Kemper Profiling Amp - kitarrivõimendi simulaator

Riist- ja tarkvara arvustused

Moderaator: Moderaatorid

Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Kemper Profiling Amp - kitarrivõimendi simulaator

Postitus Postitas raen »

Pilt

Tegu on siis hetkel ühe kõige moodsama tehnoloogiaga kitarrivõimendite digitaalse emuleerimise valdkonnas. Kemperi teeb eriliseks see, et iga kitarrist saab ise kodus suhteliselt lihtsalt sellega teha oma lemmikvõimendi lemmik-setupist digitaalse koopia ja edaspidi siis keikkadel käia juba pisikese Kemperiga ( u 5 kg ), jättes kapriisse ja raske lampvõimu koju. Ma ei ole süvenenud selle profiilingu protsessi detailidesse, kuna mul nagunii ühtegi pärisvõimendit kodus pole, mida profiilida, aga põhimõtteliselt näeb siis asi välja nii, et Kemperi väljund ühendatakse kitarrivõimendi sisendiga ja võimendi valjuka ette asetatud mikrofoni signaal läheb omakorda tagasi Kemperi spets sisendisse. Kemper tekitab profiilingu käigus seeria pulsseerivaid ja erineva valjusega helisid ning saadud informatsiooni järgi genereeritakse selle võimendi hetkesetupi digitaalne koopia. Ehk siis võrdluseks, nagu oleks tehtud digikaga üks foto. Loomulikult ei väljendu selles koopias kogu antud võimendi "hinge-elu", salvestub ikka vaid see üks ja konkreetne hetke setup - st. gaini asend, EQ-asend, mikri valik ja paigutus jne. Tõsi, Kemper pakub hiljem ohtralt võimalusi seda profiili ka mudida ja isegi erinevate profiilide päid ja kappe omavahel vahetada. Ma pole pädev hindama, kui loomutruu see kõik on, aga loogika ütleb mulle, et küllap vist väga pole. Aga sellesse mudimata versiooni ma usun küll, sest taaskord võrdluseks - kui sa teed endast fotokaga pildi, siis see on ju täitsa sinu moodi pilt, eks!

Kemper Profiling Amp on toodetud Saksamaal. Korpus on metallist ja nii asja konstruktsioon, kui ka tumeroheline värv mõjuvad üsna "militaarselt". Seda tunnet rõhutab ka, et kanderihm on paksust pärisnahast, meenutades sõduririhma. Nupud on soliidse raske klõpsuga ja potekad käivad sujuvalt ning tihedalt. Potekad pole aga tegelikult tavapärased potekad - nendega muudetakse digitaalseid väärtusi ja need pöörlevad ilma lõputa - vastava digitaalse asendi ja väärtuse saab salvestada.

Vahekokkuvõtteks võiks öelda, et Kemper näeb välja väga omapärane, samas aga soliidne ja kuidas nüüd väljendudagi … mehine. Siiski pole see konstruktsioon ka mitte just üleliia keikka-sõbralik - potekate nupud ei ole piisavalt kaitstud ja Kemper ei taha hästi sobituda ka ühtegi standardsesse räkki. Tõsi, on saadaval spets transakotid ja kastid.

Kui süveneda asja olemusse, siis siin ei ole lõputuid menüüde rägastikke. Igas detailis on tunda, et looja on panustanud palju hoolt ja vaeva sellesse, et asjad oleks võimalikult lihtsad, loogilised ja ühe liigutusega teostatavad. Meeldiv on ka see, et kui osade potekate funktsioon muutub, vastavalt sellele, mis parajasti displayl on, siis ülejäänud nupud töötavad taustal samal ajal edasi ja nende näppimine ei sega ekraanil olevat.

