Mikritest ja helikaartidest

Muusikast ja muustki ...

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
DJ Elf
Tegija
Tegija
Postitusi: 41
Liitunud: 20 Nov 2006, 17:59

Mikritest ja helikaartidest

Postitus Postitas DJ Elf »

Kuna mulle on Twisteri foorumis juba soovitatud, et ostku ma uus mikker praeguse asemele, siis tekkis küsimusi, millele hakkan vastust otsima.

1) Kui palju sõltub mikrist saadava heli kvaliteet mikri tehnilistest näitajatest ja kasutaja oskustest antud mikri käsitsemisel (vokalisti hääldus, mikri asend vokalisti molu ees ja/või ekvalaiseri kasutaja kuulmise treenitus)?

2) Kui mikrit kasutatakse arvuti taga, siis kas sealt saadava heli kvaliteet võib oleneda ka helikaardist? Näiteks mu vanal arvutil oli see nali, et 25 kroonist arvutimikrit kasutades tuli helile mingi kerge vilin külge, aga mu Optimust (mis 2 aastat tagasi maksis 140 krooni) kasutades seda jama polnud (kasutasin arvuti enda integreeritud helikaarti). Et siis-kas osta enne uus mikker või hoopis uus helikaart?

Mikker on Optimuse dünaamiline, kaks aastat tagasi maksis 140 krooni (ja siis oli see kõige odavam Tartus, ülejäänute hinnad algasid nii 170 krooni pealt. Võibolla arvutimikrid olid juba siis odavamad, aga neid ma ei uurinud ja seetõttu ei tea öelda).
Defmic
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 84
Liitunud: 29 Dets 2005, 18:24

Postitus Postitas Defmic »

Nii ka lahe ei ole, kui sa uue mikri ostad ja ikka kehv helikaart on.
Kui mina sina oleks, ostaksin uue helikaarti ennem ja siis uue mikri,
aga samas kui raha on, võid ju osta mõlemad korraga ka.
Vasta