Milline lugu on hitt?

Muusikast ja muustki ...

Moderaator: Moderaatorid

Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Milline lugu on hitt?

Postitus Postitas raen »

"Miljoni-dollari-küsimus" kõigi heliloojate jaoks! :D

Aga arutaks koos, mis teie arvates ühest loost teeb hiti ja tooge mõni näide ka hitist, mis teie arvates on ajaproovile vastu pidanud/pidamas.
mxer
Tuntud tegelane
Tuntud tegelane
Postitusi: 21
Liitunud: 15 Juul 2005, 21:30

Postitus Postitas mxer »

1)ma arvan, et hitt on lugu mis m6jutab inimese seisundit. inimesed on ikka n6us maksma nende asjade eest k6ige rohkem mille abil 6nnestub neil mingeid seisundeid saavutada. mingitesse teistese maelmadese sattuda:D

2)ma arvan, et hitt on lugu mis on reklaamiga k6vasti yles paisutatud. ta ise ei pruugigi olla nii hea aga ta on lihtsalt kuulus:D

segast panen...
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Eks seda hiti-fenomeni ole ju varemgi uuritud ja ilmselt jäädakse uurima kuni inimkonna eksistentsi lõpuni. Ja vaevalt et ühest vastust leitakse.

Olen lugenud ühte teooriat, et selleks, et muusikapala jääks inimesel paremeni meelde ja et ta selle omaks võtaks, on vajalik, et laulus oleks nn. "konks", millest kuulaja saaks kinni võtta. See konks võib peituda mingis meloodiakäigus, huvitavas soundis, vaimukates sõnades või hoopis kõiges korraga.

Mulle endale tundub siis, et see nn. konks aitab laulul muutuda inimese jaoks nagu sümboliks, ehk siis millekski enamaks, kui pelgalt muusika ja tekst. Hittlugu on minu jaoks mitte ainult muusikapala, vaid märksa laiem mõiste - LUGU + EMOTSIOONID, mis konkreetses inimese tekivad. On ju uuritud inimese psühholoogiat sellest aspektist, et mingi põgus muusikakatkend võib inimesele hetkega meelde tuua tohutu koguse mälestusi ja emotsioone, palju rohkem, kui mõni teine kunstiliik või aisting seda võimaldab. Seega moodustub hittlugu inimese enda peas muusika mõjul ja iga inimese jaoks on see veidi erinev ja personaalne. Igal inimesel on hittlooga oma suhe ja stoori.

Järjekordne eurovisioon on ukse taga ja see on ju see koht, kus peaks olema tõeline hittideparaad. Paraku aga on enamus laule seal sellised, mis ununevad juba kuulamise ajal ...

Siit moraal, et me võime küll teooriast targutada pikalt, aga praktika käib ikka oma teed. Mõni lugu lihtsalt ON hitt ja teine pole, isegi kui oled sellesse samad "konksud" sisse programmeerinud. :)
Project X
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 215
Liitunud: 09 Aug 2005, 16:01

Postitus Postitas Project X »

Horoskoopi loete? Teste teete?

Muusikaga umbes sama päris tihti leiab horoskoobist midagi, mis tundub käivat sinu pihta või lahendad testi ja saad vastuse, mis sobib sinuga...
Kui laiemalt mõelda siis horoskoobi vastused sobivad miljonitele inimestele testide vastused (mida on üldjuhul 3 varianti) sobivad veel rohkematele inimestele...
Pange samad tingimused lauludesse ja saategi hiti - iga inimene tahab personaalset lähenemist ja kui talle tundub et loo sõnad käivad tema pihta siis ongi see personaalne lähenemine kuid samas omamoodi trikk.
Viisiga on natuke raskem...sellele ei oska isiklikult mingit lahendust pakkuda aga peaks haarav olema :D
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Jutt jumala õige! :)

Aga viisi osas on minul see arvamus, et millalgi valiti siin ju parimat eurovisiooni võidulaulu läbi aegade ( eestis seda kahjuks ei transleeritud ). Sattusin aga soome pealt vaatama ja avastasin ennast mõttelt, et mida tänapäevale lähemale, seda vähem on näiteks nendes samades eurolauludes lugu ennast ja üha rohkem shõud, tantsu ja vehkimist. Üha rohkem on tähelepanu keskmes sound, kirevad riided ja ehk mõni skandaalike.

Aga lugu ennast õieti polegi. Ja pole ka seda, mida aasta pärast ümiseda, või tulevikus kaverdada.

Ma ootan iga kord, kui see faking eurovisioon ekraanil on, et tuleks ometigi üks normaalne artist, kes ei punnitaks laval silmi, ei hargutaks jalgu ja kes lihtsalt ja loomulikult laulaks oma HEAD, EHEDAT ja LOOMULIKKU laulu. Laulu, milles oleks mõtestatud ja vaimukas tekst, voolav ja hästilauldav meloodia, ning põhjendatud harmoonia.

No ma ei tea, midagi sellist nagu Brian Adamsi "(Everything I Do) I Do It for You" ... :roll:
Seidy
Äss
Äss
Postitusi: 201
Liitunud: 01 Dets 2005, 18:59

Postitus Postitas Seidy »

kuskil välismaa foorumis sattusin kogematta peale sellele lingile: http://www.klf.de/online/books/bytheklf/manual.htm

siis siis päris pikk jutt sellest kuidas saada kuulsaks ja oma hitt teha minu mäletamist mööda... jõudsin kuangi kuskile poole peale rohkem ei viitsinud:P

eurovisiooni kohta jah, et tõesti on raske leida huvitavaid lugusi... mitu lugu seal on? mingi 30? no ütleme, et umbes viies loos neist on midagi uut ja huvitavat... ülejäänuga on umbes se lugu, et "kas see lugu juba olnud ei ole või?" :? üks asi on ka muidugi, kui valitakse eesti eurolaulu. meil on küllaga häid laule (see aasta oli mingi 3 vist?) aga ikka valitakse selline mis ei lähe absoluutselt EURORAHVALE peale... see aasta oleks minuarust mr. right olnud see õige lahendus...
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

See on tõsi, et eurokas on alla käinud. Paljusid lugusid kuuldes hakkab lausa häbi, et kuidas nad üldse julgevad sellisega keldrist väljapoole tulla! :D Ja neil polegi häbi!?