Tagaküljel on ühenduspesad ja ka suur tühimik korpuses. Viimane on selleks, et sinna saab tulevikus juurde osta võimsusvõimendi mooduli. Väljundite osas pean ma jagama ainult kiidusõnu - kõik on peensusteni konfigureeritav täpselt sinu konkreetsete vajaduste järgi. Erinevate väljundpesade vahel saab jagada stereo- ja monosignaali, puhast kitarrisignaali ja protsessitud soundi, kabinetisoundiga ja ilma jne. Väga proffessionaalne, ei mingeid tobedaid piiranguid!

Kemperit saab hõlpsasti juhtida ka jalgpedaalidega - selleks on tagaküljel kaks stereopistiku pesa, nii, et kokku saab korraga kasutada nelja pedaali. Kemper tunnistab nii lihtsaid on/off pedaale ( näiteks efektide sisse-välja lülitamiseks ), kui ka expression-pedaale ( näiteks volume ja wah jaoks ). Mida konkreetne pedaal teeb, saab menüüst ise määrata ja võimalike funktsioonide nimekiri on pikk. Kes aga veelgi põhjalikumat jalg-kontrolli tahab, siis selleks on MIDI.

Kemperi "hing" koosneb kolmest sektsioonist - esimene neist on STOMPS. Siin on erinevad mono-efektipedaalid ja korraga saab kasutada kuni nelja mälupesa. Kõiki neid saab nii korraga, kui ka ühekaupa jalgpedaali(de)ga sisse-välja lülitada.

Edasi tuleb STACK. See on n.ö Kemperi "süda" - siin on võimendi, EQ ja kabinet. Kemperil on tehasest tulles kaasas sadu erinevaid võimendite ja kabinettide profiile, ning kodukalt saab neid tuhandete kaupa juurde tõmmata, ka osta. Ja valik muudkui kasvab, sest erinevate võimendite-kabinettide-mikrofonide-setupite arv on ju lõputu. Nagu eespool mainitud, saab ühe profiili võimendile hiljem külge pookida hoopis mõne teise profiili kabineti, nii, et katsetamist ja õige soundi otsimist on siin küllaga. Ja selle sektsiooni saab ka üldse välja lülitada, kui on soov Kemperit kasutada vaid efektimasinana ( näiteks akustilise kitarri puhul )

Pärast võimendiosa tuleb signaali ahelas EFFECTS. Siin on samuti neli mälupesa. Esimese kahe valikus on samad efektipedaalid, mis STOMPS puhul, aga stereos. Ülejäänud kaks mälupesa on aga määratud delayle ja reverbile ( neid efektipedaalide üldvalikus pole )

Mida öelda vahekokkuvõtteks? Sound on hea. Vaidlus teemal, kas digikoopia ikka asendab reaalset asja, pole siinse kirjutise eesmärk, võin vaid niipalju kinnitada, et erinevate võimendite profiilid on tõesti väga erineva karakteriga ja ka effektides on definitsiooni ning need ei tüüta. Ja veel tuleb ära mainida, et ilmselgelt on Kemperi AD-DA konverterid väga kvaliteetsed - ka protsessimata kidrasound kõlab detailselt ja "rikkumata".

Kuigi enavähem kõiki asju saab jalgpedaalidega juhtida, on Kemperi loogika järgi kõige targem keikkadel käies oma soundivajadused salvestada erinevate RIG' idena. Üks RIG koosneb siis sulle vajalikest effektidest + võimendi/kabinet. Ja RIG'e saab jalgpedaaliga mugavalt edasi-tagasi vahetada, seejuures delay ja reverb hajuvad vabalt lõpuni - väga oluline näiteks soololt tagasi rütmile ülemineku puhul.

Nagu selliste küllalt põhjalike seadmete puhul ikka, tuleb esmalt ennast asja olemusest läbi närida ja siis jääd kasutusviisi juurde, mis sulle kõige paremeni sobib. Kemperi puhul oleks ehk õigem öelda isegi, et sätid ta enda käe järgi.

