Sämplite lindistamine kodust eemal analoogtehnikaga

Muusikast ja muustki ...

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
DJ Elf
Tegija
Tegija
Postitusi: 41
Liitunud: 20 Nov 2006, 17:59

Sämplite lindistamine kodust eemal analoogtehnikaga

Postitus Postitas DJ Elf »

Mul on mõttes hakata sämpleid lindistama ka kodust eemal läbi mikri, kuid ainsad vahendid mul selleks on:
1) kinkekaardiga saadud diktofon. Kasutab tavalist audiokassetti, peale välimikri külgepookimist on ta väga tundlik. Hind poes ca 500 krooni. Igasugu "kellad/viled" nagu kiiruse seadmine, hääljuhtimine jms puuduvad, aga need pole olulised kah.

2) niisama saadud vana reporterimakk Uher 4000 Report L
http://claude.gendre.9online.fr/uher.htm Linte veab ja maha mängib, aga üks rihm tuleb välja vahetada, katsetada teda patareidega (seni kasutan originaaltoiteplokki) ja mikker külge sebida, siis selgub, kas ta ka lindistab veel.

Kas nendega saaks kah hakkama või oleks mõni digidiktofon parem (tundlikkus ja heli kvaliteet)?
Kui äkki digidiktofon ongi parem, siis kas nende seas leiab kah saasta ja kas kehtib siin mingi hinnaklass, millest allapoole jäävad enamasti kaheldava kvaliteediga asjad?

Lintivõetud asjad saan Audacityga arvutisse panna ja edasine väänamine, lõikumine või liitmine käib juba arvutis.
Seidy
Äss
Äss
Postitusi: 201
Liitunud: 01 Dets 2005, 18:59

Postitus Postitas Seidy »

minuarust on tavaline kasset selline asi, kust tuleb müra juurde. sellepärast vaataks ma pigem mingi digiasja poole.
DJ Elf
Tegija
Tegija
Postitusi: 41
Liitunud: 20 Nov 2006, 17:59

Postitus Postitas DJ Elf »

Reporterimakk siiski kasutab poolidega linte.... kuidas neil müraga lood on-on neil seda vähem kui kassettidel? Nii palju kui mina oma lindikogu olen kuulanud, olen tajunud vaid seda, et lintidel on heli selgem kui kassettidel, kuigi selleks kasutatav lintmakk, mis mul on (vene Orbita), on üks oma aja parimaid pille, nagu ma kuulnud olen (läbi eraldi võimu on linte tõesti hea kuulata)...

Digiasjadest seda, et kas on üldse vahet, mis asjaga tegu? Näiteks kui on valida sisseehitatud diktofoniga mp3 pleieri ja lihtsalt diktofoni vahel-kas on nende lindistus- ja taasesituskvaliteedil erinevusi, kui neid kaht pilli omavahel võrrelda? Või sõltub heli kvaliteet ka tootjast, hinnast jm teguritest?
Seidy
Äss
Äss
Postitusi: 201
Liitunud: 01 Dets 2005, 18:59

Postitus Postitas Seidy »

tavalise mp3 pleieri ja telefoni lindistusmeetod on ülimat halb. kõnest on ka vahest halb aru saada. põhimõtteliselt lõigatakse lihtsalt madald ja kõrged ära ja mingi väike jupp keskmisi jääb alles.

päris diktofonidega pole kokku puutunud aga võin kihla vedada, et nende kvaliteet on kõvasti etem, kui mp3edel ja telefonidel.

Sa võiksid kusjuures lindistada mingit ühte ja sama heli erinevate asjadega (Orbita ja mis sul seal kõik olid...) ja siis helinäited üles panna. siis on hea võrrelda :wink:
andresl
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 63
Liitunud: 22 Mai 2006, 17:24

Postitus Postitas andresl »

Mina vaataks millegi sellise poole

http://www.m-audio.com/products/en_us/M ... -main.html
Võimaldab lindistada 24 bit linear Wav'i ! Sisseehitatud phantom poweriga eelvõimud.
Sinna juurde võiks muretseda veel 2 kondekat ja kaasaskantav digistuudio ongi valmis.

Lintmakk teeb küll heli pehmeks ja annab kõigele nostalgilise kõla, kuid selliste kobakate kaasastassimine on vast juba eilne päev. Digitaalne salvestus lubab aga lindistada liigse mürata. See tähendab omakorda töötlemisvõimalusi. Näiteks saab esile tuua vaikseid taustahelisid. Lintmaki puhul saaks vast ikkagi lõpuks kätte sahiseva ebamäärase müra. Odavate diktofonide puhul on vist tegu mp3 salvestamisega ning sisemise mikrofoniga. mp3 bitrate kuskil 64 vms. Enam- vähem mp3 algab aga alles 196- st. Võib ju öelda, et 6000 on kallis, kuid lindistada midagi head ja aasta pärast avastada, et kui kvaliteet oleks parem, saaks kuskil kasutada, on ka jube.
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Andres ütles kõik olulisema ära. Muidugi saab salvestada ka lindile, aga see saabki siis olema "lindile salvestatud sound". Kui sa seda soovidki, siis on ju OK.

Aga digi-asjadega kehtib ikka sama põhimõte, nagu igalpool mujalgi - kvaliteet maksab. Mikrofoni kvaliteet, juhtme kvaliteet, ühenduspesa kvaliteet, eelvõimendusastme kvaliteet, A-D konverteri kvaliteet, salvestava softi kvaliteet, kogu selle kupatuse toite kvaliteet ...

Ei ole olemas odavat ja head asja.
Ivar
Äss
Äss
Postitusi: 213
Liitunud: 30 Okt 2006, 14:12

Postitus Postitas Ivar »

Ise ostsin bandi livede salvestamiseks sellise asja http://www.ikey-audio.com/ikey.htm Salvestab usb mälupulga peale või ipodile. Saab salvestada wav-i ja ka mp3-e. Olen igati selle seadmega rahul, helikvaliteet korralik. Tal küll ainult liinisisend, mikrofoniga salvestamiseks pead mingi eelvõimu juurde hankima. Hind ka soodne- pillipood ee kaudu 1700 krooni.
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

See iKey on päris edev riistapuu. "Plus" versioon muidugi veel asjalikum.

Aga ka Zoomil on üks selle valdkonna vidin esindatud - http://www.zoom.co.jp/english/products/h4/index.php

Ja sama tööd teeb ka näiteks Boss BR-600 multiträkk-stuudio - http://www.bosscorp.co.jp/products/en/BR-600/index.html

Või misiganes teine multiträkk, seega on valik selles valdkonnas üsna lai.
Vasta