ScreenFlow - video salvestamis- ja editeerimistarkvara

Riist- ja tarkvara arvustused

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

ScreenFlow - video salvestamis- ja editeerimistarkvara

Postitus Postitas raen »

Pilt

Tänapäeval on videoklippide tegemine väga pop. Arusaadav ka, telefon kui videokaamera on ju alati taskus ja ikka juhtub midagi põnevat. Sama ka kõiksugu õppevideotega - kes see ikka pikka ja keerulist teksti kirjutada ning lugeda viitsib, kui sama asja saab lihtsalt videosse rääkida.

Üks asi on filmida, teine aga see materjal n.ö söödavasse pakendisse panna. Ja selleks on vaja vastavat tarkvara. Kui Windowsile leiab neid hulgim, siis Maci peal on nimekiri miskipärast hõredam. Adobe Premier Pro, Final Cut Pro, Lightworks ja võibolla mõni veel. Ja muidugi iMovie, mis tuleb Maci arvutiga vägisi kaasa. Ega iMovie polegi iseenesest väga paha, aga kahjuks on see sama raskepärane ja kohmakas, nagu minu arvates on Apple'i softid kõik. Nad ronivad sul üle kogu arvuti, sekkuvad igalepoole ja suruvad sulle peale oma töömeetodid. iMovie'ga töötades oli mul näiteks tavaline, et peale mõningast editeerimist videot exportides selgus, et mälu on täis ja vaja teha softile restart. Pluss sada muud häda.

MOTU-foorumis jäi mul aga hiljuti silma, et nemad kasutavad sellist asja, nagu ScreenFlow ja et see on väga hea. Miks seda kusagil video-editoride hulgas ei mainita? Põhjus lihtne - ScreenFlow alustas ja on siiani eelkõige ekraanisalvestaja. Ehk siis - filmib seda, mida sa arvutiekraanil teed. Põhiliselt siis kõiksugu õppevideote tegemise soft. Aga asi on tänaseks juba 6-da versioonini jõudnud ning ScreenFlow'st on saanud lisaks ka täisväärtuslik video-editor.

Ja on tõesti hea. Erinevalt iMoviest jookseb ScreenFlow kergelt ja ladusalt. Teine asi, mis mulle väga meeldib, on see, et kõik on väga lihtne ja loogiline. Otsid mingit funktsiooni, vaatad natuke ringi ja juba ongi asi selge. Enamvähem kogu töö käib hiirega lohistades või klikkides, kõik on silma all ja intuitiivne.

Aga ScreenFlow on samas vägagi kompetentne. Üks üsna vajalik funktsioon näiteks on audio eraldamine videost, et seda siis soovi korral eraldi protsessida. Ja saab ka exportida ainult audiofaili. Tähelepanuväärne on ka, et ScreenFlow toetab lisaks erinevatele videopluginatele ka audiopluginaid. Kasuta oma lemmik VST-EQ'd või mida iganes tahad.

Põnev on ka see, et lisaks ekraanisalvestamisele ( mis käib väga lihtsalt ) saab täpselt samamoodi salvestada ka iOS seadme ekraani. Ja see on sama lihtne - ühendad oma iPhone'i arvutiga, valid ScreenFlow menüüst sihtmärgina iPhone, vajutad REC ja ongi kõik.

Osta saab seda nii tootja kodukalt, kui App Storest. Mina ostsin otse tootjalt. Seal on küll natuke kallim, aga kuna App Storest ostetud softid on kõik "sandboxitud", ehk siis piiratud tegutsemisvabadusega, puuduvad ka ScreenFlow App Store-versioonil mõned funktsioonid, mis muidu on olemas. Lisaks tuleb uue põlvkonna ScreenFlow välja tulles App Stores maksta täishind, otse kodukalt saab aga vaid kolmandiku hinnaga.

http://telestream.net
Antti
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 73
Liitunud: 25 Nov 2006, 10:41

Re: ScreenFlow - video salvestamis- ja editeerimistarkvara

Postitus Postitas Antti »