Mille kallal norida? Ega väga oskagi vigu leida, kui siis, et potekad võiks olla paremeni korpuse servade vahele peidetud. Tasub äramärkida ka seda, et nende ridade kirjutamise hetkel üsna mitu Kemperi funktsiooni veel ei tööta ja tuleb oodata OS-i uuendusi. Kasutajad leiavad aegajalt ka erinevaid "buge", aga halvem on üsna levinud probleem, et need väikesed ledid kipuvad läbi põlema. Nagu ma aru olen saanud, on see riistvaraline probleem ja kogu esiplaat läheb vahetusse. Hea, kui see juhtub garantii ajal. Mina igatahes Kemperi pappkarpi veel ära ei visanud ...

Lõpetuseks võiks öelda, et Kemper pole odav. Aga proffidele mõeldud asjad pole kunagi odavad olnud ega saa ka olema. Ja ta on oma hinda väärt!
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Kemper Profiling Amp - kitarrivõimendi simulaator

Postitus Postitas raen »

Mis puutub Kemperi kasutamisse keikkadel, siis originaalkott tundub selles osas mulle kõige asjalikum - nii esimene, kui tagumine külg käivad tõmblukust lahti ja seejärel saab need kenasti põhja alla kokku keerata. Kemper istub seega nagu räkis ja kotist välja võtma seda ei pea.

Pilt

Tõsi, Thomann küsib sellise eest 88 EURi :-(
Seidy
Äss
Äss
Postitusi: 201
Liitunud: 01 Dets 2005, 18:59

Re: Kemper Profiling Amp - kitarrivõimendi simulaator

Postitus Postitas Seidy »

Oi, see aparaat on mul juba pikemat aega ostunimekirjas. Aga nii kaua kuni ise näppe külge ei saa, ei oskagi midagi tarka lisada. (Tõsi, see must-roheline välimus on üpris kole minu arust. :D)
Ma ei mäleta enam täpselt, kas tuner koosnes ainult nendest kolmest LEDist või näidatakse ekraani peal ka miskit?
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Kemper Profiling Amp - kitarrivõimendi simulaator

Postitus Postitas raen »

Valikus on ka heledama sihverplaadiga mudel, aga see on minu arvates veel koledam :-)

See kolme tulukesega TUNER on kogu aeg aktiivne - keskmine on valge, äärmised on rohelised. Ja loogika on siis, et mida vähem rohelist näha on, seda parem. Ehk siis, need rohelised ei ole ainult on/off, vaid ka vahepealses asendis ja saab väga täpselt pilli häälde.

Aga lisaks saab ka ekraanile manada suure häälestaja - see näeb välja nagu vesilood, mille keskel liigub mullike. Taaskord, väga täpne ja informatiivne häälestaja. Seda funktsiooni saab sisse lülitada, kas siis sellest "kullinokaga" pöördlülitist ( mis on keikkade ajal natuke küsitav, sest pole välistatud, et keerad suure hooga seadme kogemata üldse OFF-i ), või siis jalgpedaalist, mis on mõistagi väga mugav.

Ise määrad, kas häälestamise ajal on MUTE, või mitte
Seidy
Äss
Äss
Postitusi: 201
Liitunud: 01 Dets 2005, 18:59

Re: Kemper Profiling Amp - kitarrivõimendi simulaator

Postitus Postitas Seidy »

Mulle meelib just hele variant rohkem aga nii palju kui on inimesi on ka maitseid. :)
Tore, et ka suure häälestaja saab ekraanile... näitab ta noote ka? Saab seadistada kas häälestad standard häälestusse või chromatic?
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Kemper Profiling Amp - kitarrivõimendi simulaator

Postitus Postitas raen »

Tuuner näitab noodinimetusi ka ja on statsionaarselt kromaatilises häälestuses. User manual väidab, et kusagilt peaks ka 440 Hz muuta saama, aga mina seda kohta menüüs küll leidnud pole. Ju on see tulevaste OS-i versioonide featüür.
randal
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 99
Liitunud: 10 Sept 2011, 16:00

Re: Kemper Profiling Amp - kitarrivõimendi simulaator

Postitus Postitas randal »

