Palmer PDI-09 - kitarri Di-box

Riist- ja tarkvara arvustused

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Palmer PDI-09 - kitarri Di-box

Postitus Postitas raen »

Pilt

Erinevaid kitarrivõimendi simulaatoreid leidub muidugi ohtralt, aga kui jutt on analoog-, mitte digisimulaatorist, siis on Palmer kindlasti üks tuntumaid nimesid.

Palmer PDI-09 Junction ei simuleeri mitte tervet kitarrivõimendit koos eelvõimendi ja muuga, nagu näiteks Sansamp, vaid ainult valjuka osa. Siin on valida kolme erineva filtri vahel. Mulle tundub NORMAL kõige sobilikum, aga kindlasti leidub ka ülejäänud kahele rakendust. Mis aga peamine, Palmeri filtrid on kuidagi nagu naturaalsemad ja mitte nii kileda soundiga, kui näiteks Sansamp. Mul on Sansamp Blonde ja ükskõik, kuhu asendisse ei keera EQ-d, ikka jääb selline pisut kõrva väsitav ja domineeriv karakter alles. Palmer kõlab lahtisemalt.

Kes soovib kasutada Palmerit koos lampvõimuga, peab arvestama, et selles väikses DI-BOX'is ei ole sisse ehitatud "dummy loadi". Ehk siis, kindlasti tuleb "THRU"-pessa ühendada kas valjukas või siis vastav "dummy load". Transsvõimu või siis lihtsalt efektipedaalide korral aga saab "BAL OUT" pesast signaali saata otse pulti ja täpselt nii teen näiteks mina.

Mugav on, et Palmer on passiivne seade, ehk siis - ei vaja eraldi toidet. Vajadusel saab "LIFT GND" nupuga mürad elimineerida. Ja nagu öeldud - Palmeri valjukasimu on meeldiva kõlaga.

Kokkuvõtteks - see on oma funktsionaalsuselt üks ütlemata sümpaatne ja seejuures ka pommikindla konstruktsiooniga karbike. Kas siis igapäevaseks kasutamiseks või siis hädajuhuks, kui kitarrivõimendi alt veab, igal juhul väga pro asi juhtmekotti pista!
Ivar
Äss
Äss
Postitusi: 213
Liitunud: 30 Okt 2006, 14:12

Re: Palmer PDI-09 - kitarri Di-box

Postitus Postitas Ivar »

Kui kitarrivõim alt veab, siis sinna ju eelvõimu ka vaja. Millega sa ise teda kasutad?
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Palmer PDI-09 - kitarri Di-box

Postitus Postitas raen »

Ivar kirjutas:Kui kitarrivõim alt veab, siis sinna ju eelvõimu ka vaja. Millega sa ise teda kasutad?
Kuna mingi efektipedaal ju reeglina ikka pedalboardis on, pigem isegi mitu, nende hulgas mõni draiv, mõni comp, rääkimata siis delayst ja reverbist, siis need kõik on ju sisuliselt eelvõimud. Ja kui EQ-d pole, siis puldis ikka on. Mina just nii kasutangi.
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Palmer PDI-09 - kitarri Di-box

Postitus Postitas raen »

Põhiline, et selline setup on väga paindlik - tahan võimendit kaasa võtta, võtan võimendi. Ei taha, võtan Kemperi. Või Sansampi. Või Palmeri.
Pedalboard on kogu aeg sama.
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Palmer PDI-09 - kitarri Di-box

Postitus Postitas raen »

Palmer on mul jätkuvalt kasutuses, eriti nüüd pärast seda, kui olin ostnud endale Mad Professori Sweet Honey draivipedaali. Olgu need moodsad digi-simud kui tahes ägedad, päeva lõpuks on ikka vana hea analoog-filter see, mis teeb töö ära. Üks nüanss Palmeriga siiski on - kuna see on passiivne, siis sõltub sound väga sellest, milline on talle eelneva pedaali väljundtakistus. Näiteks, kui ma panen draivi otse Palmerisse, siis sööb see kõrged ära. Väga hästi sobivad aga Bossid oma 1 kilo-ohmiste väljunditega.
Vasta