Morley Volume Plus - volume pedaal

Riist- ja tarkvara arvustused

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Morley Volume Plus - volume pedaal

Postitus Postitas raen »

Pilt

Ühest üsna sarnasest Morley volume-pedaalist kirjutasin ma aastaid tagasi siin - http://forums.vaikene.net/viewtopic.php?f=6&t=298

Kahjuks aga läks see pedaal toona erinevatel asjaoludel minu jaoks kaotsi ja kuna nüüd tekkis taas vajadus ja soov seda omada, siis sai ostetud "Morley Volume Plus". Muud põhimõttelist erinevust uuel, võrreldes eelmisega, pole, kui, et see uus Plus-versioon võimaldab valida kahe rezhiimi vahel - traditsiooniline volume-funktsioon ( "varbad üles" asendis on volume null ) ja miinimum-volume funktsioon ( potekast saab sujuvalt määrata, kui tugev on signaal "varbad üles" asendis ). Eelmine pedaal oli mul ainult miinimum-volume funktsiooniga ja uus on selles osas kindlasti võimalusterohkem.

Veidi erineva karakteriga on pedaalidel väidetavalt ka see, kuidas volume kasvab-kahaneb. Mul kahjuks A-B võrdlusvõimalust pole, aga fakt on see, et kõik Morley volume-pedaalid on võrdlemisi terava üleminekuga, midagi nagu ON-OFF stiilis. Morley pedaalide signaali-graafikuid annab küll muuta, painutades ja muutes fotoelementide omavahelisi asendeid ( Morley kodukal on ka vastavad õpetused üleval ), aga vähemalt minu kogemus näitab, et see terav üleminek jääb. Seega, kes soovib jalgpedaali, millega livedel sujuvalt kitarri helitugevust sättida, peaks pigem vaatama Bossi, Ernie Balli vm firma asju.

Aga "soolo-volume/rütmi-volume" jaoks, ning ka tremolo-efekti tegemise jaoks on Morley ideaalne!

Seda enam, et Morleyl pole potekat, mis aja jooksul ära kuluks ja ragisema hakkaks. Morley pedaal on tugev ja raske nagu tank, ning mehaanika väga töökindel, siin ei ole võimalik midagi kogemata puruks astuda. Pedaal võib esmakogemusel ehk pisut liigagi suur ja kobakas tunduda, aga laval "lahingusituatsioonis" saab kohe selgeks, et kõike on just parasjagu.

Soundi osas on selge, et kuna tegu on aktiiv-elektroonikaga, siis päris ilma mõjuta see kitarrisignaalile pole. Kui aga tavaliselt igasuguse lisakarbi asetamine kitarrisignaali ahelasse reeglina rikub ja degradeerib soundi, siis Morley pedaalid huvitaval kombel, vähemalt minu kõrva jaoks küll, hoopis parandavad ja rikastavad seda. Nii oli see "Little Alligatoriga" ja on ka "Volume Plusi" ning "Power Wah Volume" puhul ( viimane on mul ka olemas )

Igaljuhul on Morley pedaalist väljuv signaal "orgaaniline" ja "elus".

Ainuke asi, mis mind siin ja ka teiste Morley asjade juures natuke häirib, on see, et toitepistiku pesa ja sisendpesa on väga lähestikku. See aga tingib selle, et näiteks nurkpistikut ei ole sisendpesas just kõige mugavam kasutada - toitepistik kipub jalgu jääma. Pedalboardi ehitamise juures tuleb seega natuke rohkem vaeva näha ja toide tuua ühelt poolt ning sisendsignaal teiselt poolt Morley pedaali. Teades, kui palju on tegelikult pedaali sees tühja ruumi, võinuksid need pesad olla natuke paremeni paigutatud.

Aga kokkuvõtteks on see kõik tühiasi, võrreldes Morley kuldse soundi ja pommikindlusega!
randal
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 99
Liitunud: 10 Sept 2011, 16:00

Re: Morley Volume Plus - volume pedaal

Postitus Postitas randal »

Sa pole kaalunud toitepesa ümber paigutada? Ma päris mitme pedaali puhul mõtlen sellele variandile, ja nähtavasti tulebki ära teha, et ruumi kokku hoida... Eriti nutune on see, et ainuke pedaal, millel ülemises otsas toide on, käib mul patarei pealt (tahab täiesti eraldi toitekat saada), kuna kasutust on minimaalselt ja lisatoite vedamine on ruumi- ja kaaluküsimus :D
----------------------------
mitmekülgselt andetu
Ivar
Äss
Äss
Postitusi: 213
Liitunud: 30 Okt 2006, 14:12

Re: Morley Volume Plus - volume pedaal

Postitus Postitas Ivar »

Omades mitu aastat Morley mini wah-volume pedaali, võtsin täna ette volume osa modifitseerimise, et muuta reguleerimine sujuvamaks. Kui wah-i karakteristiku sain valgusdioodi painutades paika, siis volume puhul see ei õnnestunud. Veidi googeldamist ja leidsin lahenduse. Fototakistiga LDR1 jootsin paralleelselt 1 megaoomise takisti ja pedaali käik muutus sujuvamaks volume maksimaalses osas. Ehk teisisõnu-volume ei kuku enam nii järsult. Pedaali karakteristik peaks olema nüüd lineaarsem või suisa antilogaritmiline. Kuna erinevatel pedaalidel võivad tähistused erineda, siis lisatakisti tuleb ühendada selle fototakistiga, millele langeb valgus pedaali maksimaalse helitugevuse juures (varbad all). Kes pole elektroonikaga kursis-siis fototakisti on see, mis asub valgusdioodi vastas, ning püüab kinni valgusdioodist tuleva valguse. Head katsetamist!
Vasta