Raen "Raske valik"

Musa - kuulamiseks ja kommenteerimiseks

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Raen "Raske valik"

Postitus Postitas raen »

Ühed valimised alles ju olid, järgmised varsti tulemas ... :D

Aga see siis siin üks huumoriga tehtud ja loodetavasti ka huumoriga kuulatav lugu. Samas, loo sisu on minu arvates üsna eluline - tuleb ju sageli igasuguseid valikuid teha, kas me neid aga õigeid teeme ... Teisalt aga, ei maksa ju ka muretsemisega üle pingutada, seda enam, kui kokkuvõtteks polegi valiku tulemus alati nii oluline ... :D

Loo tümaka osa nikerdasin kokku Reasonis erinevatest Rex loopidest. Põhiosa on mingitest housi asjadest, vahepeal tuleb ka latino percussione juurde. Kuna aga minu loo tempo on suht kiire ja loobid originaalis palju aeglasemad, siis tuli neid kõvasti mudida, slice ümber tõsta jne. Aga Reasonis on seda väga mugav teha, näiteks valmistümakast ainult üksik kickdrum-i slice välja võtta jne.

Üldse on nii, et MIDI asjad on Reasonis tehtud, audio ja kokkumiks Logicus.

Basskidra on Reason Bass refill, Logicus panin veel bassivõimu simu otsa. Sündipiuksud on Reasoni Thor.

Saatekidra on minu mängitud, arvutisse võtsin puhta signaali ja Logicus siis juurde võimusimu, pluss simuga koos olev tremolo efekt ja vedrukaja. Võetud on kaks duublit ja panoraamis laiali keeratud. Soolokidra on samuti puhtalt arvutisse võetud, seal võimusimu juurde, pluss veel teises pooles Logicu Autofilter plugin otsa - päris hea "wau", mis? 8)

Ise siis lauldud, taustavoc on aetud stereos panoraami, et täidaks paremeni. Leadvokaalile panin arvutis juurde ainult kerge ruumireverbi, lintamise ajal sai Focusrite eelvõimust kompresseeritud ja kusagilt 300 ... 400 Herzi juurest keskmisi lõigatud, mis mul muidu kipuvad tavaliselt väga domineerima jääma. Ei tea, kas sai ka hää?

Miksing käis läbi Vintage Warmeri, et träkid püsiksid paremeni koos, 30 Hz ja 20 KHz on ära lõigatud. Natuke stereolaiendit ka.

Tulemus on siin - http://www.vaikene.net/raen/musa/raskevalik.mp3
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Raen "Raske valik"

Postitus Postitas raen »

Sama lingi all nüüd natuke kõpitsetud versioon - mängisin ka akustilise kidra juurde ja väike remix ka
globe
Tegija
Tegija
Postitusi: 33
Liitunud: 13 Dets 2008, 22:51

Re: Raen "Raske valik"

Postitus Postitas globe »

Lahe lõbus l'doradolik lauluke! Tekst ja ülesehitus mõnus. soolokidra saund sobib sinna ülihästi, samuti latiinorütmid, mis kui moos pirukas :)
Aga ca 2:15 lööb mõneks ajaks madala (võimu)müra sisse, see vist pole nii mõeldud?
Ja miks ma ei ole seda lugu Raadio Elmaris kuulnud? :wink:
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Raen "Raske valik"

Postitus Postitas raen »

globe kirjutas:Lahe lõbus l'doradolik lauluke! Tekst ja ülesehitus mõnus. soolokidra saund sobib sinna ülihästi, samuti latiinorütmid, mis kui moos pirukas :)
Aga ca 2:15 lööb mõneks ajaks madala (võimu)müra sisse, see vist pole nii mõeldud?
Ja miks ma ei ole seda lugu Raadio Elmaris kuulnud? :wink:
Kusjuures, kui ma nüüd kuulama hakkan, siis nagu oleks jah mingisugune madal kõmin seal. Mis ja miks see on, ei teagi. Kahjuks pole ka enam projektifaili alles, et lahti harutada ja vaadata.

Aga miks Elmaris ei kõla ...

Lugu on küll riiulil seal olemas, aga aktiivses playlistis mitte. Ma pole kunagi oma "tutvusi" Elmaris ära kasutanud ja enda lugusid nui-neljaks eetrisse suruda üritanud. Muusikatoimetaja jaoks on minu lood täpselt sama lähtepositsiooniga, kui iga teise eesti bändi/artisti omad ja ju siis seekord polnud see lugu piisavalt hea, et aktiivselt eetris mängida.
PriitS
Äss
Äss
Postitusi: 107
Liitunud: 20 Veebr 2006, 19:51

Re: Raen "Raske valik"

Postitus Postitas PriitS »

See madal bassi jõmin peaks olema basstrummi suht pikk sustain. Koos basskidraga ei ole seda lihcalt kuulda.
Olen ise ka selle reha otsa astunud, kui olen autos oma lugu kuulanud, et mis kurat seal all jõmiseb, nigu bass mängiks all sekundeid.. päris kole. Ja miskipärast see viga stuudio kõlaritega välja ei tulnud :(
Vasta