Palmer Eins - kitarri lampvõimendi

Riist- ja tarkvara arvustused

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Palmer Eins - kitarri lampvõimendi

Postitus Postitas raen »

Pilt

Palmer Eins on 1 watine A-klassi ühe-kanaline kitarri "tube head" ehk lampvõimendi. Nagu tootja ise asja iseloomustuseks ütleb, oli nende eesmärk luua lihtne ja väheste komponentidega võimendi, kust kitarri signaal võimalikult otse ja degradeerimatult läbi läheks. Ja see on neil igati õnnestunud - Palmer Eins on mõnusalt väikse korpuse sisse peidetud heas mõttes primitiivne võimendike. Mulle väga meeldib asja füüsiline lahendus - see on tugev soliidne raud, potekad ja pesad on kõik mutriga kinni, mitte midagi ei logise ega ähvarda laguneda. Põnev on ka see, et esikülje potekad ja sisendpesa on ülespoole nurga all, tänu millele on neid mugav kasutada.

Palmer Eins on üles ehitatud kahele lambile - üks on eelvõimuks, teine lõppvõimuks. Palmer lubab ja isegi soovitab siin katsetada päris mitmeid erinevat tüüpi lampe ja nende kombinatsioone, igal setil mõistagi oma karakter.

Esipoolel on kitarri INPUT pesa ja VOLUME potekas. Kuna võimendil on võimsust vaid 1W, siis annab see kodus mängimiseks täpselt paraja volüümi, isegi kui võim päris põhja draivima keerata.

BOOST nupuga saab sisend-gaini lisada, seega siis ka võimendi varem ja rohkem draivima saada.

TONE nupp on põhimõtteliselt lihtne kõrgete sageduste vähendaja, aga koos VOLUME nupuga moodustavad nad interaktiivse paari - mida rohkem VOLUMET, seda rohkem saab ka TONE nuppu lisada, ilma, et sound liiga kiledaks muutuks.

Tagaküljel on pesad kõlari jaoks, vastavalt siis 8 ja 16 Ohmi. Mugav ja turvaline on, et kui kõlarit pole järgi ühendatud, lülitub automaatselt järgi "dummy load", mis välistab võimendi riknemise.

Veel on tagaküljel simuleeritud väljund, kust on mugav võtta signaal otse pulti mängimiseks, kui kõlarit kasutada ei saa/ei taha. Simu sound on valitud Palmeri populaarse PDI-09 speaker simulatori, täpsemalt siis selle asendi "normal" järgi. Minu arvates on see väga õnnestunud valik - täpselt parajalt bassine, parajalt terav ja koostöös TONE nupuga leiab siit kiiresti õige soundi.

Tagaküljel on veel ka Hi-Z väljund, mis muudab Palmer Einsi otsekui efektipedaaliks, kust on hea suunata signaal edasi mõnda teise efektipedaali või ka võimendi sisendisse.

Ja ongi kõik!

Kokkuvõtteks võiks öelda, et Palmer on selle pisikese "headiga" tabanud otse kümnesse - minu arvates on see ideaalne võimendi kõrtsikitarristile, kes tahab ehedat lambisoundi, aga kes samas ei vaja suuri võimsusi ning kel pole ka ruumiga priisata. Hea on kodus kõlariga harjutada, keikkal olles aga otse pulti mängida, kui kappi ei viitsi vedada. Kuna võimendi on parajalt väike, siis mahub see vabalt transakohvrisse juhtmete vahele ja laval kusagile mikserpuldi kõrvale lauale.
kuusvarvas1
Tegija
Tegija
Postitusi: 40
Liitunud: 28 Mär 2012, 00:28

Re: Palmer Eins - kitarri lampvõimendi

Postitus Postitas kuusvarvas1 »

Mis ma siin ikka jahun kuna asjast ei tea miskit. aga teadjamatel meestel soovitaks küll asja proovida katsetada jne.. EDU!
Vasta