Omnisphere video-review

Riist- ja tarkvara arvustused

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1311
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Omnisphere video-review

Postitus Postitas raen »

Viimati muutis enar, 20 Okt 2021, 18:07, muudetud 1 kord kokku.
Põhjus: Youtube link asendatud [youtube][/youtube] koodiga
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1311
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Omnisphere video-review

Postitus Postitas raen »

Uudiseid -

Omnisphere sai uuenduse - nüüd on arpeggiatoril "strum" funktsioon, mis emuleerib kitarrimängu. Ja nüüd on arpeggiatoril ka "humanize", mis siis varieerib nootide ja dünaamikaga.

Pluss pikk nimekiri bug fixidega.

Põhiline aga, et nüüdsest hakkab Omnisphere'ile tulema laienduskaarte. Hetkel on neid 4, aga eks tulevik toob neid juurde. Laiendused on päris suured - 7 kuni 20 giga. Iga laiendusega tuleb kaasa ka paar spets selle laienduskaardi FX-i, mida saab soovi korral kasutada ka teiste Omnisphere'i soundide juures. Igal laiendusel on ka oma spets skin, spets kontrolleritega.

Kuulasin demod üle. No ei saa salata, kõrge kvaliteet, nii sämplite, presettide, kui efektide osas. Selles mõttes Spectrasonics oma tuntud headuses.

Aga siin on ka omad "agad". Tasuta n.ö "Omni-playerit" ei ole ja selleks, et mõnda neist laiendustest kasutada, peab sul olemas olema Omnisphere'i põhisoft. See aga maksab 399 eurot.

Laiendusi ühekaupa ostes maksab see 140 dollarit, 2 tükki korraga võttes saab 20% alet ja 3 või kõik neli ostes saab 30% alet. Nii, et raha kulub omajagu. Sel, kel põhipill juba olemas, pole nii hull, aga nullist alustada ja kohe ka laiendusi juurde võtta oleks ikka paras kirves.

Teine mõte, mis mul tekkis, on see, et ilmselgelt läheb nüüd edapidi Spectrasonics'i põhiline töö uute laienduste tegemisele. Küllap nipet-näpet uuendusi saab Omnisphere'i põhisoft ka, aga olulisemad kellad-viled lisanduvad vaid koos laiendustega, et panna sind neid ostma.
Ja see kõik tegelikult taandab Spetrasonics'i samale rahalüpsi tasemele, nagu seda on kõik teised, näiteks ReFx oma Nexuse ja selle laiendustega. Seni oli Spectra sellest hoidunud, küsides oma pillide eest küll soolast hinda, aga pakkudes selle eest ka uusi sounde tasuta.
Vasta