M: Süntesaator Kawai K1 - II

See foorum on ostu- ja müügikuulutuste jaoks.

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
markorillo
Algaja
Algaja
Postitusi: 7
Liitunud: 29 Nov 2005, 13:29

M: Süntesaator Kawai K1 - II

Postitus Postitas markorillo » 02 Juul 2014, 12:09

Tere,

Panin Osta.ee keskkonda müüki kasutatud Kawai K1 - II. 61 klahviline klassikaline süntesaator, mida Kawai tootis aastatel 1989-1992. Ostetud ongi see pill 1992. Soomest. Originaalpakendis: http://www.osta.ee/index.php?fuseaction ... d=50243992

Kasutatud 15 aastat tagasi aktiivselt, aga kuna viimased 10 aastat olen kasutanud pigem uuemaid pille, siis mul on ta jäänud seisma, mistõttu otsustasin ta panna müüki. Äkki on kellelgi teisel temast rohkem rõõmu kui mul kastis seisvana. Pill töötab, aga vajab ilmselt seest ja pealt pisut puhastamist. Näiteks üks kanal kipub pisut ragisema. Süntesaatori karbiga tulevad kaasa pedaal (vajab ka väikest remonti) ja adapter.

Tegemist on omaaegse ühe klassikalise süntesaatoriga, millega tehti 80ndate aastate lõpus sündipoppi. Põhimõttelt on ta justnagu lihtsustatud kujul kuulsam Korg M1. Spetsifikatsioonidest niipalju, et tal on sisse ehitatud 256 erinevat Waveform'i ja neid võib kombineerida omavahel 4 tükki ning seejärel LFO abil sünteesida. Baasiks on Sample and Synthesis (S+S) tehnoloogia - st lühikesed helide sample'id on kombineeritud sünteesitud lainetega, mistõttu heli on mõnus mahlane. Sellel süntesaatoril on peal nii klahvide tundlikkuse funktsioon (nii velocity kui aftertouch) - seega saab teha lahedaid efekte, kus kõigepealt vajutad klahvid alla ja siis klahvide tugevuse vaheldumisega on võimalik heli muuta. Samuti on tal peal Joystick, mille abil saab soundi parameetreid reaalajas muuta.

Kõik soundid on sajaprotsendiliselt ise programmeeritavad. Samuti on võimalik internetist alla laadida kümneid tuhandeid eri sounde. Näiteks siit: http://www.kawaius.com/Downloads/downlo ... ive-2.html - neid on võimalik süntesaatorisse laadida arvutist tavalise MIDI pordi kaudu. Aktiivselt on tal mälus üheaegselt kuni 64 tavalist heli ja kuni 32 kombinatsiooni.

Mis mulle sisse ehitatud variantidest endale meeldib - tal on väga mõnusad pehmed pad-tüüpi soundid, orelid, mõned chorus-tüüpi kitarrid. Päris head on ka oboe, tsello, klarnet, saksofonid. Paraku klaveri heli on pisut metalne. Mõningaid näiteid erinevatest soundidest võib kuulata siit: http://www.synthmania.com/k1m.htm Lisaks võib ka YouTube'ist leida kümneid näiteid selle süntesaatori helidest: http://www.youtube.com/results?search_query=Kawai+K1

Täpsemat infot süntesaatori kohta näeb siit: http://www.vintagesynth.com/kawai/kawaik1.php . Erinevalt sellel lehel näidatud Kawai K1 baasmudelist on Kawai K1 II mudelile lisatud ka eraldi kanal trummide jaoks ja sisse ehitatud 16 kajaefekti (delay ja reverb).

Eelistan, et ostja tasuks ja tuleks kaubale ise Tallinnasse järele nädala jooksul peale oksjoni lõppu. Kui keegi tahab tulla pilli proovima, siis andke palun teada.

Vasta