Njaa. Ise kujutan ette, et mul oleks sellele asjale rakendust vaid stuudiotingimustes. Arvestades, et kahemehelise jaoks kasutan Fenderi transikat ja blusa ning suure bändi jaoks lambikat koos kabinetiga. Vbl on asi selles, et ma ei otsi mitte niivõrd universaalset 'million-in-one' lahendust kuivõrd seadet, mis annab mulle just selle saundi, mida ma tahan ja mida ma muude vahenditega varieerida saan. Aga kujutan ette, et see on tõesti parim lahendus erinevate simude-profilerite seas.
Sul nüüd esimene keikka sellega seljataga, kuidas oli? Kasutasid sisseehitatud lahendusi või tegidki Champi profiiliga ära? Kuidas lives kasutusmugavus on?
----------------------------
mitmekülgselt andetu
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Kemper Profiling Amp - kitarrivõimendi simulaator

Postitus Postitas raen »

Kuigi Kemper võimaldab keikkale piltlikult öeldes "kaasa võtta" tuhandeid erinevaid võimendeid ja nende konfiguratsioone, sõltub ju see, kuidas iga mees neid võimalusi reaalselt kasutab, vaid kasutaja soovist. Mina näiteks viskasin kõik üleliigse välja ja kasutan praegu vaid üht 1967-nda aasta Fender Champ'i profiili. Ja sinna juurde siis lisan vajadusel effekte.

Kuidas asi lives toimib? Väga mugavalt! See Fender Champi võim on just minu maitse ja sobib ka mu Kalluste tele-tüüpi pilliga kõige paremeni. Korjasin põrandalt kõik efektipedaalid ära ja jätsin ainult TC Heliconi harmonaizeri ja ühe ON/OFF-jalgpedaali, millega lülitan Kemperi efektipedaalide sektsiooni sisse-välja. Peamiselt siis soolode ajaks boosterit. Kidra läheb otse Kemperi sisendisse, TC harmonaizeri tüürimiseks on Kemperi DIRECT-väljundist võetud eraldi juhe. Tähendab see reaalses elus seda, et kidral ei ripu enam seljas ühtegi liigset vahelüli ( TC Helicon ei ole true bypass ) ja erinevus soundis ning tunnetuses on täiesti märgatav - kõik need pedaalid kamba peale seal pedalboardis imesid ikka päris täiega soundis. Nüüd aga mängiks nagu juhe otse võimu!

Kui kunagi mahti saan ja nikerdan valmis mõne keerulisema 4-a pedaaliga juhtmismooduli, või siis ostan MIDI-controlleri, eks siis saab keerukamaid juhtimis-skeeme rakendada. Aga praegune on ka hea ja Kemper reageerib väga kiiresti ( latency on alla 4 millisekundi )

Ja see originaalkott on väga praktiline. Tasub kindlasti kaasa osta, kui keikkadel plaanis käia.
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Kemper Profiling Amp - kitarrivõimendi simulaator

Postitus Postitas raen »

Murdsin siin pead, et kas on võimalik ehitada jalgpedaal, mis ühe nupu korduval vajutamisel vahetaks Kemperil üles-alla kahe preseti vahel ( st. rütmi - soolo vahel ). Välja mõtlesin!

Pilt
randal
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 99
Liitunud: 10 Sept 2011, 16:00

Re: Kemper Profiling Amp - kitarrivõimendi simulaator

Postitus Postitas randal »

No näed. Veel mõned lülitid, ühte pikka karpi ja korras :P Aga see, et response olemas on, on vägagi bro uudis. Samas, muidu, arvestades, et mu vana fenderi transikas ka nii reageerib, oleks see oodatav :) Positiivne, igal juhul, hea meel Su üle :)
----------------------------
mitmekülgselt andetu
Seidy
Äss
Äss
Postitusi: 201
Liitunud: 01 Dets 2005, 18:59

