TC Helicon Harmony Singer - vokaali protsessor

Riist- ja tarkvara arvustused

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

TC Helicon Harmony Singer - vokaali protsessor

Postitus Postitas raen »

Pilt

Küllap enamus kõrtsilaulikuid nõustuvad minuga, et TC Heliconi vokaaliprotsessorid on ühed väga pädevad asjad. Ka mina kasutan neid juba aastaid - algul HarmonyG'd ja seejärel teenis mind kuni viimase ajani selle edasiarendus HarmonyG-XT. Mõlemad on/olid oma omadustelt väga tõsiseltvõetavad riistad, aga kahjuks kippus XT aegajalt trikitama. Nimelt võis ta täiesti suvalisel hetkel väljundisse saata väga valju ja ebameeldiva digitaalse müra. Tarkvara uuendustega sai olukorda paremaks ja viimasel aastal oli rahu majas. Nüüd millalgi aga juhtus see taas ja otsustasin, et, nagu Kuldse Trio laulus oli - "Nüüd on lõpp sul, Chiri-Biri-Bin!"

Kuna XT oli nagunii minu jaoks liiga võimalusterohke ja ma oli sellest seeriast ka pisut tüdinenud, sai ostetud Harmony Singer - http://www.tc-helicon.com/products/harmony-singer/

Esimesed muljed esimestelt mängudelt -

Singer on täpselt sama pikk kui XT ja sama kõrge, küll aga u kolmandiku võrra kitsam. Jalgnupp on ka täpselt sama ja see on ennast näidanud, kui väga vastupidav asi. Tõsi, ajapikku siiski kulub ka selline nupp ja mina olen kõik taolised jalglülitid liiva ja muu sodi vältimiseks läbipaistva teibiga pealt kinni teipinud.

Poteka nupud on sellel seerial võetud sõsarfirma TC Electronicsi kitarripedaalidelt, need on igas valguses hästi jälgitavad ning potekad ise on ka tihedad ja tugevad.

Välimuse kokkuvõtteks võibki öelda, et Harmony Singer on üks väga soliidne ja tugev tükk.

Sisu mõttes on asjad huvitavad - hetkel müüb Thomann Singerit 169 EUR'iga, XT hinnaks on 199 EUR'i. Hinnavahe seega vaid 30 EUR'i.

Kas tuleks eelistada pigem XT-d, arvestades, et Singer on võrreldes XT-ga üsna lage erinevatest funktsioonidest? Singeril puudub näiteks fantoomtoide, ka pole sel kidra häälestajat. Vähem on siin nii efekte kui harmooniavõimalusi, ei ole siin võimalik ka presette salvestada. Samuti tuleb arvestada, et kui XT-l saab valida mono ja stereo konfiguratisooni vahel, siis Singer on vaid mono.

Aga Singer on tehnoloogiliselt uuem ja kuigi siin jooksevad XT-ga üsna samad algoritmid, mõjub Singer kiirema ja vastuvõtlikumana. Ja minu jaoks on see kõva pluss.

Ehk jutu kokkuvõtteks - Harmony Singer on hea näide lihtsast "plug and play" tüüpi pedaalist nende jaoks, kes on tüdinenud keerulistest menüüdest ja tarbetutest "kelladest-viledest". Keera vaid nupud keskasendisse ja ongi sound paigas. Ja see sound on super!
Marchrabbit
Äss
Äss
Postitusi: 221
Liitunud: 15 Mai 2009, 22:51

Re: TC Helicon Harmony Singer - vokaali protsessor

Postitus Postitas Marchrabbit »

Välimuselt tundub ka väga mõnus ja usaldusväärne. Kas tellisid Thomannist?
ansambel "Lihtsad Poisid"
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: TC Helicon Harmony Singer - vokaali protsessor

Postitus Postitas raen »

Võtsin Music Store.de -st
Marchrabbit
Äss
Äss
Postitusi: 221
Liitunud: 15 Mai 2009, 22:51

Re: TC Helicon Harmony Singer - vokaali protsessor

Postitus Postitas Marchrabbit »

Kustutasin siit oma asjasse mittepuutuva jutu ära. :( Sorry.
ansambel "Lihtsad Poisid"
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: TC Helicon Harmony Singer - vokaali protsessor

Postitus Postitas raen »

Väike vigade parandus - Harmony Singeril on siiski olemas fantoomtoide ja see on kogu aeg sees, ehk siis välja lülitada seda võimalik pole. Ja väike nüanss veel - see toide on vaid 24 volti, mitte 48, nagu standard.
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: TC Helicon Harmony Singer - vokaali protsessor

Postitus Postitas raen »

Äsja tuli välja tarkvara uuendus. Väidetavalt olla parandatud gate'i tööd. Lisaks saab nüüd valida "less bright" TONE-rezhiimi. Selleks tuleb TONE-nuppu all hoida ja vajutada korraks jalgnuppu. Sama protseduuri korrates ennistub standard-rezhiim. Kumb rezhiim parajasti aktiivne on, saab kontrollida nii - lülita TONE sisse ja kui nupp vilgub sisselülitades kaks korda, siis on aktiivne "less bright"-rezhiim.
Vasta