vokaalieffekt

Muusikast ja muustki ...

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

vokaalieffekt

Postitus Postitas StargateMax »

tre,
mind huvitab väga, kas keegi teab, kuidas nimetatakse seda effekti, kus lauluhääl
muudetakse sujuvast üle astmeliseks, nagu inimene laulaks
läbi klahvpilli, kui nii saab nimetada. Näiteks üks esimesi sellise
effekti kasutamisi oli Cher'i laulus "Believe".
Project X
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 215
Liitunud: 09 Aug 2005, 16:01

Postitus Postitas Project X »

Tere :)

Cher'i loos Belive kasutati minuteada Vocali kõrguse muutmist. Laulis näiteks pool tooni madalamalt selle noodi sisse ja pärast tarkvara abil väänati kõrgemaks. Tulebki umbes sellie formant sound.
Teine võimalus on Vocoder...see siis selline seade millel 2 sisendit ja üx väljund kust tuleb 2 sisendi sagedusel moduleeritud signaal. Töötab siis nii, et esimesse sisendisse läheb heli mida tahad muuta teine on carrier ehk siis moduleerimis heli.
Praktiliselt toimib siis asi vist nii, et vastavalt teise heli sagedusele hakkab vokooder juhtima esimesse sisendisse lastud heli sagedusel.
Saab ka sarnase effekti.
Kõrguse muutmise jaoks oli AKAI'l vist pitch right ise kasutan Antares Auto-tune 4.
Steinbergil oli vocali väänamiseks veel mitmeid VST pluginaid.
Raen võib mind parandada kui eksin :roll:

Niih uurisin natukene seda täpsemalt - mida siis lõpuks konkreetselt selleks kasutati :P
Digitech Talker - Üks vanemat tüüpi kitarri effektikas.
Sellega saadi vokoodrile sarnane effekt, aga natuke selgema kõlaga
Carrier signaal anti Nord Lead'i rack variant virtualanaloog süntesaatoriga.
Muudeti kõrgust carrier signaalil ja ajastust, et effekt tuleks paremini esile.

täpsemalt saab lugeda
http://www.soundonsound.com/sos/feb99/a ... cks661.htm
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

tänud vastuse eest! :)
proovin ja katsetan...
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

ma proovisin Reason 3 vocoderiga ja subtractoriga, sain mingi effekti kätte küll, aga pole eriti puhas. Vbla pean mingi teise heli panema carrieri heliks.
EI tea, kui hea/halb asi see Reason üldse on? Asja ajab ära küll.
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Selle efekti, mida sa otsid, nimi on siis jah AUTO TUNE. Cheri hääle saadki nii, et laulad "mööda" aga paned efekti väga räigelt.

Tuntumad proged ehk Antares Autotune ja ka Melodyne ( http://www.celemony.com/melodyne/ )

Auto-tune VST-dest on ka siin juttu ja vist olid ka mõned päris tasuta vidinad üleval
http://www.kvraudio.com/forum/viewtopic.php?t=103635
Viimati muutis raen, 19 Sept 2005, 13:19, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Mis aga Reasonisse puutub, siis minu arust on see igati bro, kui teed sellist tehnilisemat musa. Reason on küll suletud süsteem ja sellest johtuvalt ka piiratud/tülika laiendamisvõimalusega, samas aga just tänu suletusele ka väga ökonoomne ja võrratult stabiilne.

PS. Mulle meenub, et mul veel ikka müümata see refill http://www.sonicreality.com/viewDetails ... ductID=104 :)
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

Saingi nüüd selle effekti kätte Antares Auto Tune-ga :)
(ainult ma ei ole aru saanud, kas üldse ja kuidas real-time effekti sellega teha...)
See astmeline effekt, mida ma vocoderiga katsetasin, jääb kaugele maha. Vocoderiga saan siiski põhiliselt teha hääle robotlikuks ja akordiliseks.
Tänud :)
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Project X oskab sulle ehk lähemalt seletada, kuidas AutoTune`i reaal-ajas kasutada. :roll:
Project X
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 215
Liitunud: 09 Aug 2005, 16:01

Postitus Postitas Project X »

Antares Auto-Tune - reaal ajas mõeldakse vist midagi taolist, et midi track jookseb helidega kõrval ja vastavalt sealsele noodile teeb paranduse.
Isiklikult pole ma seda nii tööle saanud, aga programm võimaldab küll seda vähemalt teoreetiliselt peaks võimaldama.
Kui keegi tööle saab selle siis võiks mulle ka teada anda.
Näiteks varem Adobe auditionis sain ma seda kasutada lihtsalt nii et mängisin vastavad noodid sisse mis kindlalt seal olema peavad ja programm ise tegi paranduse kui oli vaja.
Sonari puhul on üldse see midi värk väga nõme. Auto-tune siseselt ei luba ta midi klaviatuuri kasutada. Ütleb vist et vastav midi in/out on hõivatud vms.
Võimalik, et mul endal konfis miskit valesti aga foorumitest olen lugenud et Sonaris ei pruugigi need asjad töödata.
Sama probleem on olnud Auto Harmonizeritega - lihtsalt ei tule midi signaalid VST pluginasse.
Võimalik et Logic'u või Cubasega asi töötaks. Peaks kunagi katsetama kui need proged kuskilt saan.
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Ma pole Antarese Autotune`i ise eriti näppinud, küll aga AKAI oma. Tavaliselt on sellistel progedel kõigil automaatika peal. Selles mõttes, et määrad ära helistiku, milles lugu jookseb ( või kindlad noodid, millesse siis proge hääle lükkab ) ja siis veel selle, kui jõhkralt proge signaali editeerib. Ja riputad siis proge oma vokaaliträkile selga. Edasi ongi nii, et proge tunneb reaal-ajas ära, kui pitch on vale ja lükkab selle paika.

Teine võimalus on siis kas MIDI signaali kasutades ( mängid audioga kõrvuti MIDI noote, mille järgi aetakse audio paika ), või siis graafiliselt ( kogu loo vokaali võid sõnahaaval paika ajada ).

Üldiselt olen lugenud, et Melodyne pidi kõige popim olema.

PS. Roland tegi ka vastava proge ja see on uue Sonar 5-ga kaasas.
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

ka Cubase puhul ei lase antares end midiga reaalajas kontrollida.Kuigi see võimalus oleks nagu olemas .Ilmselt on asi ka viitsimises,sest eriti süvenend ma sellesse probleemi ei ole.Kui keegi "luku lahti " rehkendab siis andku teada :wink:
Project X
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 215
Liitunud: 09 Aug 2005, 16:01

Postitus Postitas Project X »

Olen saanud reaalajas kontrollida :) kuskil siin foorumis ma kirjutasin ka sellest :) võlusõna oli multi client midi vist. Põhimõtteliselt tuli tekitada virtuaalne MIDI port arvutisse ja läbi selle sai sinna suunata.
Vasta