odav kodustuudio

Muusikast ja muustki ...

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
-flameworks-

odav kodustuudio

Postitus Postitas -flameworks- »

tere kõigile vanadele tegijatele!

tekkis pisike plaan hakata rajama midagi kodustuudio sarnast. et näiteks sõprade/tuttavate lugusid salvestada. ja eesmärk siis võimalikult odavalt läbi saada. küsikski siis, et mis on esmane asi, mis tasuks muretseda.
olemas hetkel:
1) arvuti: celeron 490Mhz :oops: 256MB ram, 80GB, Creative SB 5.1
2) Trust 5.1 kõlarid
3) Philips SBC MD110 mikrofon
4) ehituses hetkel võimendi (Majak 233 osadest) ja pisike helipult

mis siis veel juurde osta/muretseda tasuks?
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Tere tulemast pardale, -flameworks-!

Kui sul on plaan võimalikult odavalt hakkama saada, siis ma kujutan ette, et ka juba olemasolevaga saad sa midagi teha. Küll aga ainult MIDAGI, sest su riistvara on ikka päris nõrguke.

Kardan, et ega sul eriti palju tänapäeva tarkvaralisi sünte sellega käima tõmmata ei õnnestugi, sestap vast pead pigem "päris" instrumente kasutama.

Aga nende salvestamiseks vajad igal juhul tarkvara ja ühe sellise leiad suisa tasuta - http://www.kreatives.org/kristal/index.php

Kui sa aga siiski tahad oma süsteemi täiustada, siis mina alustaks võimsamast arvutist-uuest helikaardist.

Edu!
-flameworks-

Postitus Postitas -flameworks- »

katsetanud selle arvuti peal fruityloopsi, arvatavasti mitte proffidele eriti võimalusterohke programm, hetkel lugudele taustasid teinud ejay-ga (samamoodi, nagu fruityloopsi puhul), salvestamiseks hetkel Sony Sound forge, tausta ja sõnade kokkumiksimiseks kindlat programmi pole (mixvibes pro 5)
Project X
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 215
Liitunud: 09 Aug 2005, 16:01

Postitus Postitas Project X »

Mõttekaaslasi on alati tore näha :) aga sellise konfiga peaks (pead ei anna) jooksma Reason 2.5 või 1.0 - Reason 3.0'ga pole enam nii kindel. Kõlalt on natuke parem kui FruityLoops. Selle kõrvale soovitaks näiteks Cool Edit pro 1.2 (kogemused näitasid, et kõige vähem sööb resurssi). Tasuline värk kõik muidugi :roll: . Ise kasutasin sarnast kooslust päris kaua ja siis oli mul 500MHz ja 192MB RAM'iga masin.
esc
Algaja
Algaja
Postitusi: 5
Liitunud: 22 Aug 2005, 20:24

Postitus Postitas esc »

hmm omast kogemusest tean öelda, et 490Mhz VST pluginad eriti kasutada ei saa, laed paar tykki sisse ja ongi ressurss ocas... rääkimata efektidest

paremat arvutit on sul kyll vaja....
Ei millegi masinavärk!?
.:: DrEsc.tk ::.
Pilt
Muhv2003
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 62
Liitunud: 14 Jaan 2006, 11:43

Stuudio ehitusest:

Postitus Postitas Muhv2003 »

K6ik me soovime saada k6ike v6imalikult odavalt.
Kuid tuleb valida alati k6ige optimaalsem hinna ja kvaliteedi suhe.
Kui läheb otsustamiseks mida ja mis hinnaga osta, soovitan alati uurida konkreetse toote kohta, mida arvavad sellest kogenud tegijad. Soovitan uurida enne ostu, mida arvad konkreetsest tootest sellised muusika ajakirjad nagu: Future Music, Computer music. Need ajakirjad on suurem osa myydavaid vidinaid 2ra trestinud ja avaldanud sellest ka artikleid. Artiklid ja ylevaated on v6imalik google-i neti otsingu mootorist kenasti yles otsida ja kindlasti saab sealt konkreetse toote kohta v2ga v22rtuslikku infot.
Olen oma ostud k6ik eelnevalt review-dest yle vaadanud ja sellise meetodiga nii kergelt juba 2mbrisse ei astu.
Enne juba koguda kauem raha ja osta asju pikema aja peale , kui et kohe osta k6ik odavad asjad 2ra ja p2rast veenduda et ostud pole ikka need mida vaja oli v6i et kvaliteet pole ikka see mida loodeti saada.
Sry kui asi liiga targutamisena tundus , aga nii see on.
Chorome
Algaja
Algaja
Postitusi: 6
Liitunud: 19 Dets 2005, 10:21

Postitus Postitas Chorome »

-flameworks- kirjutas:katsetanud selle arvuti peal fruityloopsi, arvatavasti mitte proffidele eriti võimalusterohke programm, hetkel lugudele taustasid teinud ejay-ga (samamoodi, nagu fruityloopsi puhul), salvestamiseks hetkel Sony Sound forge, tausta ja sõnade kokkumiksimiseks kindlat programmi pole (mixvibes pro 5)
Niinii. Esmalt mainiks ära, et Fruityloops (ehk FL Studio) ei ole kindlasti võrreldav eJay-ga!!! :roll:
Muideks ka eesti tantsumuusika tippude (nimesid nimetamata, pole minu öelda) hulgas on kasutusel FL Studio. Programmi uuem versioon, v6 on kindlasti helikvaliteedilt juba samm edasi.
Ning see, et sina pole programmi võimalusi avastanud, ei tee seda "mitte eriti võimalusterohkeks programmiks"...

