Marchrabbiti esimesed proovisalvestused

Musa - kuulamiseks ja kommenteerimiseks

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
Marchrabbit
Äss
Äss
Postitusi: 221
Liitunud: 15 Mai 2009, 22:51

Marchrabbiti esimesed proovisalvestused

Postitus Postitas Marchrabbit »

http://sites.google.com/site/marchrabbi ... ects=0&d=1

http://sites.google.com/site/marchrabbi ... ects=0&d=1

Need kaks on siis esimesed koduste vahenditega tehtud salvestused. Eelkõige palun arvustusi ja soovitusi vokaali osas. Nagu siin ühes teises teemas juttu tegin,üritan alles oma hääle suhtes selgusele jõuda. Kas sellise häälega on ikka mõtet laulmist üritada? :?: Mulle on öeldud,et minu hääl jääb nõrgaks. :oops: Need lood on salvestatud ka väga tagasihoidliku mikriga (hind oli 49 eek) :wink:
Jään ootama arvamusi ja soovitusi.

Lisatud: Kas siia ikka tohtis teiste autorite lugude esitusi üsles riputada,või tohib ainult omaloomingut panna.? Sorry,kui olen millestki valesti aru saanud. Kui vaja koristan oma asjad siit ilusti ära.
ansambel "Lihtsad Poisid"
alland
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 63
Liitunud: 15 Juul 2009, 20:13

Re: Marchrabbiti esimesed proovisalvestused

Postitus Postitas alland »

Täitsa põnev. eks vokaali hindamine on alati subjektiivne ja keeruline. Ma arvan, et tasub edasi vaeva näha küll, mitte et nüüd kiire lauljakarjäär lausa terekndamaks, aga siiski :)

Minu jaoks olulisem on hääle karakteristika ja isellomulik tämber - see on täitsa olemas ning see paneb tähelepanelikumalt kuulama. Ma arva, et hääl ei ole igav, vaid iseloomuli, pehme, sensuaalne, igatsev (lood olid ka natuke nii valitud).

Artikulatsioon on hea, sõnadest saab väga hästi aru ja asi on normmalne, lihtne, pingutamata, võib-olla veidi äraolev ja unenelv - jällegi repertuaarivalik mängib ka rolli.

Hääl on koolitamata - väike hääleseade kursus ei teeks liiga, et teada saada, kuidas oma häälematerjalist maksimaalne kätte saada ja mismoodi oleks mõistlik oma hääleelundit juhtida nt kõrgemate ja madalameta kohtade peael, valjusti lauldes ja vaiksemalt lauldes.

Täpsust - tuleks lihvida, et ei oleks üle nurga laskmisi ja kõikumisi. Sellele saab mõnikord kaasa aidata sellega, et kuuled paremini kõrvas harmooniat või on taustalauljad, kes toetavad mõnikord. Ja oled teadlik, et kiusatus on veid üle nurga lasta, siis tead olla tähelepanelik.

pane julgelt edasi.
Korg KronosX & M3 & Pa2x Pro • NI Komplete 7 & Kore 2 • Reaper • Ableton • Omnisphere • soundcloud.com/allandd
Marchrabbit
Äss
Äss
Postitusi: 221
Liitunud: 15 Mai 2009, 22:51

Re: Marchrabbiti esimesed proovisalvestused

Postitus Postitas Marchrabbit »

Tänan arvustuse eest. Mulle pakuti võimalust minna koori laulma.Mõtlesin,et seegi võiks olla häälele treening? Samas osalen ka 3 liikmelises bändis oma sündiga,kus eriti soolosid teha polegi eesmärk. Kahehäälne laul võiks olla parim lahendus?
ansambel "Lihtsad Poisid"
alland
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 63
Liitunud: 15 Juul 2009, 20:13

Re: Marchrabbiti esimesed proovisalvestused

Postitus Postitas alland »

Koor on ikka abiks, kui koorijuht oskab veidi hääleseadet ka, siis see arendaks ja hoiaks häält vormis. Mitmehäälne laul eeldab veidi seadmist üldjuhul, enamus levilugusid läbivalt mitmehääselt ehk ei sobi, aga siis teatud kohad saab mitmehäälseks seada.
Korg KronosX & M3 & Pa2x Pro • NI Komplete 7 & Kore 2 • Reaper • Ableton • Omnisphere • soundcloud.com/allandd
Seidy
Äss
Äss
Postitusi: 201
Liitunud: 01 Dets 2005, 18:59

Re: Marchrabbiti esimesed proovisalvestused

Postitus Postitas Seidy »

koor ei anna muidugi sama trenni, mis eraöpe soololaulu öpetaja juures aga vöin ka omast käest kinnitada, et möjub see siiski :wink:
Marchrabbit
Äss
Äss
Postitusi: 221
Liitunud: 15 Mai 2009, 22:51

Re: Marchrabbiti esimesed proovisalvestused

Postitus Postitas Marchrabbit »

Hetkel käivad läbirääkimised hääleseade kursuse võtmiseks. Vastutasuks pean sinna koori laulma minema,mida see sama õpetaja juhendab :roll: Olgu siis aumeeste mäng.
ansambel "Lihtsad Poisid"
Vasta