Juli ja digital in/out

Muusikast ja muustki ...

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
Heiti
Tuntud tegelane
Tuntud tegelane
Postitusi: 16
Liitunud: 22 Aug 2006, 10:26

Juli ja digital in/out

Postitus Postitas Heiti »

Tere!
Selline küsimus, et kas ESI Juli kaardil on võimalik salvestada ka digital sisendit ja analoog sisendit üheaegselt eraldi ridadena? Ma igatahes ei suuda saada ka digital sisendit eraldigi salvestama.... :oops:
Veel selline asi kah on tekkinud vastapandamatu tahtmine salvestada bändy (oleme sõpradega juba tükimat aega üritanud pillidest noote välja käänata). Pole väga kursis salvestamise võtetega seepärast küsiks, et kas mu mõttekäik on väga vale - esiteks plaanisime salvestada musta põhja stereo reana (miksri väljundist näit.).Seejärel asuks selle musta põhja baasil salvestama drumme ning kui need lindis siis juba drummi järgi bass siis sünt ja kidra, peale kidrat soolod ja lõpuks siia laul juba fono peale????
Milline on aga tööjärjekord päris helisalvestusstuudios? Ning kui küsimuseks läks siis kas kellegil on kogemusi salvestamisel mitme helikaardiga 1 masinas korraga (näit Juli + Soundblaster live platinium)... seda asja vajaks drummide lindistamisel kuna läheks vaja vähemalt 4 erinevat rida (6 oleks optimaalne).
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Üldiselt saab digi- ja analoogsisendeid korraga salvestada küll, usun, et ka Juli@ toetab seda. Pead selleks sekventseris konkreetse raja sisendiks määrama digi-sisendi ( S/PDIF ). Muidugi ei saa sa aga sellesse sisendisse anda otse kidrat, vokaali või mõnd muud analoogsignaali. Selleks peab salvestataval asjal olema digiväljund ( minidisc, digipult, digiväljundiga kidraprose jne )

Üldiselt oleme meie ka suure bändiga salvestanud nii, et trummarile hakatuseks kõrva tiksuma must versioon. Ja siis otsa juba bassgit ning muud asjad. Vokaal on tavaliselt viimane.

Erinevad helikaardid üldjuhul korraga ei tööta. On erandid, näiteks M-Audio Audiophile seeria kaardid, mis on varustatud selleks spets draiveritega.

Meil on siin foorumil Juli@ omanikke veel, loodan, et nad annavad ka sulle nõu
Heiti
Tuntud tegelane
Tuntud tegelane
Postitusi: 16
Liitunud: 22 Aug 2006, 10:26

Postitus Postitas Heiti »

Tänud vastuse eest raen.... mul millegi pärast Cubase all annab valida järgmiseid sisendeid:ASIO2.0@ Juli stereo left ja stereo right ja kõik....ehk ei midagi digital sisendist. Samuti olen digitaalsisendist lasknud helikaardile peale elioni Digiboxi väljundist signaali, mida küll kuulen ilusti aga salvestada ei õnnestu.
Selle digisisendiga oli selline võllatrikk plaanis, et panna ette audio to digital converter ja siis salvestada ehk nii õnnestuks hädavajalik 4 rida kätte saada.... iseasi on selle converteri kvaliteet :roll:
Project X
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 215
Liitunud: 09 Aug 2005, 16:01

Postitus Postitas Project X »

Erinevad helikaardid üldjuhul korraga ei tööta.
Kas vastu võib vaielda :roll:

Olen ise 2 või 3 helikaarti korraga tööle saanud...ja just erinevaid...ühesugustel tekiks konflikt driveritega.
Iseasi on stuudiokaartidega.
Programmides ju saab määrata milliseid väljundeid/sisendeid kasutab - pole tähtsust millise kaardi peal need on.
Nii, et võiksid töötada küll erinevad kaardid korraga.
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Olen ise 2 või 3 helikaarti korraga tööle saanud
See on mulle uudiseks, et nii saab. Senini olen küll teadnud, et mitme kaardi erinevad draiverid eriti korraga joosta ei taha.

Aga noh, eks iga päev toob midagi uut ... :)
Heiti
Tuntud tegelane
Tuntud tegelane
Postitusi: 16
Liitunud: 22 Aug 2006, 10:26

Postitus Postitas Heiti »

Mina tegin katse "panna pirukasse muna" ..... kuna masinal onboard AC97 helikaardi alge samuti peal, mis oli BIOS-s peale ESI Juli masinasse istutamist disable sai nüüd käsu enable...... masinas mingit konflikti laadimisel ei toimunud ja kõik nagu ok. Samuti tuli vanast ajast meelde selline proge nagu n-track studio ning kuskil foorumis loetud sõna multiple soundcards.... mõeldud tehtud-demo tiritud ning minu üllatuseks tõepoolest ilma suurema vaevata võttis see tarkvara minu 2 erinevat helikaarti järgi. Muidugi kui võrrelda nüüd sisendite mürataset siis..... :lol: Peab nüüd otsima 2 helitekitajat ning proovima neid ka samal ajal salvestada siis on näha kasi asi toimib 100%. Enda hirmuks saab muidugi latentsus ehk need kaardid hakkavad mõlemad oma rida masinas ajama....