Kummaline, et sa iMoviega kakled. Kuna videode edimisel on suur ja tähtis roll seoses minu lendamise hobiga siis kasutan just iMoviet tema intuitiivsuse ja lihtsuse pärast. Final Cut Pro'd ja Adobe Premier'd on hobirežissöörile ilmselgelt liiga palju, mulle vähemalt. iMovie liikus isegi mu igivana iMaci peal ladusalt, uuest ssd-ga masinast ja macbook prost rääkimata.
antti
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: ScreenFlow - video salvestamis- ja editeerimistarkvara

Postitus Postitas raen »

On päris mitu asja, mis mind iMovie'i juures häirivad. Üks näiteks on see, et seal ei saa ( või ma lihtsalt ei oska ) neid clippe seal ajajoonel piisava täpsusega nihutada. No näiteks - teen mingi muusikavideo ja tahan kaameraheli asemel panna korraliku stuudiovariandi. Tõmban video-clipil originaalheli nulli ja kõrvale siis panen jooksma uue audioclipi. Aga heli ja pilt selliselt täpselt sünki saada on paras õnnemäng, kuna iMovie ei lase pilti mitte just liiga peeneks zoomida. Kas seda gridi saab kusagilt tihedamaks keerata?

Vaatan, et ScreenFlow's saab asju nihutada 1/30 sekundi täpsusega.

Teine, mille peale ma alati iMovie's vihastasin on teksti lisamine. Need subtiitrite sisse- ja väljahajumised ning sähvatused on stiilsed küll, aga seda animatsiooni ei saa modida. Või ma jälle lihtsalt ei oska.

ScreenFlow käsitleb kõiki clipi-tüüpe ( video, audio, tekst, efektid jne ) ühe loogika järgi. Tahad, et tekst püsiks ekraanil 10 sekundit? Lohistad teksti clipi 10 sekundi pikkuseks. Tahad, et see hajuks sisse ja välja ühe sekundiga? Määrad üleminekute pikkuseks 1 sekund. Või nii, et sisse 1-e sekundiga, välja 2-ega. Jne... jne. Täpselt sama loogika kõikide clipi-tüüpide puhul. Ei mingit ajukeppi. iMovie's aga mõne animatsiooni puhul, kui tegin clipi pikkuseks 10 sekundit, siis ta kõik need 10 sekundit joonistas ükshaaval neid tähti ekraanile.

Pluss see, et audio eraldamine videost on väga kasulik funktsioon. Tüüpiline ju, et kui midagi-kedagi filmid, siis kaugemal olevate jutt ei jõua kaamera mikrofoni. Hea näide on see Nedsaja Küla Bändi video, kus ma sain ka loo lahtilöömise kopsatused kuuldavaks teha. No, ok, muus osas on sound kole, aga noh, kõlaritetagune lavasound ongi kole :-)
Antti
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 73
Liitunud: 25 Nov 2006, 10:41

Re: ScreenFlow - video salvestamis- ja editeerimistarkvara

Postitus Postitas Antti »

Heli ja pildi sünkimise osas ei ütle midagi, nii palju kui vaja on saanud ikka teha, aga et päris vokaali suuliigutusega sünkida, ei oska kaasa rääkida. Deattach sound on täitsa olemas, heliriba lubab iMovi edukalt eraldi pildist edida. Samuti on tiitrite ja teksti lisamine puhas rõõm, määrad animatsiooni, kestvuse, hajumise kiiruse jne, kõike saab eraldi teha, st igale tekstile oma määrangu panna. Siis kui alid mingi kindla põhja millele oma loodud kunsti laduma hakkad, siis on tõesti transistionid ette määratud. Aga noh, power-user ei vali ju kunagi kellegi poolt etteantud piirides mänguplatsi :) Tõsi ta on, et iMovie tekstianimatsioonide valik on väike ent selle eest kirju. Osad asjad on päris maitsekad õnneks aga need on paraku vähemuses. Lihtsalt teksti laduda rida-rea alla, nagu filmi lõputiitrid vms, sellist asja nagu polegi, aga neid valmis animatsioone saab õnneks ära petta.
antti
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: ScreenFlow - video salvestamis- ja editeerimistarkvara

Postitus Postitas raen »

Ilmselt ma tõesti pole osanud iMovie'st päris kõike välja pigistada. Aga mõlemad on mul arvutis olemas, eks kasutan üht või teist, vastavalt tujule
Vasta