis mingi "äriidee" nendel seal või polnud need nõrgemad pillid piisavalt popid...

Ise kasutan KONTAKT-i juba mõnda aega ja olen rahul, välja arvatud automatiseerimine, mida kuidagi tööle ei saa.
Muul juhul on hea, eriti just KONTAKTi reverb meeldib mulle. :)
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Noh, egas nii see äri ju käibki. Sisuliselt sama idee, et mingi proge versioonid 1,1; 1,2; 1,3 jne on tasuta, aga vat kui tuleb "major upgrade" vers 2.0, siis pead juba pappi köhima! :)

Kuidagi tuleb ju ka vanadelt kundedelt raha nöökida ...
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

Närime natuke tähti ka:
Pealkiri ajab tiba segadusse, sest seal on ROMpler, aga tekstis on ikkagi sample-player, mis peaks õige variant olema... Rompler oli vist ikka midagi sellist, nagu Atmosphere, Trilogy ja Colossus, kus oma hääli ei saa kasutada tehasehäältele lisaks. Aga KOMPAKT ju laseb vist ikka oma wav-e ka sisse tirida?
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Parandused tehtud!

Kusjuures, see pole üldse tähenärimine. Terminites ja faktides tuleb täpne olla.
Vasta