Kitarriefekt Nux Mod Core

Riist- ja tarkvara arvustused

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
Ivar
Äss
Äss
Postitusi: 213
Liitunud: 30 Okt 2006, 14:12

Kitarriefekt Nux Mod Core

Postitus Postitas Ivar »

Kuna hiljuti hakkas huvi pakkuma rotary ehk leslie efekt, siis sai uuritud mitmeid plokke, mis seda simuleerivad. Silma jäi selline pedaal http://dlguitars.co.uk/ekmps/shops/dlgu ... -495-p.jpg Ehkki tegu on odava Hiina tootega, sai see pedaal siiski tellitud, kuna antud pedaali kallimat versiooni ma ei leidnud. Seega ma ei teagi, kas tegu nende enda leiutisega või kuskilt maha kopitud. Plussiks on see et antud plokil on kõik mulle teadaolevad modulatsiooniefektid peal. Kokku siis 8 efekti: chorus, flanger, phaser, tremolo, panoraam, rotary, univibe, vibrato. Ehkki ma neid kõiki ei kasuta, on siiski hea kui nad olemas, kasvõi stuudiotööks.
Esimene mulje plokist igati positiivne. Saundid on head, karp ise pisike, metallist ja kompaktne. Mingeid mürasid pole täheldanud. Kuidas vastupidavus on, eks seda aeg näitab. Potekad tunduvad olevat trükplaadi küljes, mitte karbi küljes, seega jalaga ma neid eriti keerata ei julge. Plokil on true bypass, peal 4 keeratavat nuppu: ühega saab valida efekti, teine on modulatsiooni kiirus, kolmas sügavus, neljas on iga efekti puhul erinev, näiteks choruse puhul on selleks moduleeritava ahela tugevus. Lisaks on üks 3-e astmeline lüiti. Keskasendis lülitab lüliti kõik potensiomeetrid välja-seega pole ohtu neid jalaga paigast ära lükata. Väga lahe minu meelest. Lüliti äärmised asendid on normal ja deluxe. Neil mingid tämbrilised erinevused, mida ma kirjeldada ei oska. Lisaks saab ka ühe preseti salvestada.
Praegu olen ma igaljuhul selle ostuga rahul-40 euri eest on siin saunde ja võimalusi küll. Kui asi ka vastu peab, siis ühtegi kriitilist sõna öelda ei oska.
randal
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 99
Liitunud: 10 Sept 2011, 16:00

Re: Kitarriefekt Nux Mod Core

Postitus Postitas randal »

Vanem Moro kasutab sama asja ja on suht rahul, tänu sellele sain ma endale Mooeri autowah :) Samas väidab tema, et tundub natuke ebakindel, just koostekvaliteedi kohalt. Kuidas ta sul laivid vastu on pidanud, lüliti ja potekad mingit jama pole korraldanud?
----------------------------
mitmekülgselt andetu
Ivar
Äss
Äss
Postitusi: 213
Liitunud: 30 Okt 2006, 14:12

Re: Kitarriefekt Nux Mod Core

Postitus Postitas Ivar »

Üks live alles olnud :D Lüliti töötas ilusti, potekad on mul välja lülitatud, saund eelnevalt paika pandud. Aga eks lülitit olen ma ka kallimatel plokkidel vahetanud, see on paratamatu kui kasutada. Iseasi kui lihtne seda seal vahetada on, sest ta ei tundu olevat tavaline klõpsuga 3pdt lüliti, ehkki tegu true bypassiga (on tõesti-kontrollisin järgi). Aga kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab :)
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Kitarriefekt Nux Mod Core

Postitus Postitas raen »

Teibi lüliti pealt kinni, siis kestab kauem! Aga selline pedaal on tõesti väga praktiline, eeldusel muidugi, et algoritmide kvaliteet asja ideed välja kannab. Kui ei, siis on taas lihtsalt hunnik efekte, millest ükski ei meeldi ...
Ivar
Äss
Äss
Postitusi: 213
Liitunud: 30 Okt 2006, 14:12

Re: Kitarriefekt Nux Mod Core

Postitus Postitas Ivar »

raen kirjutas:Teibi lüliti pealt kinni, siis kestab kauem! Aga selline pedaal on tõesti väga praktiline, eeldusel muidugi, et algoritmide kvaliteet asja ideed välja kannab. Kui ei, siis on taas lihtsalt hunnik efekte, millest ükski ei meeldi ...
Ütleksin et choruse saund meeldib mulle isegi rohkem kui mu vana Ibanez analoog chorus, mis on valmistatud jaapanis, kuna Nux ei muuda saundi nii "toruks". Ja ka teised efektid tunduvad head-mul pole küll võrdlust enamusega, kuna phaser, flanger ja chorus muudavad nagunii saundi juba oma olemuselt. Tremolo ja vibrato, mis iseenesest saundi muuta ei tohi (üks muudab helitugevust, teine kõrgust)-saundi tõepolest ka ei muuda.
Ehkki kasutan praegu ainult Roatry efekti (2 pöörlevat valjuhääldit, nagu Hammond orelis), on väga praktiline ka Univibe, mis oma olemuselt on phaser, aga ta on pehmem kui tavaline phaser. Jimmy Hendrix muide kasutas sellist efekti. Reaalselt on vist vahe selles, et analoog phaseris toimub faasi reguleerimine transistoridega, aga Univibes pirni (valgusdioodi) ja fototakistitega. Eks see lisab teatavat inertsi asjale. Antud plokis on see kõik muidugi simuleeritud.
Samuti on kasutatav tremolo. Panoroaam efekt on mõeldud stereo väljundi puhul, seega mina teda ei kasuta. Flangerit ka ei kasuta, aga näiteks heavy rocki taolistes lugudes, kui draiviga mängida summutatud power chorde, oleks täitsa rakendatav mõnes kohas.
Eks nende kõigiga on nii, et asi on efektne, kui kasutad vähe ja maitsekalt.
Vasta