BOSS OD-3 - kitarri draivipedaal

Riist- ja tarkvara arvustused

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

BOSS OD-3 - kitarri draivipedaal

Postitus Postitas raen »

Pedalboardi tekkis hiljuti selline isend -

Pilt

Põhjus väga lihtne - tahtsin soolode ajaks kerget "karedust" nootidesse. Mul on küll olemas Xotic AC Booster, aga paraku see mulle ei sobi. Põhjuseid on mitu. Esiteks on Xoticul üsna kuuldav keskmiste sageduste domineerimine ( Tubescreameri stiilis ) ja see ei ole minu maitse. Kõrgete-basside pealekeeramine teeb küll soundi pisut avaramaks, aga sellega läheb asi juba originaal-soundist liiga kaugele. Ja teiseks - Xotic on true bypass, see tähendab ühtlasi vastavat mehaanilist jalglülitit ning taolised lülitid ei kesta minu kasutus-sageduse juures eriti kaua. Mõnda aega oli Xotic mul efektiahelas, mida lülitasin BOSS LS2-ega ( viewtopic.php?f=6&t=928 ), aga selline lahendus võtab tarbetult palju ruumi. Ja nagu öeldud, Xoticu "mid hump" pole minu tassike teed. See muidugi ei tähenda, et Xotic oleks vilets.

Mul on ja on olnud aegade jooksul mitmeid kallima otsa pedaale ( Diamond, Maxon, Empress jne ). Kõik nad on soundiliselt väga head, aga mitte kõiki neid pole olnud jalaga piisavalt mugav vajutada ja sellest true bypassi lüliti murest juba kirjutasin. Teine probleem, mis minu puhul on eelkõige just draivi/boosti pedaalide juures alati üles kerkinud, on see, et need ei anna soolode ajaks piisavalt volüümi tõusu. Annavad ainult siis, kui lisaks VOLUME potekale ka omajagu DRIVE'i peale keerata. Siis aga on juba kole kärin taga ja seda ma ei taha. Eelpool nimetatud Xotic on sama häda küüsis.

BOSS OD-3 on aga teisest puust. Kuigi selle draiv on Xoticu omast vb pisut nagu robustsem ja kalgim, omab OD-3 piisavat boosti ka siis, kui DRIVE on nullis. Tõsi, ka sellises asendis on sound juba kergelt karvane, aga seda on just parasjagu.

Ka OD-3'e sageduste karakteristik pole täielikult "flat". Tegin väikse testi, kus täpselt sama signaal on lastud kaks korda läbi pedaali, teisel juhul siis pedaal sisselülitatuna.

Pilt

Roheline graafik on siin see ON-asendis pedaal. Selgelt on näha, et basse on 150 Hz juurest ja kõrgeid 4 KHz juurest lõigatud. Nende vahele jäävat osa on aga tõstetud. Aga see kokku kõlab väga kenasti, sound on mõnusalt kompaktne, pole bassi "muda", samas aga pole kõrged liigselt ära nuditud.

Minu arvates on BOSS OD-3 väga õnnestunud pedaal. Seda on mugav pimesi vajutada, ilma, et peaks kartma potekate paigast minekut. OD-3 annab piisavalt nii clean boosti, kui draivi. Ja elu on näidanud, et BOSSid kestavad kaua.
Ivar
Äss
Äss
Postitusi: 213
Liitunud: 30 Okt 2006, 14:12

Re: BOSS OD-3 - kitarri draivipedaal

Postitus Postitas Ivar »

Arvan et see väike keskmiste tõus on soolo jaoks hea. Esiteks kostab soolo miksist paremini välja ja kesksagedus kannab ka paremini. Näit. sellepärast akustilised kitarrid ei sustainigi, et seal keskmine ots maha sururutud. Teine pluss keskmiste tõusul on ka see, et draiv ei muutu nii heavyks. Näit osades muusikastiilides keeratakse distortionil keskmised maha, et saada võimalikult massiivset draivi. Jutt käib just madalast keskmisest. Antud plokk on kindlapeale minek minuarust 😊
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: BOSS OD-3 - kitarri draivipedaal

Postitus Postitas raen »

Sellel Tube Screameri stiilis "mid humpil" on kindlasti jah oma kindel mõte. Näiteks, kui kidrasound muidu on terav, siis soolode ajaks see teeb asja pisut pehmemaks ja ei lõika nii valusalt kõrva. Ja mulle tundub, et just paksema draivi juures on selline EQ omal kohal. Aga cleani juures minu arust see nii hea pole, eriti, kui pill ( võim ) on loomupoolest pehme ning jazzulik.

Aga Boss on hea jah. Isegi draivi pool mulle meeldib - mõnusalt räme ja ülbe :-)
Vasta