90ndatest mäletan mingit paari eurolugu, mis olid suht normaalsed, aga hiljem ei midagi. Ja ega ju mingeid hittegi pole sealt viimastel aastatel tulnud...

Eesti eurokad on olnud suht magedad, välja arvatud mõni üksik. Ja Peeru-Pauluse (vabandust!) ja Co poolt tehtud lood on justkui mingi konveieri pealt tambitud, kõik ühe puuga löödud. Ma imestan, et need veel kellelegi peale lähevad.

Kriitiline meeleolu mul vist. :P
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
Seidy
Äss
Äss
Postitusi: 201
Liitunud: 01 Dets 2005, 18:59

Postitus Postitas Seidy »

StargateMax kirjutas:...Ma imestan, et need veel kellelegi peale lähevad...
aga kes ütles, et läheb kellelegi peale? :lol:
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

...Aga muidu ju ei teeks nad enam midagi, kas pole nii? :P
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
Seidy
Äss
Äss
Postitusi: 201
Liitunud: 01 Dets 2005, 18:59

Postitus Postitas Seidy »

okei... ma pean veel natuke vaidlemist harjutama, jäin alla...

aga enivei täna on ju mingi poolfinaal..? saab näha mis lood sõelale jäävad.. :P
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

vaat ei tea... Mu jaoks oleks selle vaatamine nagunii == ajaraiskamine. :P
Ja see sõel võiks olla ikka väga suurte aukudega.
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
Seidy
Äss
Äss
Postitusi: 201
Liitunud: 01 Dets 2005, 18:59

Postitus Postitas Seidy »

niipalju kui mina seda nägin siis
umbes 1/3 laulis mööda
umbes 1/2 oli väga igavad laulud
umbes 1/10 riietus loole vastavalt
1/15 olid huvitavamad lood

veel üks asi mis häiris oli see, et kuskil pooltes lugudes oli kasutatud viiulit. okei mingi paar lugu on okei, aga pooltes?
Soome Lord oli ka muidugi omaette vaheldus.. tegelt oli päris naljaks neid vaadata... eriti sündi taga oliat ning see, kuidas ta mikrofoni laulis.. no see li koomika. mina naersin kõht kõveras. :lol: Nalja teemale üle minnes oli Islandil ka päris naljakas lugu ju...
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

oeh, nt mina unustasin üldse vaadata, :P
Nagu ma uudistest nägin ja arvasingi, kodumaine lugu ei jõudnud kuhugile, sest ta on tõesti igav selline. :?

Eurokast polegi enam mõtet hitte otsida.
Äkki ongi juba kõik meloodiate ja nootide kombinatsioonid ära kasutatud ja polegi enam midagi uut teha?! :shock:
Jämedalt võiks ju muusikat võrrelda pika numbrijadaga, mis kunagi ikka võib korduma hakata. Lugusid on ju maailmas tehtud nii palju tuhandeid, kui just mitte lausa miljoneid. Mõtlen siis vähemalt mitmesaja aasta jooksul.
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Kui nii võtta, et noote on ainult piiratud kogus, siis võiks tõesti arvata, et selle aja peale on juba võimatu midagi tõeliselt uut kirjutada. Tegelikult on aga nende nootide kombinatsioonide hulk siiski hoomamatult suur, nii, et selle taha küll asi seisma jääda ei tohiks.

Pigem on ehk eurovisiooni probleem see, et üritatakse liiga kindla peale välja minna, liigselt riskeerimata millegi väga originaalsega. Pigem käiakse just mööda juba sissetallatud radu ja tegelikult on see lihtsalt jube, kui palju on neis lauludes varastatud käike ja sounde - sama Lordigi näiteks meenutas kohati liigagi Alice Cooperi "Poison`i".

Ja kuna need lood on valdavalt mitte tekkinud helilooja vaimuvälgatusena, vaid pigem kombineeritud mingitest poolfabrikaatidest, siis on tulemus ka sama mage ja maitsetu, kui hotelli hommikusöök. Kõike nagu oleks ja kõht saab täis, aga ei mingit emotsiooni.

Küll aga meeldis mulle näiteks Bosnia-Herzogovina lugu. No kohe meeldis. Ilus meloodia, samas mitte liiga lääge esitus. Tõsi, lõpupoole kippus lugu ikka jälle europalaganiks minema, aga õnneks mitte liiga.

Aga kokkuvõtteks jah - venelaste klaverist välja roniv zombi, ukrainlaste "liba-shakira" jne ... jne ... jne ...

Oeh, peab vist mõne vana Jethro Tulli plaadi peale panema, muidu on väga s...a maitse suus! :D
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Järgmise aasta eurokas tõotab usutavasti tulla senistest märksa huvitavam! Selles mõttes, et sommid panid maha hea märgi, mis loodetavasti toob nüüd lavale ka karmimat musa ja Bände ( suure algustähega ), mitte näiteks mingi kuradi juuksuri, kelle ümber tantsupoisid mingitki showd üritavad imiteerida ... :)
Vasta