algaja küsib

Muusikast ja muustki ...

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
fruityloops
Algaja
Algaja
Postitusi: 4
Liitunud: 05 Mär 2007, 19:32

algaja küsib

Postitus Postitas fruityloops »

et selline küsimus kuidas on kas stuudio klappidest(need mis on peas kui lugu mikrofoni laulad) peaks peale taustamuusika ka enda häält kuulma?
nagu kuidas teil ja üldse stuudiotes on? aitäh! :)
Seidy
Äss
Äss
Postitusi: 201
Liitunud: 01 Dets 2005, 18:59

Postitus Postitas Seidy »

oleneb lauljast ma pakun.
kui laulja ei saa ikka ilma oma häält kuulmata ja pidevalt läheb valesti siis ei jää ju midagi muud üle. :roll:

enda häält/kitarri salvestades olen kõrvaklapi ühe kõrva peale jätnud, teise klapi poole teisest kõrvast natuke mööda pannud, et kuuleks mida salvestan. Ega see pro nüüd küll ei ole aga hetkel pole see mulle oluline.
fruityloops
Algaja
Algaja
Postitusi: 4
Liitunud: 05 Mär 2007, 19:32

Postitus Postitas fruityloops »

aga ma ei tea kuidas seda saab,sest mul tuleb ainult taustamuusika sealt kuigi tahaks enda häält ka kuulda,praegu on nii,et mikrofon(behringer) läheb mikserpulti(behringer) mikserpult on omakorda ühendatud helikaardiga(e-mu) ja helikas siis arvuti taga, ja klapid ka helikaardis,aga kuidas saab nii et oma häält ka kuulda saaks?
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Tavaliselt ikka jah laulja tahab ennast kõrvaklappidest monitoorida. Enamasti on ka õige fiilingu saavutamisel abiks see, kui signaal, mis tema klappidesse jõuab, pole mitte "kuiv", vaid sellele on lisatud mingi efekt ( näit. reverb ja/või delay ). Salvestada aga soovitatakse ikka "puhas" signaal ja efektid lisad alles hiljem.

E-MU kaardid, tänu oma efektikivile ja softmikserile võimaldavad seda väga hõlpsasti teha ( st. saad helikaardi väljundis kokku miksida signaali, mida sa parajasti maha mängid ja signaali, mida sa samal ajal mikrofoniga vm. reaalajas tekitad )
andresl
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 63
Liitunud: 22 Mai 2006, 17:24

Postitus Postitas andresl »

Oma häält peaks kindlasti kuulma. Kajade koha pealt vaidlen vastu. Loomulikult tekitab see parema fiilingu, kuid paljudel juhtudel kipuvad "ilustatud" laulu kuulvad seltsimehed- naised mööda laulma.
Mina olen kuiva laulu poolt. Nii olen sageli hoidnud kokku aega laulu töötlemise pealt. Aga eks see ka maitse asi ning maitse üle ei vaielda...
fruityloops
Algaja
Algaja
Postitusi: 4
Liitunud: 05 Mär 2007, 19:32

Postitus Postitas fruityloops »

kas oleks keegi tark kes aitaks kogu selle kompoti omavahel uuesti ühendada nagu anda nõu,helikaart,mikker,mikserpult
Seidy
Äss
Äss
Postitusi: 201
Liitunud: 01 Dets 2005, 18:59

Postitus Postitas Seidy »

mis softi sa üldse kasutad?
FL Studiot?
fruityloops
Algaja
Algaja
Postitusi: 4
Liitunud: 05 Mär 2007, 19:32

Postitus Postitas fruityloops »

fl-i ja reasonit näpin natuke aga lindistan cool editiga
andresl
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 63
Liitunud: 22 Mai 2006, 17:24

Postitus Postitas andresl »

Minul seatud nii, et aux sendist (pre) läheb laul arvutisse. Laul tuleb otse puldist. Kui kellelgi juhtub olema tahtmine ikkagi kaja kuulata, siis saab cubase'i kasutada kajamasinana e. panna kajad ja chorused puldi aux returni ning puhast laulu saab lasta puldist.
Vasta