Yamaha MS 101 III - pisike aga tubli

Riist- ja tarkvara arvustused

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
Antti
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 73
Liitunud: 25 Nov 2006, 10:41

Yamaha MS 101 III - pisike aga tubli

Postitus Postitas Antti »

No ei saa kohe märkimata jätta, et see foorumi formaat hakkab ajale jalgu jääma, pilte ei saa postitada, ainult linke, aga no kui ei meeldi tee parem, onju! Ma tükk aega maadlesin ja vaatasin kuidas mõnd omatehtud pilti siia ajada, aga tundub mission impossible, vanasti lubas dropboxi linke panna, see ka ei toimi enam.
Niisiis Yamaha kõlar mille hiljuti soetasin monitoriks: http://usa.yamaha.com/products/live_sou ... s/ms101ii/
Pikka aega monitoorisin ennast kõrvamonitoriga, jube hea lahendus iseendale aga halb publikule. Miks? Kohe seletan. Trubaduuri töö oluline ja lahutamatu osa on publikuga suhtlemine, kõrvamonitor kahjuks aga isoleerib sind ümbritsevast ruumist nii ära, et üks hetk märkasin nagu teeks mina oma ja nemad seal saalis mingit oma asja. Suhtlus tähendab dialoogi, eksole, aga kui sa publiku repliike ja emotsioone ei kuule siis on keeruline ka midagi vastu öelda. Sõltuvalt saalist võib ka ilma monitorita hakkama saada, siiski eelistan mina kõrvakuulmise säästmiseks ennast kõlarist võimaluse korral kaugemale sättida ja siin on vaid 1 lahendus. Kuna ma olen laisk ja mugav inimene, siis iga liigne liigutus ja lisakilo väärib läbikaalumist. See isend kaalub vaid 2,2kg ja on piisavalt kompaktne, et suvalisse kohvrinurka mahtuda. Kasutan mikrijala otsa paigaldamist võimaldavat adapterit https://www.thomann.de/gb/yamaha_bms10a ... _106561_12 ja nii on monitori kõrgus ja nurk muudetav vastavalt olukorrale.
Soundib see väike plastmassist karp nii nagu üks väike plastmassit karp soundib. Madalat otsa maha keerates jääb järele just selline parajalt plekine sound, mis hästi PA taga mängivatest bassidest läbi kostab ilma, et volüümi ülearu palju peaks juurde lajatama, just see mida monitorilt ootad tegelikult. Miinuspoolest kui rääkida, siis ongi see plastkorpus ja permanentselt läbi korpuse installeeritud 220V toitekaabel mis kokku ei jäta väga PRO muljet.
antti
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Yamaha MS 101 III - pisike aga tubli

Postitus Postitas raen »

Kui monitoorimisest üldisemalt rääkida, siis olin mõni aeg tagasi samuti suur kõrvamonitoride pooldaja. Aga hiljem loobusin just samadel põhjustel, millest Anttigi räägib - publikuga tekib isolatsioon. Ja isegi kui valjemat juttu kuuled läbi kõrvakate, on publiku poolt vaadates juba puht visuaalselt natuke tobe, kui muusik justkui omas maailmas. Suured lavad iseasi.

Ja veel, tüütu on neid klappe pidevalt kõrva toppida, ära võtta. Eriti, kui ei tee pikkade settide kaupa, vaid jupiti, näiteks pulmades.

Pulmas eriti - "Pruudipärja" ajal tahaks ju ikka olla n.ö koos rahvaga, mitte siis klapid peas. Teed "Pruudipärja" ära, siis enne uut valssi ütled - "Oot, ma panen enne monitorid kõrva!" vms :-)

Ühesõnaga - selline toki otsas monitor on asjalik ost!
Ivar
Äss
Äss
Postitusi: 213
Liitunud: 30 Okt 2006, 14:12

Re: Yamaha MS 101 III - pisike aga tubli

Postitus Postitas Ivar »

Kunagi ammu ostsin selleks tarbeks pisikese arvutikõlari ja kinnitasin ta kõlari standi külge. Sama teema-bassi sealt ei tulnud, aga koos eest kostva bassiga oli abiks küll. Hiljem läksin juba tc heliconi põrandamonitoridele üle.
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Yamaha MS 101 III - pisike aga tubli

Postitus Postitas raen »

Ivar kirjutas:Kunagi ammu ostsin selleks tarbeks pisikese arvutikõlari ja kinnitasin ta kõlari standi külge. Sama teema-bassi sealt ei tulnud, aga koos eest kostva bassiga oli abiks küll. Hiljem läksin juba tc heliconi põrandamonitoridele üle.
See TC monitor on sul kenasti vastu pidanud?
Ivar
Äss
Äss
Postitusi: 213
Liitunud: 30 Okt 2006, 14:12

Re: Yamaha MS 101 III - pisike aga tubli

Postitus Postitas Ivar »

Jah-mul neid ju 2. Esimene oli see nagu sul, sellel vahepeal kõrgete valjukas jupsis, hiljem jäi ise tööle. Nüüd on juba mõnda aega voice solo fx 150. See töötab ilusti. Kasutame sees olevaid mikri automaatekut ja kajafunktsioone ka.
Vasta