reasoni refillide kasutamine?

Muusikast ja muustki ...

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
Kasutaja avatar
sheridan
Tegija
Tegija
Postitusi: 32
Liitunud: 12 Juun 2006, 08:12

reasoni refillide kasutamine?

Postitus Postitas sheridan »

kuidas kasutata Reasonis refille? mul on neid arvutis hulk olemas, aga ükski masin neid ei loe. versioon on Reason 2.5 Adapted for M-Audio.
kasutan seda umbes nädal aega.
"I don't use Logic, I use Reason" - Unter Null
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Pole ammu Reasonit näppinud, aga minu mälu järgi oli Refill spetsiaalselt Reasonile arusaadavas keeles kokkupakitud formaat. Ei tule hetkel meelde ühtegi teist softi ( peale Reasoni enda ), mis neid kasutada oskaks.

Refill võib endas sisaldada palju erinevaid asju - näiteks sounde NNXT sämplerile, trummikitte ReDrumile, loope dr.Rexile või ka patche Subtractorile/Malströmile. Mul on vanast ajast alles üks massiivne Sonic Reality refill, kus on sees ( lisaks kõigele muule ) isegi näiteks mingid valmis Reasoni settungid, pillid-efektid juba ühendatud jne ning sul pole vaja muud, kui ainult mängida.

Minu mäletamist mööda tuli refill salvestada Reasonile teadaolevasse spets folderisse ja sealt leiab iga instrument juba ise endale sobiva asja üles.
Kasutaja avatar
sheridan
Tegija
Tegija
Postitusi: 32
Liitunud: 12 Juun 2006, 08:12

Postitus Postitas sheridan »

ega sa rohkem ei mäleta, mis folder see siis täpsemalt olla võis...? no proovin neid siis nimeliselt sorteerida... mul ei võtnud millegipärast ükski masin neid vastu, kui proovisin neid üksiti sisse laadida. (reasonisse ikka!)
"I don't use Logic, I use Reason" - Unter Null
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Kahjuks ei mäleta enam detaile, aga midagi keerulist seal küll polnud.

Kuniks keegi teadja vastata viitsib, tasub muidugi uurida asja manuaali, või ka näit. siit http://www.reasonfreaks.com
Seidy
Äss
Äss
Postitusi: 201
Liitunud: 01 Dets 2005, 18:59

Postitus Postitas Seidy »

nii.
lasein ka endale reasoni peale üleeile ja asusin katsetama.

kuna ma ise pole ka eraldi refille tirinud siis tõmbasin kohe ühe.

- pakkisin siis lahti ta kohe reasoni kausta. minul oli see siis näiteks D:\Program Files\Propellerhead\Reason
- reason lahti.
- kuna mina tõmbasin 1001 subtractori presetti siis ülevalt menüüst "Create" ning sealt siis juba vastav masin millele need asjad tõmmatud sai. minul oli siis "Subtractor analog synthesizer".
- no ja siis sealt selle masina ülevalt vasaku nurga poolt leiad väikse nupu, kus peal väike kaust kujutatud. vajutad sinna ja siis sealt otsid oma refilli välja.

minul töötas. :wink:
juuliusaugust
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 54
Liitunud: 07 Mai 2006, 13:02

Postitus Postitas juuliusaugust »

Avad REASON'i, siis avad suvalise DEVICE'i, igal DEVICE'l on (selle displei kõrval, milles on kirjas INIT PATCH või muu sisse laetud sämpli nimetus) kastike (näeb välja samasugune nagu nt. Word's või Excel's olev kastike, millele klikkides saad avada varem salvestatud faile), mille kaudu saad saunde vastavasse DEVICE'sse laadida. Avaneb aken, kus on folderid. TOOLBAR'l on REASON'i logoga nupuke (Find All Refills). Klõpsad sellele, ning siis peaks REASON ise kõik refillid üles otsima (refillid peavad kõik olema muidugi samas kaustas). Siis klikid suvalisel refillil ning seal on kaustad, mis sisaldavad erinevate DEVICE'de saunde. Sul on ainult vaja soovitud sound valida, siis open ja edasi on sinu enda looming.
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

Ma olin 1,5 aastat tagasi kuni Reason 1.0 väljatulekuni (u. 2001. algus) suur Reasoni kasutaja, äkki oskan midagi lisada.
Osad allalaetud refillid on millegipärast sellised, et Reason ei loe neid üldse välja, on nad siis vigased või midagi muud, ma ei tea. Aga refille saab kasutada ka mujal. Mitte küll otseselt, aga on olemas programm refill viewer / unpacker, millega saab enamikest refillidest sämplid kätte, et neid mujal kasutada. :wink:
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
Seidy
Äss
Äss
Postitusi: 201
Liitunud: 01 Dets 2005, 18:59

Postitus Postitas Seidy »

StargateMax kirjutas:...Aga refille saab kasutada ka mujal. Mitte küll otseselt, aga on olemas programm refill viewer / unpacker, millega saab enamikest refillidest sämplid kätte, et neid mujal kasutada. :wink:
mul peaks see olemas olema.. kellel vaja ja netist ei leia, küsigu.
Kasutaja avatar
sheridan
Tegija
Tegija
Postitusi: 32
Liitunud: 12 Juun 2006, 08:12

Postitus Postitas sheridan »

tänud teadjatele.
"I don't use Logic, I use Reason" - Unter Null
Kasutaja avatar
sheridan
Tegija
Tegija
Postitusi: 32
Liitunud: 12 Juun 2006, 08:12

Postitus Postitas sheridan »

tegin juuliusaugusti järgi. find all refills tõi välja ainult kaks refilli, mis installiga kaasa tulid. reason saund bank ja orkester, kui see midagi ütleb... :roll:
"I don't use Logic, I use Reason" - Unter Null
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

Kas sa ikka läksid siis ka sinna kausta, kus sul teised refillid on? Need 2 refilli on tavaliselt Reasoni enda kataloogis vaikimisi. Muidugi sa võid muud refillid ka sinna move-da, kui nii mugavam on. :roll:
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
Kasutaja avatar
sheridan
Tegija
Tegija
Postitusi: 32
Liitunud: 12 Juun 2006, 08:12

Postitus Postitas sheridan »

esiteks - ta lihtsalt ei tunnista ega leia neid uusi refille, ükskõik kus kataloogis nad on. teiseks - panin täpselt samasse kataloogi, kus algsed refillid olid.
kolmandaks - äkki see Reason Adapted on kuidagi ära krutitud, et ta muid refille ei tunnistagi, põhimõtteliselt? originaalversioon on muidu. ohh jahh :(
"I don't use Logic, I use Reason" - Unter Null
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

Ise pole selle Adapted-iga tuttav, aga Reason ise küll vahel ei tunnista mõnda üksikut refilli millegipärast. Aga siis vist oli tegemist mingi kahtlast päritolu refilliga... :roll: Mul on 30-40 refilli hulgast u. 5 sellist jama teinud, et Reason ei tunne ära.
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
Vasta