reasoni midi controll

Muusikast ja muustki ...

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
madis124
Algaja
Algaja
Postitusi: 7
Liitunud: 06 Sept 2007, 17:26

reasoni midi controll

Postitus Postitas madis124 »

Küsimus selline, et mul Cubase sx ja kasutan Reason 3 rewire kaudu instreumentidena.Cubasel on sabas ka midi kaudu synt.Jama on aga selles ,et lasin rütmi midina syndist cubasesse ja siis näitasin selle vastvalminud midi kaardi reasoni trummimasinale.Hakkas küll ilusti mängima, aga mingite nootide mängimisel mõtleb reasoni trummimasin,et see vist on ka käsk midi kontrollerilt ja hakkab seal kõiki kanaleid MUTE-ma ja mõnda Soolotama.Terve rytm läheb nii jumala metsa.Vaatasin,et kui otse nüüd syndiga reasoni trummimasinat klimberdan , siis näiteks 6 oktavi C soolotab ja sealt allapoole on ka kõik klahvid mitte noodi eest vaid mingite kontrolleri käskude eest. Mul reasonist pole iseenesest ühtegi midi Controllerit valitud.Et kas siis reasonil on vaikimisi mingid käsud ikkagi lubatud ja need nüüd yhtivad kogemata minu helistikuga.
Või saadab synt varjatulkujul ka mingeid muuid midi käsklusi välja kui syndi klaverit näpin.Kas kontrolleri käsud ei peaks erinema klahvide käskudest?On nüüd mul midagi valesti või ongi nii ja ma ise rumal ?Rääkige natuke sellest MMC ja MTC. mis võimalused nendega mul on ja mis nendega teha kõik saab.
PriitS
Äss
Äss
Postitusi: 107
Liitunud: 20 Veebr 2006, 19:51

Postitus Postitas PriitS »

mõned mõtted tekkisid..
Äkki ikka peaks ka Reasonis midi kontrollerid ära seadistama. Kas sul töötab väline kontroller USB või MIDI kaabliga?
Tavaliselt seal C6-nda juures asuvad trummi midi pangas mingisugused percussion-tüüpi instrumendid. Võibolla Reasonis nii kõrgel ei asugi mingeid sämpleid vaid ongi kindla klahvi all teatud käsud? Tahan öelda seda, et kui oled ühes programmis või sündis trummiloobi valmis teinud, siis see ei pruugi ühilduda või mängida samade tüüpsoundidega teises sündis.
Veel üks asi, kui sa n.ö. importisid oma sündi põhja (ma sain vähemalt nii aru, et sul on "isemängija") Cubase-i, siis võid olla kindel, et midi sisse on programmeeritud käsud-controllerid: volume, chorus, reverb, bank, patch..
Et Reason seda jama uuesti lugema ei hakkaks, selleks pead sa midifaili Cubases ära puhastama. Selleks kasuta List Editori. Kõik pahn peale noodide kustuta ära.
MMC (midi machine control) on sisuliselt see, et sa saad kontrollida (play, stop, rev, fw) oma arvutist väliseid seadmeid. Või siis vastupidi - oleneb sellest mille sa MMC Masteriks määrad.
MTC (midi time code) on midi teade või käsk, mis ütleb teistele seadmetele, mis "ajas" nad hetkel on.
Vasta