.peace
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

Olen ka korra FL-Studio-t proovinud ja pärast ühte päeva kustutasin selle kiiresti arvutist! :D
Isegi Reason tundus kuidagi mõnusam ja sõbralikum.
Olen järgnevalt jäänud Sonar-i juurde, see on juba rahuldust pakkuv jubin.
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
Seidy
Äss
Äss
Postitusi: 201
Liitunud: 01 Dets 2005, 18:59

Postitus Postitas Seidy »

minu kogemus on täpselt vastupidine Stargatemax omale. Ise kasutan usinalt fruityt, kuid proovisin ka korra Reasonit, mis jättis räigelt segase mulje ja peale kümmet minutit oli see minu arvutist kadunud. :lol: muidugi reason võttis ka kohutaval rersurssi, juba avamisel oli CPU use kuskil 90% kanti, mis pole võrreldav FL´i 3% vastu
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

Imelik, sest mul ei võta Reason üldse kuigi palju CPU-d. FL seevastu oli jube segane, nupud olid ka mingid kribalad, helikvaliteet oli ka kuidagi liiga tehniline. Reasoni nupud olid selged ja arusaadavad. Aga no mis siin siis nüüd ikka vaielda, kas sinine või punane! Iga 1 kasutagu seda, mis mugavam ja meeldivam! :D
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Olen kunagi ammu ühte e-Jay versiooni katsetanud ja minu arust oli see ainult üks valmis-loopide kokkutõstmise proge, seega mingi mänguasi?

Aga vaidlus teemal, kumb on vingem kas FL või Reason, on sama, kui vaielda BMW ja Mercedese eeliste üle :D

Mõlemad proged on suht sama stiili, Reasoni eelis on stabiilsus ja väike CPU tarve ( tänu rangelt suletud süsteemile ), FL aga toetab teisi formaate ka ja lisaks kannab audioträkke, mis on minu puhul näiteks hädavajalik.

Igale oma.
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

eJay oli jah loopide mängija, proovisin aastal 2000 midagi sellist.

PS: Kui Mersut ja BMW-d võrrelda, siis esimene jääb ikka peale! :D
ok. Jään nüüd teema sisse ikka.

Aga kas kellelegi veel on tundunud, et FL on kuidagi tehnilise heliga? Pole nagu loomulik. Reasoni heli on jällegi kuivavõitu, nagu ProjectX vist kord mainis.
Sonar aga teeb korralike süntide/samplerite/rompleritega vägagi hääd häält! :)
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
Project X
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 215
Liitunud: 09 Aug 2005, 16:01

Postitus Postitas Project X »

Ah peaks ka sõna võtma :D liiga kaua juba vaikinud. Olen ise ka FL'i proovinud ja peab ütlema, et iga kord olen ennast täiega välja vihastanud. Minu jaox pole seal erilist loogikat. Patternite tegemine ja kõik muu on hullumaja. Väljanägemine pole ka suurem asi. Tundub rohkem tõsise mänguasjana kui profi tasemel sequenseriga.
Mis puutub FL'i häälde siis see on tõesti äratuntav oma tehnilisuse poolest...eks tal ole ka need võimalused rohkem piiratud nagu Reasonil ja see annabki iseloomuliku kõla.
Kui keegi tuleb küsima, mis programmiga tuleks alustada siis soovitaks kindlalt reasonit. Seal kõik hästi reaalne - jutt siis virtuaalsetest seadmetest, mis tuleb omavahel ühendada. Kui oskad reasonis seda teha siis oskad ka päris elus. Tänu sellele jääks ära küsimused kuhu mida ühendan või kuidas mis kus.
Reasonis küllaltki loogilise ülesehitusega sündid, saab igat pidi katsetada. Algaja jaoks raske, aga õpetlik :P
Reason selge siis võib edasi minna avatud süsteemi peale nagu näiteks Sonar, Cubase või Logic :)
Loodetavasti saate aru mida täpsemalt mõtlen.
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

Olen sinuga täiesti nõus! :D (ka selle FL-asjus)
Reasoni tagapaneel on täpselt nagu päris stuudios, kõik juhtmed jooksevad erinevate moodulite vahel, juhtmeid saab ise hiirega erinevatesse pistikupesadesse vedada, aga valesse auku ei lase programm seda lihtsalt toppida. Väga lahe ja lihtne. Arvan ka, et just algajaile on see lihtsam (ei usu, et algajaile nii keeruline on), ise ka alustasin Reasoniga (kui FT2 (tracker) välja arvata) ja sain asjale kohe pihta. Aga Sonar-il seda mugavust pole ja oli tükk aega harjumist alguses.
Instrumendid on ka kõik ühe loogika järgi, filtrid jms on enamvähem samades kohtades. Aga VST-pillidel on kõik jubinad isemoodi ja raskem on harjuda...
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
Cherryland
Tuntud tegelane
Tuntud tegelane
Postitusi: 15
Liitunud: 11 Apr 2006, 15:22

Postitus Postitas Cherryland »

Olen nõus siin mõningate eelpool kostjatega.Ka mina olen juba ammu täheldanud,et FL puhul torkab kõrva see spetsiifiline "tehniline "kõla millest ei saa kuidagi lahti.Samuti ei ole loogiline see patternide värk aga viimane pole ka asi mille üle vaielda-rohkem maitseasi.
Vasta