buena vista jazz club

Musa - kuulamiseks ja kommenteerimiseks

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
madpac
Tegija
Tegija
Postitusi: 25
Liitunud: 07 Dets 2009, 17:33

buena vista jazz club

Postitus Postitas madpac »

Tere, olen siin uustulnuk. Postitan siia ühes stiilis lookese, millega ma just igapäevaselt ei tegele.

"Naturaalsed" pillid on tehtud reasonis ja kogu krempel on kokku pandud ableton live'ga.

http://www.dj-madpac.com/m/buena_vista_jazz_club.mp3
PriitS
Äss
Äss
Postitusi: 107
Liitunud: 20 Veebr 2006, 19:51

Re: buena vista jazz club

Postitus Postitas PriitS »

Tere
mul on sulle üks hää soovitus.
Võta mõni originaal lugu kuulamiseks, mis on ülesehituselt sama, sama koosseisuga: kas või Charlie Parker Bill Evans, Herbie Hancock.
Kuula natuke neid instrumente, kuidas nad kõlavad ja võrdle enda omaga. Ka elektroonilisi pille on võimalik kõlama saada, kas või nivoolisse balanssi.
Hetkel on nii et igamees on saanud mingi üksiku instrumendi elemendi, kusagil eraldi nurkades ja mängib seda omaette!

Mulle väga meeldis alguse "taldrik" - iseenesest väga huvitav tämber sellise musa jaoks: nagu keegi mängiks harjasega vastu raudtoru :) miks mitte..
Trummid kuuluvad kategooriasse "freejazz"!
Klaverimängijale ja bassimängijale üks soovitus.. kui te olete kokku leppinud, et mängite ainult ühte riffi... meil on olemas ka teisi helistike. Kasuta julgelt transpose võimalusi. Saad palju huvitavama tulemuse, kui et kuulata ühte korduvat asja samast helistikust!

PriitS
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: buena vista jazz club

Postitus Postitas raen »

Päris intrigeeriv heliriba!

Pean kohe ütlema, et mulle isiklikult ka sellist stiili muss meeldib. Eriti muidugi, kui live-band mängib.

Siin oli asi muidugi masinlik ja kohe esimeste taktide ajal jõudis teadvusse, et sämplid pole mitte kõige kvaliteetsemad. Eriti hakkas paremal kanalis töötav taldrik suht kähku ajudele.

Siis aga mingil hetkel nagu suhe muutus ja see masinlikkus ja kordumine hakkasid pigem lahedana tunduma. Sisekujunduses on teada trikk, et kui on tarvis mingit ruumi disainida ja seal on mingid halvad nüansid ( näiteks mingid torud, mida ei saa ära lõigata ega peita jne ) siis tuleb neid kujunduses pigem rõhutada ja suhe asjasse kohe muutub.

Sama ka siin - mulle tundub, et kui üritada neid natuke kilult kõlavaid sämpleid humaniseerimise jm trikkidega "livemaks" ajada, siis kõlaks ta ikka nagu "humaniseerida püütud masin".

Selle asemel aga on autor masina masinlikkust pigem mõnuga presenteerinud ja kokkuvõtteks on tulemus väga fun! :)
PriitS
Äss
Äss
Postitusi: 107
Liitunud: 20 Veebr 2006, 19:51

Re: buena vista jazz club

Postitus Postitas PriitS »

Isiklikult laon välja kohe esimesed mõtted mis tekivad, KUID...
Hea, et on olemas Raen, kes oskab välja tuua ka positiivse poole või siis vaadata asju hoopis teisest küljest!
Fun - miks mitte! :wink:
Vasta