Uut musa: "Green Dream"

Musa - kuulamiseks ja kommenteerimiseks

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Uut musa: "Green Dream"

Postitus Postitas StargateMax »

Tere!
Vaatan, et ikka väga ammu pole keegi siin tegutsenud. :D

Tegin siis ühe loo eile-täna, aga nagu ikka ja jälle, ma ei suuda seda mujal kui kõrvaklappides õigesti kõlama saada ja ma ei tea, mis on valesti.

http://picosong.com/KirE/

Ma sealjuures ei mõtle seda, et lugu on ehk liiga pannkoogiks pressitud, vaid pigem tämbrit, kõla, mudasust, metallisust.
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Uut musa: "Green Dream"

Postitus Postitas raen »

Mul käib siin elamise renoveerimine ja stuudio on laiali lammutatud ja kilesse pakitud, seega sain kuulata ainult läpakast ja kõrvakatega. Aga peamine on, et sa ikka tegutsed ja teed endiselt seda sulle omast muusikat! :-)

Minu arvates küll soundiliselt midagi valesti pole.
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Re: Uut musa: "Green Dream"

Postitus Postitas StargateMax »

Heh :D Ikka teen, see on kirg! Lihtsalt pole olnud aega eriti midagi uppida ja jagada. Tahan kunagi endalegi muusikastuudiot, hetkel pole võimalusi (ruumi jne.)

Autos kõlas kuidagi plekiselt, aga nüüd tundub, et uuema versiooni sain paremaks, lisasin waves "oneknob phatter" süntidele peale, muutus mahedamaks kohe.
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
Kasutaja avatar
hall kass
Tegija
Tegija
Postitusi: 44
Liitunud: 10 Juun 2007, 22:53

Re: Uut musa: "Green Dream"

Postitus Postitas hall kass »

Pole ise kah kaua siin käinud... nüüd viskasin pilgu peale. Chill lugu. Kvaliteedi kohta oskan vaid niipalju öelda, et mina pole vaatamata aastatepikkusele nikerdamisele veel sellist sära oma muusikas saavutanud. Võibolla mõnele polegi seda antud...
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Re: Uut musa: "Green Dream"

Postitus Postitas StargateMax »

Sära? :O Ja mulle alati tundub, et ma ei suuda seda õiget puhast heli kätte saada. :(
Ka selle tegin kõrvaklappidega.

Kuid 2018.a jooksul on asi paranenud. Jaanuaris soetasin endale korralikud stuudiomonitorid ja muudki stuudiotehnikat. Sain ka jälile sellele veale, mis põhjustas reeglina sellist "topsiku-heli", mis tihti ka kiskus mudaseks.
Põhjuseks oli kõrvaklappide heli kruttimine EQ-ga "vingemaks" -- piirasin keskmisi tugevalt maha, et esile tuleks rohkem bassi ja kõrgeid. Sellest tingituna ma eriti ei kuulnud paljusid nüansse ja ka reverb tundus nõrk. Seetõttu olidki mu lugudes keskmised natuke domineerivad ja reverb samuti. Pidevalt kasutasin räigelt EQ-d, et keskmisi maha tõmmata. Kokkuvõtteks tuli välja kuidagi plekine ja moonutatud heli. (katku või juukseid!)

Tänu stuudiomonitoridele ma sain asja korda -- avastasin üllatusega, et süntidest tulevat heli polegi vaja EQ-ga räigelt piirata! Volume on täiesti piisav, et kõik korrektseks miksida. :D EQ-d kasutan nüüd natukene õrnalt siit-sealt kohendamiseks (peamiselt sämplipõhiste helide jaoks), aga enam mitte räigeks piiramiseks globaalselt.
Ka oma kõrvaklapid (Sennheiser HD 650) jätsin "flat EQ" peale nüüd. Ja üllatav on see, et nendest kostuv heli sarnaneb monitoridele. :D

Nüüd kostab muusika ka autos täitsa ehtsalt. Varem kogu aeg "see miski" kraapis kõrva ja frustreeris mind.

Kokkuvõtteks: õige miksimine on tohutult oluline, et saavutada hästi kõlav tulemus.
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
vqlur
Algaja
Algaja
Postitusi: 3
Liitunud: 10 Aug 2018, 15:00

Re: Uut musa: "Green Dream"

Postitus Postitas vqlur »

Oioi, mulle meeldib
Genere: trance - asi millest minusugune taat tavaliselt ettevaatlikult ringiga mööda läheb
Aga selline asi meeldib, kuulates tekivad mingid mõtted ja tunded, nuh nagu fiiling vä :)
Vasta