Re: Kemper Profiling Amp - kitarrivõimendi simulaator

Postitus Postitas Seidy »

Presettide vahetamisest - ametlikus foorumis räägitakse, et kahe saundi vahetamise vahel on arvestatav paus, et keset mängimist hakkab segama. Kuidas siin pool kogemused on?
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Kemper Profiling Amp - kitarrivõimendi simulaator

Postitus Postitas raen »

Seidy kirjutas:Presettide vahetamisest - ametlikus foorumis räägitakse, et kahe saundi vahetamise vahel on arvestatav paus, et keset mängimist hakkab segama. Kuidas siin pool kogemused on?
Seda läägimist kirutakse jah, aga peamiselt käib jutt Kemperi üle MIDI tüürimisest. Ja sellega on ka, et mõnel kasutajal on see lag, mõnel jälle mitte. Ma pakun, et küllap see viivitus tekib mingite teatud halbade asjaolude kokkulangemisel. Näiteks võib olla põhjuseks, kui naaberpresettidel on kasutusel erinev võimendiprofiil ja lisaks mõni eriti ressursiröövel efekt. Aga see on vaid oletus.

Mina tegin endale lihtsalt katsetamise mõttes ( et kas selline asi üldse toimb ) selle eespool postituses toodud skeemi järgi n.ö tavalise lülituse ja ei märganud küll tookord mingit häirivat viivitust. Tõsi, ma pole nüüd hiljem enam sellega tegelenud. Praegu lülitan oma keikkadel vaid boosterit sisse-välja ja see reageerib küll väga-väga kiirelt ja mängu mitte segavalt.
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Kemper Profiling Amp - kitarrivõimendi simulaator

Postitus Postitas raen »

Lisaksin veel niipalju, et kui Kemperi foorumisse süveneda, siis erinevate probleemide nimekiri on pikk. Väikefirma asi, ilmselt lihtsalt ei jõuta kõiki skeeme läbimängida ja bugid jäävad sisse. Aga ...

... kui sa leiad endale sobiva toimiva skeemi, siis piisab vaid kidra ühendamisest ja esimese akordi tõmbamisest ning sa andestad kõik need pisivead! :-)
Seidy
Äss
Äss
Postitusi: 201
Liitunud: 01 Dets 2005, 18:59

Re: Kemper Profiling Amp - kitarrivõimendi simulaator

Postitus Postitas Seidy »

Mind lihtsalt huvitas, kuidas sinul sellega kogemused on. Viivitus pidi ka siis olema, kui otse röstri pealt saundi vahetada, niiet ilmselt pole probleem niivõrd midis.
Hea(?) on see, et neil on performance mode välja arendamata, loodetakse, et seal toimib saundivahetus probleemivabalt.

Ega mind enamus bugisi ei häirigi, vähemalt mitte nii kaua kui nende jaoks lahendus on.
Järgmine nädal võtan vast Kotka käest üheks päevaks rendiks ja vaatan, kas on ostu väärt.
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Kemper Profiling Amp - kitarrivõimendi simulaator

Postitus Postitas raen »

Tegin väikse testi - mängisin mõned riffid BOSSi looperisse ja hakkasin Kemperil presette vahetama. Ja tõsi ta on - viivitus on olemas ja seda nii nuppudest, kui pedaaliga vahetades. Veider on ka, et läägi pikkus tundub olema üsna suvaliselt varieeruv, kord pikem, kord lühem. See pole mingi pikk paus, aga see pole ka välkkiire presetivahetus.

Ma eeldan, et PERFORM-mode, mis ju spetsell live-mode, on sellest jamast prii.

Iseküsimus, millal see saadavaks osutub. Just 10.jaan tuli välja 1.6.0 avalik beta ja seal küll PERFORM-modist juttu pole. Küll aga on uusi efekte ja muud nipet-näpet. Ootan ära, kuni ametlik vers väljas on, kuna mul on Kemperit töös vaja ja ei taha niisama katsetama hakata
Vasta