Pöördudes tagasi nüüd ESI Juli ja coaxial (sedasi on kirjas manualis) sisendi/väljundi juurde (SPIDF)???.....
Saan aru et Juli kaardil on sisendid 1 ja 2 ning samuti ka väljundid 1 ja 2 analoog salvestus/esitluse tarvis. 3 ja 4 sisend/väljund tundub olema jäetud aga digitaalse kraami salestamiseks/esitamiseks. Ootaks eelkõige Juli omanike kommentaare kaardi seadedest ning kas kellegil digitaalse sisendi salvestus õnnestub (kas üksi või siis koos analoogsisendi salvestusega)? Maybe mu helikaart vigane :cry:
Project X
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 215
Liitunud: 09 Aug 2005, 16:01

Postitus Postitas Project X »

Kas asi ei või olla ASIOs ja WDM's? ASIO laseb kasutada kõiki sisendeid aga windows ainult neid, mis temast endast läbi käivad - ehk siis üks korraga?
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

PS. Vaata Cubase Optionite alt, millised sisendid-väljundid üldse aktiivsed on?

PPS. S/PDIF on see "Sony-Philips bla-bla ... digi formaat". Sellel on kaks tehnilist lahendust - Coaxiaal ( RCA tüüpi kaabel ) ja optiline. Sisuline pool on sama, lihtsalt coaxiaalne on nagu rohkem "pro" :)

Vaatan, et Juli@-l on olemas lisaks coaxiaalsele IN/OUT-ile ka optiline OUT?
Heiti
Tuntud tegelane
Tuntud tegelane
Postitusi: 16
Liitunud: 22 Aug 2006, 10:26

Postitus Postitas Heiti »

Nii ... tänud jällegi minu lolli pea harimise koha pealt.....
coaxiali ma tõepoolest üritan kasutada (seda mis RCA moodi välja näeb) ehk surun sealt sisendi pealt heli temasse ning helikaardi miksris on kohe illosti näha et sisend ka toimib (kellad hüppavad rõõmsalt ning monitooringus ilusti kah heli olemas). Aga salvestada asja ei õnnestu (õgemini õnnestub ainult juhul kui võtta monitooringust siganaal ning juhtida see juba uuesti omakorda analoogsisendisse ehk analoogkanali lindistus on mul igati ok). Driverite koha pealt niipalju, et üritan kasutada ikka ASIO 2.0 drivereid kuna selle latentsus oluliselt parem teistega võrreldes (nii MME kui WDM omadega). Cubase kasutab settingute all (rippmenüüs Device ning selt edasi device setup) ASIO 2.0 @Juli driverit. Juli manuaali lugedes on digitaalsed sisendid driveri Juli@3,4 all ning analoogid Juli@1,2 all. Siit tekib järgmine küsimus:
Windoosa voice settingute all need valikud ka eksisteerivad ehk 3 valikut: Juli@1,2(ainult analood I/O) Juli3,4 (ainult digitaal I/O) ja Juli 1,2,3,4 (analoog ja digitaal koos).....kas see windoosa jaotus kehtib kõigi driveri liikide kohta (WDM, MME ja ASIO)? Kas aga peaks valima nüüd ka Cubase all WDM või MME driveri (windoosa taustaga driveri)???
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Kuivõrd signaal mööda digisisendit kaardi mikserisse jõuab, siis on mul kahtlus, et pidur on ikka kusagil Cubases. Mul ei ole Cubase menüüd praegu silme ees, aga näiteks Sonaril on koht, kus valid draiveri ja veel on koht, kus pead kanalid "tumedaks" ehk aktiivseks tegema.
Heiti
Tuntud tegelane
Tuntud tegelane
Postitusi: 16
Liitunud: 22 Aug 2006, 10:26

Postitus Postitas Heiti »

Ja leidsin lõpuks ka lahenduse... nagu raen ütles asi on Cubases. Mitte et ma oleks suutnud Cubasest kohta leida kust asja sättida aga sai proovitud Sonarit ja vola!!! asi toimib... 4 erinevat rida tuleb nagu krõbinal ühel ajal sisse ning neid lindistada ei pole mingi probleem.
Nagu enne kirjeldatud tahan väiksese eksperimendi veel sooritada ehk audio signaali muundriga muuta digitaalseks ning see siis digi sisendi kaudu arvutisse võtta. netist olen leidnud converteri, mis kasutab formaati 16/44100
Huvitav kas see on piisav kvaliteet mikriga salvestamiseks????
(konverteri linki ei pane muidu saate naerukrambid...) :oops:
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

16 bit/44100 Hz on formaat, mida kasutab näiteks suvaline CD-mängija. Aga kindlasti on mõne 20 000 krooni maksva DJ profimängija konverterid paremad, kui 500 kroonise taskupleieri omad. Mis sest, et mõlemad mängivad maha samade andmetega formaati.

Musa salvestamiseks, eriti kui veel pärast seda rohkesti editeerida, on tänapäeval ikka 24 bitine fail standardiks.
Vasta