Rokkbänd ja bäkkträkk?

Muusikast ja muustki ...

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Rokkbänd ja bäkkträkk?

Postitus Postitas raen »

Nagu me siin Ivariga arutanud oleme, on bäkkträkkide kasutamine tänapäeval väga aktuaalne teema, mitte ainult mingite X kõrtsimuusikute, vaid ka suurte rokkbändide puhul, kes oma ideelt peaksid ju ainult ja ainult "elusat" musa tegema. Status Quo, Pink Floyd, need on ainult mõned "halvad" näited, kes "abistavat" vokaali- või instrumenditräkki kasutavad.

Eks muidugi ole kiusatus lavale fonode abil minna suur, sest on ju küllalt raske lives sama järgi teha, mis stuudios kümnetele, kui mitte sadadele radadele valmis miksitud sai. Samas jälle, kui tegu on oma olemuselt "live" bändiga, siis näiteks mina ei ootagi perfektset "albumi soundi", vaid pigem jälgin huviga, kuidas vennad sama asja lives teevad.

Oleneb ka muidugi sellest, mida fono pealt lastakse. Kui sealt tuleb mingi FX, stiilis vihmasabin või kõuekõmin, on asi minu arvates asi igati õigustatud. Kui aga rokkbändil jooksevad ka taustavokaalid või suisa mõni instrument fono pealt, siis on küll asi haltuura. Ehk kokkuhoid vastava inimese palkamata jätmise pealt.
Taimo
Tuntud tegelane
Tuntud tegelane
Postitusi: 15
Liitunud: 01 Veebr 2006, 08:39

Postitus Postitas Taimo »

Olen samal seisukohal. Igasugu efektid, taustahelid jne on täiesti õigustatud. Kui ma aga kuulen kontserdil instrumenti, mida laval pole, siis on asi mäda.
Vasta