Probleem Sonariga

Muusikast ja muustki ...

Moderaator: Moderaatorid

Külaline

Probleem Sonariga

Postitus Postitas Külaline »

Tere!
Mure siis selline:Kuna hiljuti oli võimalus endale muretseda Sonar 4.02 Producer Edition,siis on ta mul nüüd olemas.Aga programmi käivitades viskab ta mulle millegipärast ette kasti,kus käsib valida MIDI-outputid.Pärast valimist tuleb ette veateade "You didn`t select MIDI-outputs,that means you can`t hear anything to play" vms.Enda meelest nagu valisin,aga kasu ei midagi-ikka kordub sama jama.Lahendus on ilmselt väga lihtne,aga mitte minu jaoks,kuna pole Sonarit varem kasutanud.Ehk oskab keegi seletada,milles asi olla võiks?
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Tere!

Mis helikaart sul on?

Üldiselt peaks asi paika saama nii, et tõmbad Sonari käima ( kui ilmub veateade, võid seda ka eirata ), options - MIDI devices. Avanenud aknas teed hiirega aktiivseks st. tumedaks need MIDI draiverid, mida tahad kasutada ( tõenäoliselt on sul seal kastis Microsofti enda asjad pluss siis helikaardi omad, need viimased tuleks siis aktiivseks teha ), edasi OK ja peakski korras olema.
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Olen juba ka seda proovinud,aga miski ei aita.Täpselt sama teate viskab ette.MIDI-devicesid on seal nimekirjas ainult üks ja kui selle tumedaks teen,ei juhtu midagi-ikka sama teade.
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Siis on sul ikkagi mingi tõsisem kamm Sonari ja helikaardi vahelises suhtlemises - üks ei leia teist üles. Mõnigi kord on abi sellest, kui teed kõik puhtaks ja installid kõigepealt helikaardi draiverid uuesti ja siis sekventser uuesti.
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Ehk oleks abi uue helikaardi panemisest?Nagunii on see lähiajal kavas,sest vana on SoundBlaster.Tänud igatahes abi eest!
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Taevas läheb ka sinisemaks ja rohi rohelisemaks, kui SoundBlasterist vabaned, usu mind! :D
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Sonar on VAIT...

Postitus Postitas StargateMax »

Ka minul on sama häda. Proovin praegu Sonar 5-t ja mingit piuksugi ei tee.
Aga kas viga ei või järsku olla mu helikaardis üleüldse?
Mul on praegu veel emaplaadil mingine VIA AC'97 (5.1) või umbes nii.
Eraldi kaarti ka praegu pole saanud, sest raharessursid on läinud nagu mujale :roll:
Muidu mul on see 64-bitine Sonari versioon, winxp x64 peal, AMD 64 3000+ 939.

Äkki keegi teab, kas sellise emaplaadi-helikaardiga üldse saab seda tööle? Ma muidu ei viitsi hakata niisama proovima, vaheldumisi nii mahukaid installe/uninstalle tegema. :wink:
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Minu kogemus näitab, et kui soetad endale õige helikaardi, siis kaovad igasugused probleemid lihtsalt ise-enesest.

Ma ei usu hästi, et sa emaplaadile integreeritud kaardiga midagi tõsisemat teha saad - rohkem maadled erinevate jamadega ja mingit head soundi sealt niikuinii ei tule.

Usu, ei ole mõtet ise oma enda elu raskeks teha! Parem kogu see paar tuhat krooni ja osta M-Audio või Terrateci odavaim kaart, ning kõik hakkab hoobilt toimima!
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

nii, aga nüüd ma tõmbasin sellele AC'97-le uue draiveri ja hakkas häält tegema, ilma reinstallimiseta. Tuli kohe ka kuni 192khz tugi, aga nüüd on järgmine jama, millega pean vast ise pead murdma mingite õpetustega :roll:
Sonar teeb ainult sedasama midi-häält, mida nt mu mobla polühelin...
Et siis ei teagi, kuidas saada sinna wav'id ja panna sündid jm tööle, nii et tuleks õige hääl, mitte mingi Microsoft'i GS Synth. :)
Selle peaks see mu onboard "helikaart" ikka välja pigistama?
Topin siis nina help'i praegu, kuigi ega mul pikka püsimist pole, kui mõne päevaga midagi aru ei saa, siis kolin Reasonisse tagasi, kuigi viimase heli ja hääled on kangesti üksluised ja ära tüüdanud. :wink:
Project X
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 215
Liitunud: 09 Aug 2005, 16:01

Postitus Postitas Project X »

teoorias on asi nii, et paned mingi softsündi paika. Tekib või tekitad 2 kanalit. Üks neist on Audio oma ja teine Midi. Midi kanali väljundi suunad audio kanali sisendisse. Audio kanali väljundi suunad oma helikaarti või mõne Bus'i peale.
Midi kanalis klõpsides peaks tulema heli. DX süntide aknas peaks saama määrata, et automaatselt tekitab 2 kanalit Midi ja First output või midagi sellist.
Mul läks pool päeva selle ära tabamiseks kuidas suunata asju.
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

no mina tegin tutoriali läbi ja see asi käis jah nii.
AGA mul ei hakanud mängima ega häält tegema. :(
Kui oli sisendis mingi sünt ja väljundis mu helikaart, ei saanud play-nuppu vajutada, aga kui jätsin ainult väljundi või ainult sisendi üksi alles, läks track jooksma, aga siis ju loomulikult häält ei tule... :?
Ehk peabki uue eraldi helikaardi hankima...
Tutoriali pildil oli SB Live, see maksab u 400.-
Aga jälle mainitakse ikka, et SB on solk jne. Aga parem kui see onboard-jama.
Muidu niikaua ei saa midagi teha, kui ta ei lase play'd vajutada ega tee piuksugi... olgugi, et sisend-väljund on õpetuse järgi paigas. :roll:
Kasutaja avatar
valdek
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 80
Liitunud: 18 Okt 2004, 21:29

Postitus Postitas valdek »

StargateMax:Mul on ka helikaart pakkuda.Audigy2.http://www.digit-life.com/articles2/cre ... gy2/.Endal oli ennem peal.Nüüd ostsin M-Audio Audiophile.
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

see Audigy on tegelt liiga kallis, SB Live peaks ju ikkagi ka töötama... Oli mingi 7.1 ja 24-bit.
http://www.hinnavaatlus.ee/products/Arv ... did/27592/
Kasutaja avatar
valdek
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 80
Liitunud: 18 Okt 2004, 21:29

Postitus Postitas valdek »

:) Eks ajab asja ära ikka aga Audigy-l on mugav esipaneel,kuhu saad ühendada mikri,klapid,midi juhtme jne,pole vaja arvuti taha ronida.
Project X
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 215
Liitunud: 09 Aug 2005, 16:01

Postitus Postitas Project X »

Lõpetage pull ära SB asjad on mängimiseks mitte muusika tegemiseks!!! Mingil odaval SB Livel ei saagi olla häid DAC muundureid peal. Mul endal olnud Live ja Audigy. Mõlemal kaardil sisendid mürisesid nagu saatanad, aga midagi nagu sai ikka salvestatud.
Pealegi kesk sagedused on kohutavad nendel kaartidel ja kõrged kahtlased.
Varem arvasin ise kah et vahet pole. Sain Raen'i E-MU kätte ja ausalt ma sain uuesti kuuljaks.
Kogu parem see 2000 EEK ja osta normaalne asi mida ei pea mitu aastat välja vahetama.
Vasta