Ditto looper

Riist- ja tarkvara arvustused

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
Ivar
Äss
Äss
Postitusi: 213
Liitunud: 30 Okt 2006, 14:12

Ditto looper

Postitus Postitas Ivar »

Sai hiljuti jälle pedalboardi täiendatud ja sinna asus elama TC Electronicu Ditto Looper http://www.tcelectronic.com/ditto-looper/
Tegu on väga väikese ja minimalistliku looperiga. Tal on üks keeratav nupp, kust saab määrata loopi tugevust ja üks lüliti, mis on siis start-stop-undo-redo-clear. Käima panekuks vajutada lülitit ja looper hakkab salvestama, kui uuesti vajutada, hakkab maha mängima, veelkordsel vajutamisel saab järgmise kihi peale salvestada. Kui mahamängides hoida pedaali alla, saab viimase kihi kustutada ja tagasi tuua. Topelklõps on stop. Et loopi kustutada, tuleb teha topeltklõps ja pedaali alla hoida. Kuna oman ka kahepedaalilist Bossi looperit RC 20XL, tundus algul harjumatu stopi jaoks teha topeltklõps, kuna Bossil saab loopi peatada eraldi pedaaliga. Aga sellega harjub. Mis on ühepedaaliliste looperite puuduseks-kui oled loopi peatanud ja tahad siis kustutada, pole see võimalik ilma, et loop umbes sekundiks ei käivituks. Et vaikselt kustutada, on ainus variant looperi nupust volume maha keerata. Kõige õigem on endale sisse harjutada komme, et kui loopi peatad ja teda rohkem vaja ei lähe, kohe ka kustutada, seega stop ja clear korraga.
Erinevalt mu vanast Bossi looperist käivitub loop kohe kui peale salvestamist ilma loopi peatamata minna play režiimi. Bossil tekkis nihe sisse-ilmselt uuematel on see viga kõrvaldatud. Seega põhjadega mängides jääb Dittol loop ilusti sünkrooni. Looperi salvestusaeg on 5 minutit, mis on täiesti piisav. Kihte saab salvestada lõputult. Ma pole küll siiani aru saanud, et kas kihtide salvestamisel looperi salvestusaeg ka kulub või on selleks ikka loopi enda pikkus.
Plussiks on ka true bybass. Kui looperi stoppad, on kuulda kuidas relee sees klõpsub ja ühendab looperi bybassi :) Meeldiv on ka see, et kui oled loopi salvestanud ja ühendad looperi voolu alt välja, jääb loop alles. Seega kui vaja kasutada ainult ühte loopi, või lihtsalt audiot looperisse salvestada, saab selle rahulikult enne valmis teha. Olles nüüd kahel esinemisel seda looperit kasutanud, võin öelda, et olen ostuga väga rahul. Üha enam on mulle need pisikesed kitarripedaalid meeldima hakanud- väga pedalboardi sõbralikud ruumi kokkuhoiu mõttes. Juba sai ära tellitud ka TC Electronicu flashback mini delay, aga see on juba teine jutt :)
randal
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 99
Liitunud: 10 Sept 2011, 16:00

Re: Ditto looper

Postitus Postitas randal »

Aga katseta. Salvesta üks 5-minutiline loop ja proovi peale salvestada :)
----------------------------
mitmekülgselt andetu
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Ditto looper

Postitus Postitas raen »

Minipedaalid on ruumi kokkuhoiu mõttes jah väga praktilised, samas jälle jalaga vajutamiseks üsna kipakad. Ma olen tõmmanud kaablisidemega pedalboardi külge kinni, siis ei lähe külili. Velcrost jääks aga küllap väheseks.

Kus ja kuidas seda oma laividel kasutad, kas mingi trubaduuri teema?
Ivar
Äss
Äss
Postitusi: 213
Liitunud: 30 Okt 2006, 14:12

Re: Ditto looper

Postitus Postitas Ivar »

Kuna vaikselt arendame lugusid ka kuulamiseks, siis algselt oli tõesti idee, et vajadusel saaks teha ka elektrikitarriga tantsulugude sees mõne loo niiöelda käepealt. Selleks ei hakkaks suurt looperit ja ak kidrat kaasa vedama. Ehk siis - tahtsin et selline valmidus oleks mul alati olemas. Tegelikkuses aga avastasin lisaks hoopis uue ja põneva funktsiooni - nimelt kahehäälsed soolod. Päris mitmed lood, kus on korduvad fraasid või soolod saab teha kahehäälseks (eilne päev, hotel california, walk of life ja palju muud). Ja asi toimib-endal palju huvitavam mängida. Loomulikult võiks ju teise hääle sisse mängida, aga see pole see. Lisaks on mu kaaslasel laulu jaoks olemas digitechi jamman stereo looper. Seda plaanime kasutada vokaali dubleerimiseks-algselt oli jällegi mõte kontserdi lugude jaoks, aga võibolla katsetame ka fonode saatel. Kodus oleme seda proovinud-lavale pole veel jõudnud-looperi kasutamine vajab harjutamist-mul endal õnneks varasest ajast kogemused olemas. Aga igaljuhul viimane kord laval kui nõuti lisalugusid, tegime kõige viimase laulu ainult elektrikitarriga, ilma põhjadeta, kasutades kitarril ka looperit - see oli see rahvale vägagi värskendav ja toimis hästi :)

PS! Mis minipedaalidesse puutub, siis looper seisab mul küll velcroga ilusti kinni-ehkki seda vajutan palju äkilisemalt kui teisi pedaale.
Vasta