Stargate Max - muusika

Muusikast ja muustki ...

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Stargate Max - muusika

Postitus Postitas StargateMax »

Tervist!
Siin on 1 mu lugu, mille tegin veel puhtalt Reason 3-ga.
Reason 3 sound pole kuidagi mõnusalt puhas, mulle tundub. Sellepärast hakkasingi nüüdseks
kasutama peamiselt Sonar'it ja VST/DX kraami.

Stargate Max - Over The Mountains Š 2005 Stargate Max.

Huvitav, kas ma kipun reverbiga üle pingutama? :roll:

Parandasin katkise lingi mp3 juurde, 16.01.2006
Viimati muutis StargateMax, 16 Jaan 2006, 20:32, muudetud 2 korda kokku.
Project X
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 215
Liitunud: 09 Aug 2005, 16:01

Postitus Postitas Project X »

Lugu ise päris hea :) aga minuarust on reverbi ikka julmalt palju :P mul endal kippus ka reasoniga reverb liiale minema. Hiljem hakkasin sellist lähenemist kasutama, et tegin ikka vana harjumuse järgi algul valmis ja pärast keerasin kõik reverbid poole vähemaks...kõlalt tundub kesksageduste juures mingi auk olevat pilti ei viitsi ette võtta :)
tubli töö igatahes
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

Selle sama loo pilti läbi HarBal-i saab näha siitsamast vaba mikrofoni teema "HarBal" alt. :)

Aga see reverbi sound ongi nr. 1 asi, mis mulle Reasoni juures ei istu.
Siis kipun liialt peale keerama, kuigi sellel lool olen võtnud mõnevõrra maha enne mixdowni.
Reasoni reverb on küll tihe, aga kuidagi tuima ja "mono" kõlaga. :roll:
Mul on Sonar'i küljes RoomMachine844 ja PerfectSpace ja ka seesama lihtne
PSP EasyVerb. Need teevad tunduvalt parema effekti kui Reasoni mõlemad reverbid. Kuigi PSP oma tundub liialt lihtne ja siis kasutan peamiselt RoomMachine844.

Aga ikkagi kuulen nt raadiost, et mõnel lool on julmalt hea stereo-effektiga reverb, ma ei ole ise nii saanud; eitea, millega nii hea soundi saab? :P
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Kuulasin ka. Hea meeleolukas ja õhuline asi. Vokaal oli ilmselt sämplerist? Igaljuhul kõlas väga bro-lt.

Mis ma aga vaatasin, kui su loo raadios Cool Editisse sikutasin, et peksab julmalt punasesse. See "üle nulli minek" võib tekkida ka mp3-e konvertimisel, aga hea see pole ühelgi juhul. Mina üritan jätta mingi -0,2 või nii, on ohutum.
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

PS. Ma küll mingit liigset reverbi ei kuulnud ... :roll:

Ja kui sulle reverb ei meeldi, proovi reverbi ja delayd koos, annab näit vokaalile märksa kandvama tulemuse. Ja veel, ära lase reverbi väga madalaid sagedusi, las sisisevad parem kõrged. Näiteks selles PSP EasyVerbis on väga mugav ära lõigata kõik, mis alla 200 Hz. Näiteks.
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

EasyVerb on tõesti selline lihtne ja mugav, kõrgeid ja madalaid sagedusi saab eraldi keerata, aga ma siiski kasutan ise rohkem RoomMachine'i väikese ruumi effekti jaoks, mulle selle kõla meeldib. Ja avastasin veel ühe reverbi, mis on küll suht keeruline, aga väga hea häälega ja tal on ka sisseehitatud stereolaiendi, mis mind eriti pöördesse ajab! :D
See on Sonitus:fx reverb.

Aga see lugu sai jah punasesse pekstud, et valjem oleks. Muidu ma kipun isegi liiga vaikseks jätma alati. Ja ma lasen nüüd selle loo ka Reasonist otse Sonarisse, et sealsed effektid (eelkõige reverb) taha panna, siis on parem tulemus. Reasonil on 64 väljundit, mis Sonaris kõik näha on. :)

AGA selle Sonariga ma pole saanud aru, et kas selle sünte ka automatiseerida saab, nagu nt Reasoniga, et määrad mingi valitud nupu...
Ei suutnud välja nuputada. Ma ei ole kindel, kas nagu nt Pentagon I-ga saabki automaatikat aretada... :roll:
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Ära lase üle nulli, see pole hea! Parem pressi limiteriga valjemaks.

Pentagon oli vist mingi freeware sünt? Sellel ei pruugi jah automaatikat olla. Üldiselt saab Sonaris automatiseerida küll, aga see pole mõistagi nii efektne, kui Reasonis. Ma üritan homme järgi vaadata, kuidas see käis ja kirjutan siis siia ka. Praegu on ööööööööö .......................
Project X
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 215
Liitunud: 09 Aug 2005, 16:01

Postitus Postitas Project X »

Automatiseerimine

Parem klikk Midi trackil -> Envalopes -> Create Track Envalope -> MIDI

Type peaks olema NRPN ja Value all peaks olema nüüd igasuguseid parameetreid...
Edasi sama nagu reasonis või Auditionis väänad seda joont trackil ja ongi olemas :)

Audio trackile pandud effektid käivad sama moodi aga siis
Parem klikk Audio trackil -> Envalopes -> Create Track Envalope -> seal peaks olema juba Sinu plugina nimi...klikkad sellel tuleb aken ette valid millist parameetrit väänad, OK ja edasi juba lihtne ;)

Faster Than Raen :P
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

oojee! Tänud! Kohe hakkan katsetama! :D
Muhv2003
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 62
Liitunud: 14 Jaan 2006, 11:43

ee

Postitus Postitas Muhv2003 »

Ootoot, ma homme loen selle teema ka läbi , sis võtan ka kindlasti sõna ..

:-)
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

Niisiis, sain proovitud ühe Trance-loo teha puhtalt Vanguardidega. Kõik meloodiline osa on sellega tehtud pluss veel sihuke "sssss"-effekt. Sämpleriga on tehtud ainult rütm.

Lugu saab kuulda siit, nimi on Trance 01:
http://sgm.pri.ee/index.php?option=com_ ... &Itemid=35
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
Vasta